Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg problémára utalhat ha...

Tényleg problémára utalhat ha a baba mozgásfejlődése gyors?

Figyelt kérdés
Probléma ha átugorja valamelyiket?Pl.forgás után nem kúszni szeretne hanem mászni?
2013. jan. 4. 23:58
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

Azt mondják a mászás fontos az agy fejlődéséhez.Nos én nem tudom mennyire igaz ez. Az én babám nem kúszott.Nem volt rá szüksége, mert forgás után rögtön négykézlábra állt.Aztán mászni kezdett.Mért kúszott volna ha képes volt mászni is nem?

Túl gyors mozgásfejlődéssel semmi baj nincsen.Egyszerűen csak egy izmosabb erős csontozatú baba hamarabb eljut a járásig, mint egy ducibb gyengébb társa, logikus :). Az én babám tipikus esete. 9 hónapos és jár.

2013. jan. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy vagy kússzon vagy másszon.Én fiam sem kúszott soha.
2013. jan. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül problémára utal, de azoknál a gyerekeknél, akiknél kimarad, egy-egy mozgásforma (pl mászás), vagy nem csinálja elég ideig (pl. 1-2 hétig mászik, aztán rögtön járni kezd), később gyakrabban fordul elő néhány probléma, pl diszlexia, hiperaktivitás stb.
2013. jan. 5. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

a 3-asnak van igaza.

Az a baj, ha valami kimarad, mert később az iskolában tanulási nehézségei,problémái lesznek, amit csak nem ért a szülő, hogy miért megy nehezebben a gyerekének mondjuk a számok összeadása.ez csak egy pl volt, bármi mással is lehet gondja, nehezebben ír vagy olvas, mint a többi

2013. jan. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Gyönyörűséges ***** válasza:

A babámat már 4 hónapja dévényes kezeli kisebb bajok miatt, és tőle tudom, hogy ha a kúszás kimarad, az még nem vész, inkább másszon. Sokat legyen kint a szobában, hogy tudjon jönni menni, ne legyen alkalma áldogálni. Kislányom 7 hósan felállt, most itt tartunk. Szépen mászik, többet van négykézláb mint függőlegesen. Erre kell igazán figyelni!


Jó babázást!

2013. jan. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!