Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pocakfájós babával mikor és...

Pocakfájós babával mikor és hogyan mozdultatok ki először? Ill. látogatókat mikor fogadtatok? 17 napos a csemetém

Figyelt kérdés
Mivel fáj a pocakja ezért ha ébren van mindig csak sír és babusgatni, szélcsövezni, masszírozni...stb. kell. A rokonok és ismerősök meg cseszegetnek h mikor látogathatják már meg... Így hogyan fogadjunk látogatókat? Illetve hogyan vigyem ki akár sétálni babakocsiban vagy kimozdulni máshová ha mindig csak fáj szegénykémnek és sír? Más anyukák akik hasonló cipőben vannak/voltak hogyan oldják/oldották meg?

#hasfájás #kimozdulás #látogatók fogadása
2013. okt. 5. 14:05
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és szerintem beleestem a gyermekágyi lehangoltságba... Ha elalszik a baba már számolom vissza az időt, hogy na akkor innnentől kezdve van kb. 2-3 órám és kezdődik előröl a sírás. Ettől feszült leszek. Étvágyam sincs és gyomorideget is érzek. Próbálom nyugtatni magam. Ez elmúlik ugye?
2013. okt. 5. 14:24
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam is nagyon hasfájós volt.Mi először 2 hetesen voltunk sétálni de nagyon gyorsan visszajöttünk félt a babakocsiban kezemben hoztam haza.Ha hason volt a babakocsiban aludt, ugy tudtunk kicsit levegőzni.Pocakjára sok mindent kipróbáltunk de csak az espumisan jött be,vagy a babapocak tea.Maszírozás is jó,babusgatni is mondjuk én a szélcsövet nem próbáltam.Nagyon szeretett még olyankor apukájánál lenni lajhár pózban.Ha látogatók is jöttek nem várták el hogy 3 fogásos ebéddel várjam őket és tudták hogy a baba az első.Mikor fenn volt kezünkben volt legtöbbet vagy leraktuk az ágyra beszéltünk hozzá,rokonok is.Ha meg elaludt átmentünk a nappaliba beszélgetni.Egy szónak is száz a vége a látogatók megfogják ezt érteni pl peluscsere,etetés, egy baba pedig sír aki ezt nem tolerálja az még ne menjen babanézőbe szerintem,
2013. okt. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A lehangoltság pedig el fog múlni.Próbálj nem arra koncentrálni ha felébred mindjárt sír.
2013. okt. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt a látogatók is tudják, hogy egy kisbabán nincs kikapcsológomb, hogy most akkor ne sírjon, mert vendég van. Ha egyébként szívesen látsz valakit, hívd meg nyugodtan. Volt olyan vendégünk, akinek a látogatása alatt végig aludt, volt akinél végig sírt a babánk. Ezt nem lehet megtervezni. Senkit nem zavart, ilyenkor úgysem maradnak sokáig.

Viszont levegőzni már kellene vinned. Valószínűleg aludna kinnt a friss levegőn.

2013. okt. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, vittem már levegőre kb. 3szor. Sajnos nem tudott elaludni kint csak egyszer, mert amúgy szegénykémnek görcsölt a hasa, de vittem már ki a kertbe levegőzni. És fogom is!
2013. okt. 5. 16:54
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! A stabilizált aloe vera szűrt levét, az activatort lenne érdemes kipróbálnod a hasfájásra.Fogzásra és más egyebekre is jó lesz. Jobbulást a gyermekednek!
2013. okt. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

az én fiam is pocakfájós volt, sokat sírt, de nekünk az infacol bevált, bár azt 1 hónapos kortól lehetett.

amúgy nyugodtan hívj látogatót, lehet tetszene neki.

ha meg bármi van, majd el mennek a látogatók, nem a látogatókat kell szórakoztatni, menjenek nézzék meg a babát, legalább nem csesztetnek, ez jó lesz a te lelkednek, és lehet maradnak 10-15 percet, még jól is elsülhet.

Szólj nekik, hogy mi a helyzet, ha normálisak, akkor ha látják, hogy nagyon sír, akkor azért csak nem azt várják, hogy terülj terülj asztalkámat csapj nekik, és inkább csak a baba megnézése lesz a cél.

sajnos most kemény 3 hónap áll előtted.

Én hívtam az ügyeletet, de nem jöttek ki, mert ez pocakfájás, én is kétségbe voltam esve, rossz volt hallgatni, hogy sír, de 1 hónapos kortól már vannak különféle szájon át adható szerek amik viszonylag beválhatnak.

Sétálgass vele sokat a szobában a válladra rakva, húúú én már lépésszámlálót akartam beszerezni mert egész nap sétáltam vele, de az egész jól működött.


nekem ami bejött, az hogy a lábát a pocakjához húzni behajlítva, imádta. sokszor kakilt is ilyenkor :) utána jobb kedve lett.

2013. okt. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok,

még a mecsek baby vagy édeskömény tea is használhat

próbálgatni kell sajnos, megszünni nem fog, de javulhat. aztán úgy a 3-4. hónaptól ennek tényleg vége lesz, csak addig sajnos ez van, fura hogy én is ezt mondom, mert kiakadtam mikor ilyet mondtak orvosnál vagy akárhol, de tényleg semmit nem lehet

infacol, grapewater, espumisam, mecsekbaby, édesköménytea, de ezek közül is van ami csak 1 hótól, szóval ezeket próbálgasd.

2013. okt. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd ezeket a gyógyszertári löttyököt, egyáltalán nem biztos hogy beválik bármelyik is aztán a egy vagyont fogsz elkölteni mert ha már ezt kipróbáltad akkor azt is kipróbálod meg amazt is mert van akinek az vált be....Áááááá! Nekem van egy tuti tippem: HORDOZÓKENDŐ! Ne legyél lusta utánanézni és beszerezni egyet mert tényleg megéri, abban tutui 1000% hogy csend és nyugagalom lesz, bármikor jöhetnek vendégek! Én pontosan ebben a cipőben járok mint Te, az én babám rettentő sírós, egész nap és nem is alszik (1 hónapos), de felrakom a kendőbe és csodák csodájára csend lesz és nyugalom. most is voltak nálunk vendégek, végig a kendőben volt egy hang nélkül!
2013. okt. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

én vagyok aki a gyógyszertáras löttyöket írta :)

a hordozó kendő amúgy jó lehet, de vajon kedves topic indító dereka mennyire fogja bírni? nem mindenki bírja fizikailag, hogy napi több órát magára köti a gyereket.

Én sem bírtam, pedig volt kendőm, utcán is használtam néha, de inkább úgy voltam vele emelgetem néha a kocsit, bár az nehezebb, de legalább az úton tolom, nincs rajtam súly. a derekam így is fájós, pedig már csak néha kell emeltem a gyereket.

Nem a hordozókendő ellen írtam :) mert én is használtam néha, csak nem biztos, hogy mindenki bírja használni, fizikailag. bár még pici és könnyű a baba, de lesz nehezebb is :)

2013. okt. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!