Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már bolondnak érzem magam...

Már bolondnak érzem magam mert egésznap beszélek a lányomhoz ő meg még nem tud beszélni. Olyan mintha magamba beszélnék,3 honapos. Ti mennyit beszéltek a babátokhoz?

Figyelt kérdés
2018. okt. 21. 16:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

De aranyos vagy :) ne érezd magad annak! Nagyon fontos hogy beszéljünk hozzájuk :) én is mindig elmondom neki hogy mi fog történni hogy megyünk pancsolni hogy mit csinálnak a tesok stb mindig mindent mondok neki (1 hónapos a fiam) és a két tesojahoz is állandóan beszéltem :)

Ez teljesen természetes meg ha fura is elsőre :) megnyugszik a hangodtol És meg sorolhatnám :)

2018. okt. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%

Ha bolond dolognak tartod, hogy érezteted piciddel törődésed, akkor joggal érzed bolondnak magad.

.

Beszélsz hozzá, bár nrm érti, mit mondasz, de ÉRZI a törődésed a hangsúlyból, érzi a törődésed abból, hogy sokat beszélsz hozzá, azaz sokat foglalkozol vele!

2018. okt. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor is beszéltem folyton hozzá, mikor még csak a hasamban volt. :)

Nem éreztem magam bolondnak abszolút. És akkor is állandóan beszéltem hozzá, mikor megszületett. Nincs ezzel semmi probléma. Sőt, ha valamibe belemerülök a munkahelyemen, akkor simán beszélek "magamban" is és nem vagyok vele egyedül az irodában.:)

2018. okt. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Ezt még minimum 2 évig így fogod csinálni, ne őrülj bele. Az a normális, hogy beszélsz a picihez. Csak így tovább!:)
2018. okt. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ne èrezd magad rosszul, èrzi, hogy vele foglalkozol, jó ez neki. Engem az anyósom meg azért hurrogott le, hogy miért nem beszélek hozzájuk többet. Néha nem tudtam mit mondani nekik, amúgy se vagyok beszédes.

A legkisebb most 2 hónapos, így már többet beszélek hozzá, hogy vannak ovis nagytesók, de még mindig nem jöttem ebbe bele 100%-ig.

2018. okt. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Élvezd ki, hogy most még szóhoz jutsz. 2 éves korától alig jutok szóhoz, annyit beszél. 😄
2018. okt. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne érezd magad annak. Egyébként ilyenkor már a babák vissza szoktak mosolyogni:)
2018. okt. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt csinálom az első naptól hogy megszületett. Biztos sokan hülyének néznek pl a boltban, hogy magyarázok a gyereknek. De már egy éves és azt kell mondjam megéri. Elképesztő mennyi mindent ért és látom rajta az igyekezetet, hogy ő is ki szeretné fejezni magát. Gagyarászik már, mindent próbál utánunk mondani, napról napra egyre több kifejezést használ tudatosan. A rengeteg magyarázás, ének, mondókázás és meseolvasás sosincs hiába.
2018. okt. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is egyfolytában beszéltem hozzá, ha nem, akkor énekeltem. Azt mondják, hogy ez sokat számíthat a beszédfejlődésnél is. Az enyém hamar kezdett beszélni, de ebben nyilván közrejátszott az is, hogy a lányok általában hamarabb beszélnek, plusz nálunk a családban mindenki egyfolytában beszél és ezt örökölte :) szerintem jobban telik az idő is, ha nem vagy(tok) csendben :) beszélgessetek csak. Minden jót nektek
2018. okt. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokat beszéltem hozzá. Főleg a kisebb lányomnál tűnt ez fel. És a boltban, a kocsiban, a dokinál, mindenhol. Néha átfutott az agyamon, hogy pl a tescoba mennyire normális, hogy egy pár hónapostól kérdezem mit főzzek, vagy melyik zsepit vegyük, de nem érdkelt. Nagyon hamar elkezdett beszélni a gyerkőc, szinte hamarabb, mint járni n
2018. okt. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!