Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért erzem ezt?

Miért erzem ezt?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a kisfiamat! Mindent megtennék érte.

14 hónapos jelenleg. És en azt erzem, hogy nem járt jól velem :(

Sokszor vagyok türelmetlen, kiabalok, amitől szörnyű lelkiismeretfurdalasom van. Idegbeteg vagyok mert semmire nincs idom, semmibe nem tudok belekezdeni, a napok csak telnek, azt erzem semmi produktív dolgot nem teszek, teljesen beszűkült minden.

Semmit nem tudok csinálni csak egész nap korozni a lakásban és a gyereket szórakoztatni, etetni, pelenkazni.

Ha el is megyünk valahova akkor se ugyanaz mert folyton ra koncentrálok, gyakorlatilag nem kikapcsolódás.

A férjemmel is a gyerek óta kezd megromlani a viszonyunk, ő is feszült..

Nem akarom elveszíteni ot sem.

És nem akarok rossz anya lenni de úgy erzem megorulok már..

Bele kellene fognom valami kreatív, alkotó dologba, ami nem a babával kapcsolatos, de mi legyen az es főképp a mikor a jó kérdés.

Segitsegunk nincs, nagyszülők nem vigyáznak a kisfiamra.


2019. aug. 14. 06:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Énidő, énidő, énidő. Valahogy muszáj lenne kicsit kikapcsolódnod, kiszakadnod a mókuskerékből, és olyan felnőtt dolgokat csinálnod, amiktől feltöltődsz. Ha nincs nagyszülő, esetleg a férjed vagy fizetett segítség?Az enyém 3 éves, én olyan 1,5 éves kora körül éreztem, hogy már nem elég a babázás, 23 hónapos volt, hogy visszamentem kicsit dolgozni, felüdülés volt. Felnőtt társaság, felnőtt beszélgetés. Most megint kismama vagyok, 2 hét múlva szülök, de már tudom, hogy muszáj lesz magamra is időt szánnom, még ha csak heti 1-2 óra is, mert a gyerekeknek sem jó, ha "csak" anya vagyok. Mindig az jut eszembe, hogy régen nem csak anya feladata volt a gyermek gondozása, egy egész család volt körülötte. MOst meg elvárják a nőktől, hogy 0-24-ben teljesen kiszipolyozzák magukat.
2019. aug. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Fizetett segítség nem játszik sajnos.

Hétvégén a kutyát 1-1 órára elviszem ide-oda, de ennyi a kikapcs.

Férjem is azt érzi semmi ideje, engem hibaztat. Nem akarom ot elveszíteni, de nem tudom mit csinaljak.

2019. aug. 14. 09:22
 3/12 A kérdező kommentje:
Vagy néhanapján elmehetek bevásárolni a sparba és ennyi..
2019. aug. 14. 09:22
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
En ugyanilyen voltam 2.5 eves koraig. Amikor mar stabilan jar es beszel onnantol sokkal de sokkal konnyebb. Ez egy rossz idoszak.
2019. aug. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hu remelem úgy lesz és ahogy nagyobb lesz ez változik..
2019. aug. 14. 11:08
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első három év kemény volt párkapcsolati szinten, de utána fokozatosan lett könnyebb a gyerkőccel és a férjemmel is. Másfél évesen bölcsibe ment a kisfiam, én vissza dolgozni, a betegeskedős időszak is belejátszott ebbe a nehéz időszakba, elég rendesen ki voltam bukva, ideges, feszült voltam, ami nyilván a házasságunkra is kihatott, meg én még pluszban iszonyú rosszul viseltem az alváshiányt, de azt már a legelejétől. Nálunk kb. 3 éves kora után lett tényleg könnyebb. Kitartást!
2019. aug. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt, borzaszto erzes... nem volt se nagyszulo es dadara es futotta... amint kehetett beadtam bolcsibe (amint egyebkent imadott a gyerek hal isten) na onnantol jott a feludules, volt idom magamra, kisimultam. Osszeismerkedtem anyukakkal volt akivel annyira joban lettunk hogy hetvegen lepasszoltuk neha egymashoz a gyerkocoket es mindenki nyert. Nekunk a bolcsi mentette meg a hazassagunkat😂
2019. aug. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Dadara se futotta*

Bocs elirtam

2019. aug. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Visszamentel dolgozni, mikor bolcsibe ment a kicsi?

Mennyi idősen adtatok bolcsibe?

Egy nap hanytol hanyig volt ott?

Férjeddel hogy tudtatok több idot együtt tölteni? Hiszen a bölcsi alatt munka volt nektek is. Vagy mire érted hogy megmentette a házasságotokat?

2019. aug. 14. 13:44
 10/12 anonim ***** válasza:

En 24 hosan adtam bolcsibe, reggel 7tol du 4ig ott volt. Es imadta. 1 nap alatt beszokott, egy panasz nem volt ra soha.

En visszamentem dolgozni, es ez kellett. Felnott tarsasag, kihivasok, oda- es hazauton egy kis seta egyedul nekem. Ez kitisztitotta a fejemet. Mondjuk nehezsegek azota is vannak, de mas fajtak. De a 0-3 ev nekem is melypont volt.

2019. aug. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!