Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Náthás 3 hónapos kisbabám...

Náthás 3 hónapos kisbabám majdnem két heten át sokkal kevesebbet eszik a testsúlyához ajánlottnál, lehet ez baj?

Figyelt kérdés

Klasszikus náthás tünetei vannak, láza hőemelkedése nincs. 2 napot voltunk kórházban is mert garatra csorgó váladéktól, illetve, hogy nem kapott levegőt, sokat hányt, vizsgálatai negatívak. 3390 grammal született, kórházba pont a 3 hónapot betöltő napján 5480-nal mentünk és 2 nap alatt ott 5320-ra ment le, bár az a mérleg olyan volt, hogy több mint fél percig volt rajta és folyamatosan változtatta a számokat, kb. a közepét írták fel.... De kérdésem lényegéhez az tartozik inkább, hogy mióta voltak fogzásos tünetei és most náthás tünetei vannak, azóta napi kb. 530-630 körül eszik. Heti egyszer mérjük, holnap fogom aktuálisat tudni, inkább figyelem, etetem, itatom, számolom pelusokat. De ha pl. az 5480-hoz számolom, akkor az napi 822 ml kellene lennie a testsúlykg-onként 150 ml szerint. Ettől nagyon el vagyunk maradva már majdnem két hete és most nagyon aggódom. Ha csak 5300-hoz számolom, akkor is 795-öt kellene ennie, így most éppen nincs jelentősége, hogy ide nem tudok pontosat írni. Jókedvű baba, de azt én is látom, hogy nem hízik, viszont nem tudok többet adni neki, mert ha erőltetem, hányásba fordul át.

Ennyivel kevesebb ml majdnem két hétig okozhat gondot?



2018. okt. 20. 22:08
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a 7 hetes koraszülött babám taknyos (elkapta a nagytól). Nekem azt mondta a doki nénink, hogy lehetséges, hogy nem fog annyit enni, mint amúgy, ami nem baj. Kínáljam meg gyakrabban, inkább egyen többször kevesebbet. A súlyára nem tértünk ki, de azt gondolom, hogyha nem gond, hogy kevesebbet eszik, akkor az se ha stagnál/“fogy”. Nekünk azt mondta, hogy eltarthat egy ideig a nátha, mert nincs még immunrendszere. Azt nem tudom, hogy egy 3 hónapos babánál mi az elvárás a gyógyulás gyorsaságát illetően, én konzultálnék a háziorvosunkkal.
2018. okt. 22. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!