Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti türelmesek tudtok maradni...

Ti türelmesek tudtok maradni a babátokkal, totyogókkal? Hogyan? Van olyan amin kiakadtok mégis?

Figyelt kérdés

Éppen fogzik a kislányom és sokszor hiába kenem az ínyét mégis ordít, ordít és már én is sírok vele. Tudom, hogy nem ok nélkül sír hanem mert fáj neki de rossz hogy nem tudok segíteni.

Amin még ki tudok akadni, hogy nagyon akaratos és hisztis. Ha nem engedek neki valamit szinte ugrál és úgy ordít. A nem szabadnál ugyanez.

Ha játszani akarok vele nem erdeklem, kikerül elvan mással. De ha csinálnék valamit jön oda és rángatja a lábam hogy vegyem fel. Néha falra mászok a hisztiktől pedig még csak 1 éves...


2019. aug. 21. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Hurrogjatok le, de szerintem ezen atnegy majdnem mindegyikünk, csak nem merjük kimondani. De nálunk 15 hónapos. Vagy egy hete javult a helyzet. Szinte semmit nem csináltam, de kijött két szemfog. Szerintem azok voltak a bűnösök.
2019. aug. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
2 gyerekem van, hosszú évek óta megy a sírás, alváshiány, aztán dackorszak, aztán hisztikorszak, rinya-hegyek. Igen, lassan már attól, hogy "anyaaaa" a falnak megyek. Ez van. Megértem én, mert most épp 1 vagy 2 vagy 3 vagy 4 vagy 5 éves... stb. és most épp ilyen meg olyan meg amolyan korszaka van az egyiknek, meg a másiknak... az eszem tudja. Ennek ellenére, nem, nem tudok mindig türelmes lenni. A plafonon vagyok mínusz percek alatt. Nyugi, nem vagy egyedül!
2019. aug. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
12%
Keverek egy kis italt az innivalójába, úgy alszik mint a bunda ezt falun tanultam. Egész nap alszik a kis prüntyőm
2019. aug. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Első kettő válaszoló igazatok van. Az a baj hogy nem merjük sokan bevallani pedig könnyebb lenne. 3-as hát ez azért durva...
2019. aug. 21. 22:16
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Általan nyugodt típus vagyok. De amikor felgyülemlik, akkor baj van. 18hós. Minden nap születése óta nem tudom átöltöztetni, hogy ne üvöltsön, de mint akit nyúzok. A pelenka csere kritikán aluli. Minden 💩ban úszik mert forog üt vág stb. Ez az amit soha nem fogok megszokni. Persze ez mellett a 200 ne ne nem szabad. De ez így is van rendjén. Egyet értek azzal aki azt mondta, hogy nem létezik olyan aki mindig minden körülmények között türelmes.
2019. aug. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk pld a fogzást tök jól viselte,pedig négyesével jöttek a fogai.Viszont este 8 fele fektetési időbe már görcsbe volt a gyomrom mert tudtam, hogy hajnalig megy majd a harc.2 éves lesz, most értünk oda, hogy már 1-1 éjjelt végig alszik.Cserébe beléptünk a dackorszakba:) mondjuk egyenlőre még hajlandó a kompromisszumokra, szóval nem arról szól az egész nap ,hogy üvölt de van hogy nem tudom kitalálni mit is akar és attól nem csak ő hanem én is ideges leszek.Szerintem a legtöbb szülő átesik ezen vagy így vagy úgy,aztán hogy ki hogy bírja megélni és magában feldolgozni az már egy másik dolog:)
2019. aug. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3%
Ki kéne talán vinni a szabadba, és engedni felfedezni, hogy lefáradjon. Semmi baja nem lesz, ha valamit felvesz a földről. Ja, a hipermarketbe légyszi, ne vigyétek be. Köszi.
2019. aug. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%
En ugy itelem meg h olyan 85%ban turelmes vagyok vele, alapbol turelmes tipus vagyok. De amikor este altatas ido van, nagyon turelmetlen vagyok, momdjuk ez nem is csoda, mivel kb 12ig megy a harc :( neha kicsit hangosabban is szolok emiatt, szegyellem.
2019. aug. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%
Én türelmes tudok lenni, néha “fáj”, hogy el kell játszanom, hogy ideges vagyok, de ennek egyetlen oka van, hogy 6 évet dolgoztam kórházban (remélem vissza is vesznek majd oda) mielőtt megszülettek a gyerekeim. Van egy 2,5 éves és egy 1 éves gyerekünk. Az eü minden szempontból türelemre tanított, de tudom, hogy nagyon nehéz, a barátnőim is sokszor nagyon szenvednek. Viszont azt észrevettem, hogyha rosszabb napom van az Rájuk is kihat. Kitartást Mindenkinek, lesz ez még így se!!!
2019. aug. 22. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%

Amikor rendesen tudunk aludni, akkor türelmesen tudom kezelni a hisztiket.

Ha napok esetleg hetek óta nem alszom, akkor nem.

Attól még, hogy anya vagy ember is maradsz. Neked is szükséges az alvás, különben a kialvatlanság tünetei jelentkeznek (agresszió, türelmetlenség, figyelmetlenség....).

Hiába nem akarsz kiabálni a gyerekeddel, a természetet nem tudod kijátszani.


Általában, akiknek van segítségük (elviszik órákra a gyereket) vagy tudnak éjszaka aludni, azok nem értik milyen a másik véglet. Én se tudtam milyen a természetem, ha kialvatlan vagyok. A második gyerekem által viszont megtapasztaltam és nem tetszik.

2019. aug. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!