Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valaki segitene hozzátáplálásb...

Valaki segitene hozzátáplálásban tisztán látni? Kezdem unni, hogy a védőnő és a doki is mást mond.

Figyelt kérdés
Sajnos egymásra hivatkoznak és mindegyik más időpontot mond a husi, a glutén és egyéb dolgok ügyében. Olvasgatok itt is és rákerestem már pár helyen, de ugy gondoltam esetleg kaphatok néhány gyakorlati tanácsot töletek. 7 hónapos a babám :)
2010. júl. 13. 08:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hogy szoptatott vagy tápszeres babáról van szó.

A glutént 4-7 hónapos kor között tanácsos bevezetni.

2010. júl. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
5 hónapos koráig kizárolag szoptattam, de akkor sajnos lecsökkent a mennyiség és el kellett kezdenem hozzátáplálni. Doki tanácsára főzelékkel kezdtünk.. a védőnő a gyümölcsöt mondta. Ugyhogy akkor ugy döntöttem, hogy majd ahogy a babó gondolja és amit elfogad. Ja és mivel a doki tápszerellenes igy azt nem kap csak sinlacot. De már nincs tejem sem. Ő aztr mondja, hogy nem kell neki semmi tej vagy tejpotlo, hanem elég a sinlac.
2010. júl. 13. 08:50
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja a gluténra a doki 12hónapot mondott a védőnö 10-et. Én meg mindenhol azt olvasom amit irtál, hogy 4-7 hónap között! Néha már adtam neki kiflicsücsköt.
2010. júl. 13. 08:52
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

a glutént egyes vélemények szerint jobb a 6. hónapig kipróbálni, mert később már érzékenyebb lehet rá a baba... ez nem az én véleményem, ezt olvastam.

Amúgy egységes dolgot soha nem fogsz hallani, ez a hozzátáplálás pont az a téma, amit mindenki másképp csinál, saját belátása szerint:)

én gyümölccsel kezdtem 4,5 hónapos korában, most 11 hónapos és ki van váltva a reggeli/vacsin kívül minden.

2010. júl. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Még nekem is be kellett vezetnem 6 hónapos korában a kisfiamnak a glutént, pedig az öcsém lisztérzékeny. Minél később találkozik vele a szervezete, annál nagyobb az esélye a lisztérzékenység kialakulásának, ezt kutatások bizonyítják.

Mivel 5 hónaposan kezdted a hozzátáplálást, már mehetnek a húsos főzelékek is, zöldségek közül saláta, cukkini, tök, sütőtök, cékla, brokkoli, karfiol, krumpli, édesburgonya, borsó, spenót, sóska, gyümölcsök közül meggy, banán, barack, alma, körte, gesztenye.

Ha üvegeseket is adsz neki, nyugodtan adhatod a 6-7 hónapos kortól adhatóakat.

Én sinlacot soha nem adtam kisfiamnak, azt sem tudom, milyen az íze. 9,5 hónapos lesz holnap a kisfiam, napi kétszer kap még tápszert, kell még nekik a tejalapú táplálék ilyen korban. Én úgy tudom, a sinlacban semmi tejalapú dolog nincs, így én azt hanyagolnám.

Ha csak nem tejérzékeny a baba, 6 hónapos kor után a doki nem fog tápszert felírni, így rád van bízva, hogy milyet veszel neki és hol. Mi a humana jó éjt tápszert vesszük, az 6 hónapos kortól adható, isteni finom vaníliás.

Azért is kellene neki tápszer, mert abban rengeteg vitamin és ásványi anyag megtalálható, a sinlacban van valami?

2010. júl. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jó a sinlac, de azt napi 1-2x lehet adni max (rá is van írva). Napi min. fél liter tejalapú táplálék kell a gyereknek. Honnan veszi a dokid, hogy nem kell??? Ilyent még nem is hallottam. Az más, ha érzékeny a tejre, de a fiam ekcémás, HA tápszert eszik, mégse mondta a doki, hogy ne egyen tejalapú ételt. Csak annyit, hogy egy éves koráig ne sima tápszert, hanem HA-t egyen, így azt felírja receptre.

Gluténtartalmút én is adok kb. 7 hónapos kora óta, egyre növelve a mennyiséget.

Tejtermékeket csak most kezdtem el, 9 hónapos.

2010. júl. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szia!

6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, először gyümölccsel,almával,barackkal,stb.

aztán jöttek a főzelékek, 8 hónapos korban adtam neki csak gluténtartalmu dolgokat,kóstolgatni, 9 hónaposan kezdtem a tejtermékeket,szintén csak kóstolásképpen, 11hónap körül a tojást,husokat.tápszert adtam 14 hónapos koráig,most a gyerekitalt adom,mert a tejtől ment a hasa.

engem is idegesített,hogy mindenki mást mondott,igy én az ösztöneimre hallgattam:)

2010. júl. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!