Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mennyit es miota beszeltek...

Ti mennyit es miota beszeltek a babatokhoz?

Figyelt kérdés
Most 1 honapos a kislanyom es korababa mellekesen. Beszelek hozza de az hog egyfolytaban nyomassam neki a dumat meg enekeljek egyszeruen nem jon... tudom gaz anyuka vagyok rosszul is erzem magam miatta:( de egyszeruen ugye meg semmi vissza kommunikacio nincs vagy nem is udom mi az oka egszeruen nem jon ez a mondokazas beszelegetes vele vagyis nem olyan tul sokat. Neketek ez hogy volt? Fejoledese szempontjabol mar kellene beszelnem hozza?

2019. aug. 16. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Én már pocakban is beszéltem nekik. 😊 Nem mondókákat, nem is gyerekdalokat, azokat kb fél évesen kezdték értékelni. De azt, hogy mikor mi történik, mit csinálunk, hova megyünk, azt mindig elmondtam nekik.
2019. aug. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Én is már a pocakban beszéltem hozzá. Mesét is olvastam. Mióta megszületett azóta is olvasok vagy fejből mondok mesét. Ha fürdetem, pelenkázom, megyünk valahova..... mindig mondom hogy mit csinálunk és miért.
2019. aug. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Egész bap nyomtam neki


De az éneklés, ilyesmi nem ment


Pocaknak sem...



De napi teendőt opndtam


Mit csinálok, vele mi lesz, hol vagyok... Stb

2019. aug. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is 1 hónapos a 2. babám és én sem tudok folyamatosan beszélni hozzá. Néha kommentálom az eseményeket, de csak ha kifejezetten koncentrálok arra, hogy beszéljek hozzá. Amikor meg nyűgös én meg kimerült vagyok, különösen nehezemre esik beszélni vagy esetleg énekelni neki.

Elsővel ugyanígy volt, amikor már tudatosabb arckifejezései vannak és van visszajelzés, akkor már könnyen beindul a kommunikáció. Nem kell egyfolytában beszélni hozzá, sőt neki még minden ingert fel kell dolgoznia, ami éri. Pihenni is kell neki. Hagyd, hogy kialakuljon magától.

2019. aug. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%
Nem beszéltem akkor hozzájuk, mikor vártam őket. A kicsi csoda, hogy még velünk van, terhesség alatt nem beszéltem kifejezetten hozzá. Most,hogy kinn van, és hangokkal kommunikál, beszélek hozzá, a nagy is dumál vele, aranyos, mert cuppog,mikor puszit dobunk neki, de nem dumáltam soha nonstop egésznap nekik.
2019. aug. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szintén koraszülő vagyok. Ne ostorozd magad, nem vagyunk egyformák, idővel belerázódsz. És minél több lesz a visszacsatolás annál könnyebb lesz neked is. Amúgy nem kell minden pillanatban beszélni hozzá.


Nekem is idő kellett hogy tudjak beszélni a semmiről. Ami valójában nem semmi, csak a felnőtt agyamnak egyszerűen át kellett váltania mamiagyra. Sokaknak ez nagyon könnyen megy, valakinek kicsit nehezebb. Nem baj!

Én az elején nagyon sokat beszéltem a szülés élményemről. Sokat kértem bocsánatot tőle amiért nehezen indult az élete, mert úgy éreztem én vagyok a hibás

Ez segített nekem feldolgozni a történteket. De olyan is volt hogy rajtam pihent miközben a híreket olvastam fel neki. Nem tudtam mit mondani, de akartam hogy hallja a hangom. Hát felolvastam neki, bármit. Úgyse értette, az volt a lényeg hogy engem halljon. Akkor még észre se vette a telefont a kezemben szóval akkor még bátran nyomkodtam miközben pihizett a mellkasomon.

Most 9 hónapos és bár eleinte idegenkedtem tőle már én is énekelek és mondókázok. De nem beszélek hozzá egész nap. Nekem az az elvem, hogy ha épp látom hogy elmélyült valamiben akkor hagyom. Hagyom koncentrálni, gondolkozni a maga szintjén. Amikor látom, hogy "visszatért", akkor újra mondom a magamét ha kell.

2019. aug. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem az elején még az sem ment, hogy elmondjam mit csinálok épp. Néha valamit mondtam és annyi. Mikor elkezdett Ő is "magyarázni" onnantól már simán elbeszélgetek neki még ha nem is válaszol 😅
2019. aug. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!