Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen problémára utalhat?...

Nusy83 kérdése:

Milyen problémára utalhat? (többi lent)

Figyelt kérdés

Lassan 7hós kislányom a 6hós védőnői státusz pontjai közül ,, Szülő hívására karjait vagy testét felé nyújtja” nem csinálja eggyáltalán. Ez igazából addig nem is izgatott míg a védőnőm azt mondta h ez 3 hibapont (ez is milyen gáz már 🤯) meg hogy a dokinak fogja mondani de ne aggódjak. A dokit kérdeztem azt mondta h majd figyeljük és ha következőnek megyünk hátha már csinálja. De arra pl nem válszolt hogy mire utalhat ha ezt nem csinálja. Neten meg nem találok semmit.

Szóval a kérdésem hogy volt-e vkinek hasonló? Illetve milyen probléma lehet ebből?

Ui.:Helyesírást ne nézd kérlek! Köszönöm a válaszokat!



2019. aug. 22. 17:14
 1/10 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem önmagában semmire. Próbáld mindkét karodat felé nyújtani mindig, amikor felveszed, és mondd hozzá ugyanazt. Pl"gyere", "hopplá", "felveszlek".

Én mindig mondtam a gyerét, és nekem nagyon korán csinálta is a karnyújtást.

De mindegyik baba az egyik dolgot korán, másikat későn csinálja, nem olvasták a könyvet 😊

2019. aug. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Azért ugye ezen nem aggódsz? Fél éves, nem kell ennyire komolyan venni a státuszvizsgálatot. A dokitól amúgy nem fogja megkérdezni, ezzel az erővel minden gyerekről kérdezhetne ilyet, hamar kirúgnák.
2019. aug. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kislanyom kb 8 hónapos korában nyújtotta hogy vegyem fel 🤔
2019. aug. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A hívást ,, Jer Baba jer” és 2 kézzel felé nyúlok már nagyon korán elkezdtem de azon kívül hogy mosolyog nem igazán érti h mit is szeretnék. Vagyis nem az a gond hogy nem csináltam, hîvtam eddig. Talán napi 1-2szer eddig de amióta ez volt tudatosan szinte minden felvétel előtt figyelek erre.
2019. aug. 22. 17:37
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Hát én meg egyszer se csináltam ezt a hülye hívogatást és láss csodát, amint járni kezdett fel is kéredzkedett az ölembe, azóta mást se csinál. Nem is emlékszem, hogy lett volna ilyen kérdés.
2019. aug. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

3 hibapont? Hát én még ilyet nem is hallottam, hogy ezek hibapontok basszus. Egyébként ezt nem kell szószerint érteni. Nekem se csinálta ezt így konkrétan a babám, ahogy le van írva. De itt írta egy kedves válaszoló, hogy arra kell gondolni, hogy ha pl. odanyújtod a kezed, és szólsz hogy gyere akkor lendül-e feled. Neki a babája kinyomta a mellkasát és a fejét. Az enyém pontosan ugyanígy csinál már. De ez olyan hülyén van megfogalmazva.

Amúgy az én kisfiamnál mi meg azt írtuk be nemmel, hogy “beszédre hangadással válaszol”. Mert mosolyog, nevet, meg figyel ha beszélünk hozzá, de én ezt nem úgy veszem mintha visszagagyogna. Ő pl a mássalhangzós hangzókat se gyakorolgatta sokat (pl. Pmaaa, mbaa, meg ilyenek.) egy időben elkezdte hogy baboo meg aboa, meg hmaa, de utóbbit nem is biztos hogy jól hallottam🤷🏻‍♀️ Most megint csak kiabál meg sikong. Én sem örülök annyira hogy nem teljes minden, de sajnos nem tehetünk ellene ha valamiben követik a nagy könyvet. Bízzunk benne, hogy időben mindent megtanulnak :)

Biztosan így lesz a babáddal.

Egyébkent lehet ha gyakorolod vele ezt a “felvétel” dolgot, akkor nem sokára meg is csinálja.💞

2019. aug. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek!!
2019. aug. 22. 19:39
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom is fél éves, de ezt nem csinálja. Sem a védőnő, sem az orvos nem mondott erre semmit.
2019. aug. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A lányom nem csinálta, 3,5 éves okos, ügyes lány. A fiam meg kb 2 hónapos korától, hol a mellkasát nyomta felfelé, hol a fejét próbálta emelni, mikor felveszem nagyokat nyög, mintha ő csinálná a dolog emberes részét.😁 Szerintem se aggódj. Ez a 3 hibapont?! Legközelebb azért kérdezd meg a védőnőt aggódva, hogy akkor újra kell kezdenie a babádnak 6. hónapot? Nekem sok védőnőm volt már, de szerencsére egyikük, sem ilyen bolond. Amúgy tudtátok, hogy a védőnői szolgálat hungarikum?🙄
2019. aug. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hátha vkinek hasznos lesz!

Végül 7 -8 hó között kezdte el 😊

2019. nov. 15. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!