Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés után mennyivel fogadtat...

Szülés után mennyivel fogadtatok ottalvós látogatókat?

Figyelt kérdés
Külföldön élünk, sajnos távol a családtól, ezért nem opció, hogy csak ápr órára jöjjenek. Ha egyesével jönnének nem lenne vele bajom, mert tudom, hogy segíteni tudnak. De van aki az egész pereputtyot hozni akarja (férj, gyerekek) és én nem akarom. Nem is zavar ha megharagszik. A kérdésem, hogy mennyi idővel szülés után volt nektek segítség vagy legalábbis öröm a vendég, aki több napra jött, ki volt az, miben tudott segíteni és mi volt megterhelő? Gondolom mindenki máshogy éli meg, de mivel első gyerek, ezért el sem tudom képzelni mennyi idő kell ahhoz, hogy ne mint hatalmas teher fogjam fel őket.
2019. aug. 7. 19:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
1 év. Addig csak erőltettem a mosolyt és számoltam a perceket, hogy mikor mennek már el.
2019. aug. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám, anyósom, meg egy jóbarátunk, akik jöttek, de ők amúgy is szoktak ottaludni, meg segítség volt tényleg.

Viszont amit te írsz, az más helyzet, attól valszeg én is ki lettem volna, ha csapatostul rohamoznak meg...

2019. aug. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Twljes csaladot nem fogadnék úgy, hogy ott alszanak. Menjenek szállodába. A nagyszülők jöhetnek, már az első hetekben is, más nem kell hogy nálam aludjon
2019. aug. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

Amíg a gyermekágyi vérzésem tartott és nem rendeződtek a dolgok odalent, én nem akartam látogatóak, úgy gondoltam, olyan három hónapos kora körül már persze, amikor már van napirendünk, vagy amikor már nem egész nap alszik..


Ennek ellenére párom anyja jött (9!!!napra) ahogy hazaértünk a kórházból, mert párom nem mert neki szólni hogy én mit szeretnék, meglepetésnek szánta a kilenc napos nyaralását.😂 Több közös gyerekünk nem is lesz.

2019. aug. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

6-8 hetes volt a lányom



Külföldi rokonhoz meghívásra 3 hetesen voltunk (4 felnőtt és a 11 hós lányunk)


De nem náluk aludtunk, hanem a településen kivettünk apartmant.


Mi főztünk nekik és magunknak is ebédet.

Elmentünk bevásárolni nekik, mostunt-teregettünk.. Vigyáztunk a nagyobbik gyerekre..

2019. aug. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe nem jutna csaladostul egy ujszulott baba melle vendegestul menni. Nekem anyukam aludt itt meg a legjobb barátnőm az elso hetekben néha. Én a sajat apamat sem akartam akkor itt látni. Francnak sr lett volna kedve minden szoptatasnal a sajat lakasunkban külön vonulni meg verzel meg igazabol tulelni probalsz. Most 10 honapos. Oszinten szólva még most is teher lenne egy egesz perputtyot vendegul látni. Faradtak vagyunk.
2019. aug. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
3 hónapos volt a lányom, mikor tesómék jöttek, 2 felnőtt, 2 gyerek. Nagyon örültem nekik, egyáltalán nem zavartak. Voltak itt előtte is, csak akkor csak jöttek-mentek. Meg volt anyum is, mikor jöttünk haza a kórházból 5 napot. De akkor ő egyedül volt.
2019. aug. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%
Semmikor. Vegyenek ki egy szobát a közelben.
2019. aug. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%
Mire hazajöttem a kórházból a picivel, anyukám már itt várt minket. Első baba, szükség volt segítségre. Jó pár napig itt volt, aztán az anyósom is. Szóval minket eleve így fogadtak. :) Nem is vendégként, hanem segítségként voltak itt.
2019. aug. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%

Szules után 3 héttel eljött a barátnőm hozzánk segíteni. Főzött ránk és bőfiztette a babát valamint ha nekem ezt azt csinálnom kellett átadtam neki és társaságom volt.

Vegyes érzéseim voltak őrültem is meg nem is. Nekem is első baba külföldön és jött a védőnő is és a vegyes nézetek és az eszosztas kiakasztott, mást mondott a barátnőm és mást a védőnő. A barátnőm segíteni akart a véleményével de engem kiakasztott nehéz volt kitartani hogy ne vesszünk össze.

Ennek tudatában megegyszer nem csinálnám, pedig csak 5 nap volt.

2019. aug. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!