Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy van egy...

Miért van az, hogy van egy hozzávetőlegesen egységes elv a hozzátáplálásban és ahogy észreveszem a bébiételek ennek nagyon gyakran nem felelnek meg?

Figyelt kérdés

A hozzávetőlegest azért írtam, mert nyilván vannak apróbb eltérések, de arra gondolok, amikor:

6 hónapos bébiételben tojás, tejszín van az összetevők közt.

De pl. a csokipudingot se nagyon tudom hova tenni.


Ti mit gondoltok erről a jelenségről?


Illetve a felsorolást is szaporíthatjátok, hogy ti mikkel találkoztatok


2011. nov. 15. 10:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A bébiételek gyártása során az alapanyagokat úgy dolgozzák fel, hogy ne váltson ki semmilyen allergiás reakciót. Ezért láthatsz már 6 hónaposnak való kakaós tejbegrízt, vagy paradicsomot, adott esetben tejet, tojást stb tartalmazó bébiételeket is amiket már egész kicsi korban is lehet adni.

(ott vannak pl. a tejpépek, csokis desszertek)

2011. nov. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Egy kicsit off lesz:


A kakaót pl. nem tudom, hogy mikortól kaphatja a baba. (úgy tudom, hogy tartalmaz koffeint). Nekem 7 hónapos a kisfiam, elvileg már adhatnék neki kakaós dolgokat?

2011. nov. 15. 10:59
 3/16 A kérdező kommentje:
Ez érdekes, ha tényleg így van. Már csak az érdekel nagyon, hogy ezt mivel lehet elérni? Hogy ne válthasson ki allergiát
2011. nov. 15. 11:00
 4/16 anonim ***** válasza:
A propaganda és a valóság itt is eltér egymástól.
2011. nov. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Kakaót 1 éves kor után ajánlanak.

Azt Te otthon nem tudod megcsinálni, hogy üzemi minőségben készítsd el az esetlegesen allergiát kiváltó élelmiszereket. Nem kell sietni semmivel, egy 7 hónapos baba rengeteg mindent ehet már, válogass azokból, vagy vegyél bébiétel.

Pl. az én 9 hós lánykámnak a friss borsótól fájt a hasa, úgyhogy bébiételben kapta amit már 6 hótól lehet adni. Ugyanígy vagyunk a paradicsommal is, hiába hámoztam meg, hiába magoztam ki, tiszta kiütés lett tőle, úgyhogy üvegesbe kapja azt is. Minden mást persze frissen készítek neki. Ki kell kísérletezni.


Én egyáltalán nem adok neki tejtermékeket sem, mert ahogy bevezettem a joghurtot, túrót, ilyesmit, folyton betegeskedett, úgyhogy orvos tanácsára abbahagytuk, majd 1 éves kora után újra próbálkozunk. Helyette kap zab- és rizstejet, azt is millió képpen el lehet készíteni+ szopizik még+ a főzelékekbe, pépekbe szoktam rakni tápszert is, a Milupa banános tápszere nagyon ízlik neki.

2011. nov. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Meg arra is gondoltam, megint a pudinghoz visszatérve: abba csak raknak hozzáadott cukrot. A babák persze imádják, mint általában mindenki az édességet. De azért a külön hozzáadott cukor nem épp a legegészségesebb.
2011. nov. 15. 11:06
 7/16 anonim ***** válasza:

Például a tejnél lebontják a tejfehérjét és a laktózt, vagy az epernél kivonják belőle az allergizáló anyagot-most nem tudom mi az.

Nem tudom szaporítani a felsorolást, mert nyilván a bébiételek besorolása nem hasra ütés szerűen történik, hanem szigorú szabályok szerint, így ha a címkén z van 4hónapos kortól,akkor az alkalmas 4 hónaposnak.

2011. nov. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Pl. a tepszer is amit a babak mar par napos koruk ota kapnak tehentejbol keszul. Kivnjak belolle az allergiat okozhato feherjet, sterilizaljak (pasztorizalassal) hozzaadjak a vitaminokat es porositjak majd csomogoljak. Ugyan ez az eljaras a baba kajakkal is. A tejszinbol ki van vonva a feherje a tojasbol ki van vonva szinten az alergiat okozo feherje stb. En kulfoldon elek es pl. a tojast itt 9 honaposan kell bevezetni mert az MMR oltas nyers tojasfeherjet tartalmaz es beletelik jo par hetbe amig a rendelo megrendeli a tojas feherje nelkuli oltast. Tojasfeherje nelkuli oltast csak keresre gyartanak mert az eloallitas iszonyatosan draga ezert ha 9 honaposan kiderul a tojas alergia akkor azonnal kell szollni es rendelik a tojas feherje mentes oltast. Maskent mindenki tojasfeherjeset kap.

A baba kajakbol ki van vonva a nem odavalo dolog legtobb, sterilizalva vannak stb.

Egyebkent a mai vilagba mar nincs egeszseges etkezes mert amit egyik nap lehet enni es egeszseges az mar a masik nap nem az. :) Bizni kell es a kaja gyartokba, termelokbe mert mast nem tehetsz, es nem utolso sorban az osztoneidbe. :)

2011. nov. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Tápszert azt tudom persze, valamiből csinálni kell és ez a tehéntej, az ok.

De azt még mindig nem értem, hogy miért nem életkornak megfelelő ételekből csinálnak bébiételeket és akkor nem kéne ez a speciális eljárás, ami a gyártónak is plusz pénz.

Részben meggyőztetek, hogy ezt meg lehet csinálni, csak nem logikus, hogy miért van így.

2011. nov. 15. 12:20
 10/16 anonim ***** válasza:
A kérdésedre visszatérve: most új elvek vannak, mert nagyon sok volt az ételallergia, ezért nem egységes. Pl. már nagyon korán glutént is kell adni, ez is új. Egyébként az oltások is állati fehérje alapúak...
2011. nov. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!