Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem merek elindulni a kisbabám...

Nem merek elindulni a kisbabámmal?

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Roppant szégyellem leírni.Első babás anyuka vagyok 2 hetes a kislányom.Férjem megy vissza dolgozni reggeltől estig oda lesz.Félek a kicsivel elindulni ugyet intézni ,bevásárolni.stb...

Eléggé megszédulök még,mert lent van a vasam,de szedem a vastablettát.Félek nehogy rosszul legyek az utcán.Vagy a kicsi sírjon vígasztalhatatlanul.Eddig csak a ház sarkáig mentem egy magam a babával.Anyukám nem tud eljönni segíteni,mert dolgozik.Volt valaki ilyen helyzetbe ??


2019. aug. 5. 23:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szedd a vasat és várd meg a férjed a sétákkal. Míg nem érzed magad 100%-os nak ne is indulj el egyedül! De a vasat vagy valamit mindenképpen szedj!
2019. aug. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szedem,de nagyon elszomorít ez az egész.Alig vártam,hogy megszulessen,hogy sétáljunk stb....ÉS most itt van és bepánikolok ha elkell induljak vele.
2019. aug. 5. 23:36
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Először ne ügyet intézni menj, hanem csak egy rövid sétára. Csak fokozatosan. Aztán legyen a cél egy liter tej a közeli kisboltból, ahonnan könnyen hazaszaladsz, ha nagyon sírna. Csak jóllakott babával indulj el. Ki kell tapasztalni, hogy hova férsz be babakocsival (sajnos van olyan kisbolt, ahova sehogy, azt kénytelen az ember kerülni, vagy magára kötni a babát).

Az igazán fontos dolgokat egyenlőre a férjed intézze.

Az első sétához kérj meg mégis valakit, hogy kísérjen el.

Ha sír a baba, akkor ne arra gondolj, hogy mit szólnak az emberek. Legfeljebb visszaemlékeznek arra, amikor ők voltak fiatal szülők és hogy az ember ilyenkor milyen esendőnek érzi magát és a picit is. És nem lesz semmi baja, ha sír egy kicsit. Arra gondolj, hogy mi baja lehet? Ugye? Semmi. Persze az ideális a csinos anyuka az álomszép, szendergő babucival. Lesz ilyen is, ne aggódj. Bátorság! A legjobb kis anyukája vagy a gyerekednek és kész!

2019. aug. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De aranyos vagy második válaszoló.Szóval azt mondod,hogy gyakorloni kell egy kisbabéval a jövés menést ?? Én azt hittem fogom a gyereket és goooo .Mondom első baba,nincs tapasztalatom
2019. aug. 5. 23:39
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

Igen, gyakorolni kell. Nekem legalábbis kellett. Eleinte én is nagyon bizonytalan voltam.


Aztán amikor nagyobbacska és hosszabb sétákra mentek, főleg, ha már megy is, hogy mit vigyél magaddal (inni, enni, játék, másik játék, ilyen-olyan törlőkendő, pelus, pótruha, kissapka😨). A végén úgy néztem ki, mint egy puputeve.

De boldog teve:)

2019. aug. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Ne szégyelld. Bizony én is gyakoroltam, de mondjuk az én gyerekeim téliek, úgyhogy, én a sétát szoktam, ők a levegőt:) Féltem messzire menni otthonról eleinte. Tényleg a legközelebbi boltot válaszd és a legszükségesebbeket vedd, hétvégén meg elmentek közösen. Egyél sok vitamint, hogy erőre kapj!
2019. aug. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%
Ne erezd kellemetlenul magad emiatt, elso gyereknel annyi a bizonytalansag... amig nem vagy eros, addig nagyobb setakra, ugyintezesre ne indulj el. Elszor amugyis csak 10 percre szabad kivinni a babat, aztan 20 perc, aztan 1 ora. Vele is szep fokozatosan kell kint lenni. Erosodj meg, utana johet a tobbi:) kitartas
2019. aug. 6. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Így van, gyakorolni kell. Én mindig etetés-büfiztetés után indultam el, többnyire megúsztam a sírást a picivel. Illetve babakocsiban altattam el, végigaludta a boltolást

Nekem is egész nap odavolt a férjem, addig, mivel nem sikerült ám minden nap bevásárolni és emiatt főzni, vagy rendeltük a kaját estére, vagy a tesco meg auchan oldalán is lehet bevásárolni és házhoz szállítani. Ezek mint alternatívák remekül bejöttek.

2019. aug. 6. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%

Három gyerekkel is bevált, hogy amint megcsapja az orrukat a friss levegő, már alszanak is. Otthon 20 perc után ébredő baba séta közben alszik két órát. 👍 Ez duplán igaz, ha 20 fok alatti a hőmérséklet.

Először menj vele olyan parkba, ahol le tudsz ülni egy padra, ha nem érzed jól magad.

Nyugodtan várd meg a férjed: ekkora babát nyáron a kora esti órákban, meg kora reggel a legjobb kivinni, amíg hűvös van.

2019. aug. 6. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
2 hetesen azt se tudtam merre van előre nemhogy egyedül sétáljunk. Regen nem hiába volt a 6 hetes gyerekágy amikor az anyuka 6 hétig fekudt es csak szoptatni dajkalni adták oda a gyereket neki. Amúgy pihenés. Neked is ezt javaslom, pihenj, regenerálódj. A séta megvár, fogod azt még unni is :)
2019. aug. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!