Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig nem fogadtatok gyerek...

Meddig nem fogadtatok gyerek látogatót?

Figyelt kérdés
Nyilván, ha az embernek van nagytesó, azt nem teszi ki, de "idegenre" gondolok. 3 hetes babához már jönni akarnak ovissal látogatni. Állandóan összeszed valamit, amióta közösségbe jár ezt hallgatjuk, hogy beteg, megint beteg most épp ez a baja, most az a baja... Én nem örülök neki, hogy jönni akarnak. Megkérdeztem a gyerekorvost, azt mondta mondjam meg, hogy ne jöjjenek és ne rám sértődjenek be, mert ő nem engedi, mert tényleg hozhat a gyerek mindenfélét, még agyhártyagyulladást is neki úgy, hogy ő maga nem betegszik meg, csak cseppfertőzéssel átadja. Hát én ezen teljesen elképedtem, nem is tudtam, hogy ilyen van. Azt mondta hagyjanak minket békén legalább az első hat hétben, elég a babánknak hozzászokni a külvilághoz nem még mindenféle látogatóhoz, főleg közösségbe járó kisgyerekekhez. De tuti, ha megmondom, akkor jön az, hogy paramami vagyok és hozzájuk is mentek gyerekkel stb...
2017. nov. 7. 19:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
3 hetesen már nemhogy hozzánk jöhetett bárki, de már mi is mentünk mindenfelé. Olyan rokonhoz is, ahol voltak kisgyerekek.
2017. nov. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Én nem kötöttem ki,hogy gyerek nem jöhet.Ha egészséges,akkor nyugodtan.Ha beteg,normális szülő akkor nem visi.
2017. nov. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Mi is úgy voltunk mint az előző válaszoló
2017. nov. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
8%

Hidd el másidik babánál ez eszedbe sem fog jutni! Nekem is ovis. Minden nyavaját hazahoz a nagy , ugy , hogy neki semmi baja! A kicsinek meg antibiotikum kelett!

Nyilván neked sem hiányzik , hogy egyböl beteg legyen mivel neked csak ő van. De probálj meg kicsit lazább lenni! Ha ismered a szüleit akkor meg tudid velük beszélni, hogy az ovis ne érintkezzen a te piciddel!

2017. nov. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Hát hozzánk jöttek a kislányomnál is hamar látogatók ( 5 napos volt, pont karácsony) mikor az én rokonaim jöttek pl. A nővérem fia akkor volt 2 éves. ( 1 éves korátol bölcsis) tehát járt már közösségbe.


Most fiamnál kb 2-3 hetes korátol jöttek látogatni. De én már pl 1 hetesen bőven vittem setánlni. Nyári baba. Nem ültem s ülök vele/ velük itthon. :)

4 hetesen már boltoztunk.

Lányommal 6 hetesen.

Meg sem fordult egyébként a fejemben, hogy pl Domcsi( nővérem fia) ne jöjjön mert mi van ha agyhártyagyulladása van vagyis hordozza :D

Bocsi de ha így állnék a dolgokhoz akkor nagyon magányosak lennénk :)


Egyébkét meg ha nem akarod hogy menjenek akkor simán csak közöld hogy pl 6 hétig nem fogadok senkit. :) ha meg sértődnek igy jártak. Egyébként normális szülő valóban nem viszi a beteg gyerekét babalátogatóba.

Viszont egy betegség lappangat. Akkor is lehet beteg, fertőzhet amikor még nincs is tünete.. Ezt kár volt írnom mi?

Na lényeg, ha nem akarod mond meg. Pont..

2017. nov. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Alapvetően azt mondanám, hogy túlparázod, de... Mi ragaszkodtunk a 6 héthez, de végül nagy nyugalmunkban engedtük előbb a családtagokat. Ennek eredményeként a három hetes gyereküknek antibiotikumot kellett kapnia, mert bár elvileg senki nem volt beteg, mégis valakitől elkapott egy jó kis betegséget. Én megbántam, hogy nem ragaszkodtam az elképzeléseinkhez.

Bízz az ösztöneidben és azt tedd, amit súgnak!

2017. nov. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%
Ha már beteg, én sem engedném, hogy jöjjön, de folyamatosan attól tartani, hogy mit hordoz az nonszensz.... apuka ugyanúgy bármit hazahozhat a munkahelyéről, akkor ő se menjen a gyerek közelébe? Most lábaltam ki egy erős vírusos fertőzésből, aminek a lappangási ideje akár 40 nap. Amúgy soha nem vagyok beteg, mikor mindenki haldoklik a környezetemben, akkor sem kapok el semmit. Az emlîtett betegséget is sokkal gyorsabban kihevertem, mint mások. A lényeg: jó eséllyel már bennem volt a vírus, amikor az egy hónapos unokaöcsémet babusgattam. Nem lehet előre tudni, hogy ki mit hordoz, ezen felesleges is agyalni. Nem kell mindenkinek agyonnyalogatni, de ez igaz a felnőttekre ugyanúgy, mint a kisgyerekekre.
2017. nov. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Biztos lepontoztok, de én nem engedném a látogatást így. Az én fiam most kezdte a bölcsit, és egy állandó bacigyár. Egyébként a betegségek a lappangási időben is fertőznek, amikor még nem látszik semmi a gyereken.

Ha valakinél nagyobb tesó van, az persze kivédhetetlen, de ha nem muszáj, ne kockáztassatok!

(Megjegyzem nálunk is született baba az ismerősi körben, és bár 6 héten túl lesz, mire látogatjuk, én nem viszem a kisfiamat, pont azért, mert kb 2 hetente náthás, köhög, stb.)

2017. nov. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%
Hozzánk anyósom és apósom mindig eljön betegen... hiába kérjük hogy ne. Mi vettünk kezfertotlenitot és mindenkinek kezet kellett mosnia, igaz ő influenza szezonban is született. Meg úgy igazán nem is nagyon vettük ki az ágyból mert legtöbbször csak aludt. Kérj meg mindenkit hogy ne jöjjenek betegen, mosass kezet velük és ne engedd hogy puszilgassak. Én még most se annyira szeretem. Az meg hogy para maminak tartanak vagy sem..a te gyereked a te döntésed. Utána meg ha mégis beteg lesz akkor meg felelőtlen leszel majd szóval ne akarj megfelelni a rokonoknak mert nem fogsz tudni. Tapasztalat. Kizárni meg úgyse tudod őket mert nagyon ritka aki megvárja a hat hetet. ( Pedig jó lenne az a kis nyugi. ) :D
2017. nov. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Körülbelül 1 hónapos volt mikor jöttek hozzánk gyerekkel látogatóba. Nem aggódtam, mert amíg nem influenzásan jön a gyerek, addig mi baja lehet? Ha nem beteg a gyerek, csak maszatos, még Immunerősítő is lehet :D


Másik: egy ovis biztosan pár pillanatig foglalkozik majd a babával, 100% hogy inkább fog játszani a játékaival.. :) Meg a baba is biztos aludni fog közben valamikor. Nálunk 1 hónaposan alig volt ébren a fiam 1-2 órát két alvás közt..

2017. nov. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!