Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nathas vagy csak bent maradt...

Nathas vagy csak bent maradt a tapszer?

Figyelt kérdés
A kisbabam (1 honapos tapszeres)hajlamos tulenni magat, ilyenkor persze szepen kihanyja... ne kovezzetek meg legyszi, nagyon nehez eltalalnom hogy most mar jollakott es csak nyammog a cumin vagy meg valoban ehes, altalaban raerzek, fe most 3.alkaom h tulette magat es kihanyta kb egybol. Na de most annyira, hogy konkretan az orran is jott, nagyon sajnaltam szegenyt. Erre ma igy szortyog, horkant es amikor keltettem reggel folyt is valami az orrabol, valami feher. De nem nagyon. Az orvos azt mondta ha nem omlik akkor nem natas. Viszont kivancsi lennek a ti velemenyeketre is. Lehetseges hogy maradt neki még bent tapszer a kis orraban? Egyebkent nem lazas. Neha tusszog de azt mindig szokott napi 3x kb

2019. aug. 5. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Tápszer lehet. De nem hányta, hanem bukta. Ha hányna, akkor már kórházban lennétek. Tarts szüneteket etetés közben és böfiztesd meg. Nem biztos, hogy túleszi magát, elég, ha sok levegőt nyel és böfivel visszajön egy csomó tápszer.
2019. aug. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha jött a babám orrán is a tápszer, mindig kiszivtam. Te otthagyod benne?
2019. aug. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha fehér színű folyik az orrából akkor nyilván tápszer. Nyugodtan kiszívhatod orrszivoval.

Hányáskor sugárban jön ki a cucc és az baj lenne, azonnal dokihoz kell menni.

Ha csak kifolyik a száján, az a bukás és nagyjából minden baba csinálja néha evés után.

2019. aug. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hat ez sugarban jott!!! Sugarban az orran es a szajan is!!!!! Biztos hogy nem bukas volt. Gyakorlatilag az osszes amit addig megevett kijott. Persze azonnal hivtam a dokit De az orvosunk nem izgatta ezen magan azt mondta csak tulette magat a gyerek. Szerintetek akkor nahyobb a baj?? De azota meg tok jol van semmi baja. Jaj jaj mitevo legyek.

Ja azota nyilvan kiszivtam a cuccot miutan lattam h van az orraban

2019. aug. 5. 13:55
 5/8 anonim ***** válasza:
A hányás és a bukás között nem a mennyiség tesz különbséget, vagy hogy milyen formában jön ki. A hányás mindig erőlködéssel jár és rossz a babának, biztos, hogy sír utána. (Nagyon rossz hányni, ugyanolyan, mint amikor mi hányunk.) A bukás nem jár görcsös erőlködéssel, csak kibuggyan, kilottyan, tökmindegy. A nagyfiam volt, hogy úgy nézett ki, hogy többet bukott vissza, mint amit megevett, de ettől ez még nem hányás volt. Ha közérzetileg nem látszott a babádon, hogy valami nagyon kellemetlen történt vele, akkor 1000%, hogy csak bukott egy jó nagyot. Én szökőévente hányok, de utána olyan vagyok, mint akin átment egy úthenger. A bukás nem "kellemetlen" a babának olyan értelemben, mint a hányás, akkor se, ha sokat bukik. Kb. így lehet elhatárolni a kettőt.
2019. aug. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hat igazabol nem erolkodott csak ugy kijott eves kozben egyik pillanatrol a masikra. Viszont sugarban. Kicsit megijesztettetek, aggodom de a gyerekorvosunk meg csak arra se hajlando h kijojjon megnezni. Pedig ossz vissz 40 milit evett meg még csak akkor amikor ez tortent tehat nem tudom h ez tuletetes lehetett e......
2019. aug. 5. 14:07
 7/8 anonim ***** válasza:
#1 vagyok, írtam, hogy túletetés nélkül is bukhat lenyelt levegőtől. Nyugi már. A gyerekorvos meg nem megy ki házhoz, csak súlyos beteghez, nem bukáshoz. :DDDD Relax, tényleg.
2019. aug. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szimplan sok volt neki éa visszajött, se nem bukás, se nem hányás, már nem kellett neki. Enyém is csinalta ezt, már csak nyugtataskent cumizott rajta, de amikor kifogyott az uvegbol, sirni kezdetz, igy csinaltam neki megint es megint, vegul egy csomo visszajott ugyan abban az allapotban, ahogy lenyelte..túlette magát, ennyi. De nehogy nekiallj orrszivoval kiszivni, felesleges. Par nap vagy hét és beáll neki, tudni fogod mikor mennyit eszik :)
2019. aug. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!