Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elakadtam a hozzátáplálásban,...

Elakadtam a hozzátáplálásban, mi tévő legyek? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Kisfiam 10 hónapos.4 hónapos korában kezdtük a kóstolgatást.Minden rendben volt,igaz a gyümölcsöt mindig jobban ette mint a főzelékeket.A védőnőm tanácsára a zöldségeket kavarni kezdtem a gyümivel és jobban elfogadta.Kb. 2 hete nem akarja megenni a főzeléket.Gyümölcsöt imádja a babajoghurtot,tápszert,anyatejet...mindent elfogad csak a főzeléket nem.Nyitja a kis száját de pár kanál után öklendezik :(Mit adjak neki?Itt sokszor olvasom,hogy ekkora baba azt eszi amit a szülei,az enyém nem fogadja el.Tanácsokat várok.Nagyon elvagyok keseredve,eddig olyan jól evett :(
2011. nov. 17. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia!Ha amúgy nem beteg és minden más rendben van (pl.pelusok) akkor ne keseredj el, biztos csak átmeneti a dolog. Adj Neki azt amit szívesen eszik, akár több anyatejet és tápszert, hogy nehogy essen a súlya, aztán pár nap-egy hét múlva próbálj olyan főzeléket amit nagyon szeretett korábban.Addig ne erőltesd, Te sem eszel meg mindig mindent. Ez talán csak egy amolyan "majd ezt elhagyja és lesz más" korszak! :) Fel a fejjel!
2011. nov. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!Igazad van lehet csak pár hét és semmi gond nem lesz.

Pelusok rendben vannak,foga nem jön és nem beteg.Már azon is agyaltam,hogy lehet nem is éhes,mert túl sokat szopizik?Éjjel 1x,reggel,ebéd után alváshoz+amikor felébred,délután 2x és este alváshoz.Lehet sok már egy ekkora babához ennyi szopi?

2011. nov. 17. 22:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Jesszus mennyit szopik! Az én fiam már hamarabb is csak 2x kérte a tápszert (bár tudom, a szopit kicsit nehezebb adagolni). De szerintem ez rengeteg. Mondjuk kérdés, h mennyit ehet ki egy szopi alatt? Mert ha csak a szomját oltja vele, akkor nem gond.

Amúgy én is azt javasolnám, amit az első is írt. Tarts szünetet. Nem kell? Hát ne erőltesd. Adj neki amit elfogad. Nálunk is volt ilyen korszak. Aztán 1-2hét múlva újra evett normálisan mindent.

2011. nov. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
:)Tényleg sok,de eddig is így szopizott és rendesen evett mellette.Ma mérni fogom mennyit szopik,mert jó ideje nem nézem már.
2011. nov. 18. 08:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Az első vagyok.... valóban sokat szopizik, bár nem tudom, hogy ténylegesen mennyit eszik. :) gondolom már nem méred. de ennyi szopi mellett (ha a mennyiség is megvan) nem is csoda hogy más nem kell. De látod a másik válaszoló is azt írta, hogy ne erőltesd majd később megint meg fogja enni :) Semmi gond nincs :)
2011. nov. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Méregettem amikor tudtam.:)

50ml és 150 között szopizik.Reggel,ebéd után többet.Délután pedig kevesebbet.Gyümölcsöt adtam neki husival és semmi gond nem volt.

2011. nov. 19. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!