Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki segített nektek a hozzátápl...

Ki segített nektek a hozzátáplálásban? Gyerekorvos, védőnő adtak-e tanácsot, hogy mikor, mit és hogy kellene?

Figyelt kérdés
3 hósan mondta a doki, hogy majd elkezdjük 4 hósan és hogy majd megbeszéljük, de azóta semmi. Voltunk 4,5 hósan tanácsadáson, mondtam hogy elkezdtük a kóstoltatást, de semmit sem mondott, hogyan tovább. Csak annyi mindenről esett szó, hogy aztán ezt elfelejtettem megkérdezni. Nem tudom pl., hogy tejpépet mikortól kellene/lehetne adni a babámnak.
2010. jún. 15. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Elméletilegh a védőnővel kellene ilyenről beszélni. Nekem is mondta, hogy majd 4 hónaposan elkezdjük, és majd hoz tájékoztatót, hogy mit lehet neki adni, ilyesmi. Mi még nem tartunk ott, de remélem nem felejti el.

Tejpépről annyit tudok, hogy a dobozukon rá szokott írva lenni, hogy 4 hó, 6hó, 8 hó. Úgyhogy a 4 hósakat adhatod már neki. Ha vmit nem tudsz, nyugodtan hívd fel a védőnőd, az a dolga, hogy tájékoztasson.

2010. jún. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%

Ha nem muszáj inkább ne kezd el 6hó elött a hozzátáplálást. Amúgy a védőnővel kellene megbeszélni, de mivel most akkora mizéria van az allergia kialakulása és a korai hozzátáplálás összefüggése között, hogy szerintem azért nem akarnak semmi konkrétat mondani.Inkább rád hagyják mert ha esetleg allergiás lesz a baba akkor ők tudják mondani, nem mi tanácsoltuk.

Tejpépet semmikép ne adj neki 1 éves kor alatt, csak reklám fogás miatt van ráírva mindre hogy 4 hónapos kortól adható! Vegyél neki sinlac-ot vagy natúr gabona pépeket(Holle bio)ezt keverheted anyatejjel vagy a kicsi tápszerével, késöbb gyümölccsel, zöldséggel.

6 hónapos korig inkább gyümölcs és zöldség leveket itass vele néha - néha. Hidd el tudom miről beszélek.

3 gyerekes anya

2010. jún. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem nem segített a védőnő sem és a doki sem, de nem is bánom. Nem mondtak vagy tettek még eddig semmi olyat, ami alapján megbízhatnék bennük. Én a neten tudakozódtam, és az érzéseimre bíztam. Most 6,5 hónapos a fiam, de nem adtam Neki tejpépet, és nem is tervezem. Gondolom, majd akkor, ha már nincs elég tejem, addig inkább anyatej.

5 hónapos volt, mikor elkezdtük. Csak anyatejes, de már nem hízott, így elkezdtem a 6 hónap előtt. Egyelőre mindent szeret. 1 hónapig csak gyümölcsöket etettem Vele tízóraira (alma, őszibarack, meggy), 1 hete már eszi a főzelékeket is (burgonya-alma, spenót-burgonya). Ha van időm, én főzök, ha nincs, akkor Hipp bébiételt adok Neki.

2010. jún. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem sajna már rég nincs tejem és a tápszert sem nagyon eszi, bár amióta kapja a gyümölcsöt is, azóta többet eszik. Kop-kop. Ezért is kezdtük el már 4 hósan, mert vashiányos és keveset is hízott. Remélem a zöldségeket is fogja szeretni és majd a husit is, mert ugye abban lenne majd a vas neki.
2010. jún. 15. 19:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy vagyunk, mint az előttem válaszoló: 5,5 hónaposan elkezdtük gyümölcsökkel a tízórait kiváltani, 1 hónapra rá meg is történt. Akkor csak alma volt gyümiben, a többit bébiételben (többségében hipp) adtam neki. Most már az ebédnél tartunk ott, hogy megeszi a 150 g főzelék-félét, majd még megkínálom szopival. Lassan már ezt is kiváltjuk. Ezt a sorrendet a védőnőm mondta, de hogy mit eszik, azt netről szedem, és anyósom is segít (bőlcsödevezető, és csecsemőotthonban is dolgozott) A doktornő annyit mondott, hogy ha nem akarom jobban hízlalni (elég jó husiban van az anyatejes babám, ezért nem) akkor ne adjak neki tejpépet, és majd a glutént is a lisztes rántással vezessem be. De hogy mikor, azt holnap fogom megkérdezni a 7 hónapos vizsgálaton.

Szóval én a tejpéppel úgy tervezem, hogy amikor már nem lesz anyatej, esetleg akkor, de akkor is csak egy héten max kétszer egy-egy uzsi. Csak hogy változatos legyen. De ha mindig meglesz, hogy mit egyen, akkor hanyagolom a tejpépet.

2010. jún. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!