Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem eszik a 10 honapos kislanyom?

Nem eszik a 10 honapos kislanyom?

Figyelt kérdés

10 honapos kislanyom nem hajlando enni semmit, a tapszeren kivul.

Par napja mar nagyon tapszert se eszik. Egy nap egyszer megeszik 60-70 ml-t es ennyi.

Hiaba fozok levest es teszem ele a zoldsegeket vagy ragom meg neki(ez lehet furcsan hangzik, de anyukam ajanlotta) vagy turmixolom le es kanalal probalom.

Nem eszik. Minden probalkozasnak a vege katasztrofa o is elkezd sirni en felidegesitem csak magam, nagyon megvisel, mit tegyek?


2019. aug. 25. 19:37
 1/10 A kérdező kommentje:
Nem hiszem el hogy nem ehes!
2019. aug. 25. 19:38
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Vidd orvoshoz.Ha napi 70 ml ami bejut a szervezetébe, akkor ki is száradhat.
2019. aug. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Iszik melette teat meg vizet, de enni nem eszik
2019. aug. 25. 19:45
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Fogzik? Amúgy ha ennyire keveset eszik, még ha iszik is érdemes elvinni orvoshoz, lehet gyulladt a torka ami miatt fáj neki a nyelés és biztos, hogy nem normális, hogy 70ml tápszeren él egész nap + vízen és teán.
2019. aug. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen fogzik most bujik ki az 4.5. Es. 6. Kis foga. De elote se volt jo evo.
2019. aug. 25. 20:00
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi de én ott leragadtam, hogy megrágod neki az ételt??? 😳

Btw én is elvinném orvoshoz, vagy a védőnőnél rákérdeznék mert ez nem éppen ideális. Esetleg próbálkozz más fajta ételekkel, vagy add a kezébe darabokban hátha akkor megjön a kedve, ha találsz egy olyat amit szívesen megeszik azzal el lehet indulni és ahhoz lehet keverni később másokat.

2019. aug. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok ilyen helyzetben, de én legalább hetente ellenőrizném a súlyát, illetve inkább gyümölcspürékkel próbálkoznék egy kis keksszel.

Ha a kedve jó, nem nyűgös, az energiája a szokásos, nem hinném, hogy torokfájás az oka. Vannak ilyen válogatósabb gyerekek, addig is kísérletezz, hogy milyen ízvilágú ételek jönnek be neki.

2019. aug. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom is ilyen volt,most 16 hós de nem szeret enni.Én napokat sírtam át mert nem evett,és az orvos szerint semmi baja nem volt csak a foga volt hogy álmában tudtam csak megitatni tápszerrel.Most se nagy evő mégis jó súly bán van.

Esetleg próbáld meg,hogy foginygéllel bekened az ínyét evés előtt,nekünk volt hogy bevált.

2019. aug. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ugyanez vt nalunk, ahogy megszuletett, azota mindig aggodtunk h nem eszik, szopni lusta volt, tapszerbol is egyszerre ilyen 20-30 mlt fogadott el, es ugyse jott ossze az ajanlott napi mennyiseg. Vizsgaltak , makk egeszseges. Hozzataplalas kezdesekor is 1-2 kanal etel, aztan ennyi. 10 hosan meg ott tartottunk, hogy 2 nap alatt ette meg a kis uveges puret... mellette sok vizet es cukormentes babateat ivott amugy, ill neha ragott par falat ketszersultet.

Most nemsokara 1 eves, es most kezd egy 2 hete vegre jo etvaggyal enni, nincs siras eteteskor, nincs kikopkodott meg eldobalt kaja 🤷‍♀️😅😬

Nalunk azt mondta a doki hogy : amig jo kedelyu, es van rendesen pisis/kakis pelus, addig ne aggodjak- konnyu mondani, de bevallt!

2019. aug. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én még elég tapasztalatlan vagyok (első gyermekem 6 hónapos, és szerencsére jó evő). Viszont sokat beszélgettem már védőnővel, plusz apukám is gyerekorvos volt, nem rég lett már nyugdíjas. Nekem mindig azt mondták, hogy ha egy baba 450-500ml tápszert megeszik egy nap az már rendben van. (Úgy ertelmeztem, ez akkor is igaz ha valami egyéb ok miatt mást nem is fogad el egész nap.) ehhez képest a 70ml nagyon nagyon kevés, ijesztően!!!

Hiába a víz, a tea, az csak folyadék pótlás. Nincs benne tàpanyag. Úgy tudom ennyi lenne az adag hellyel, közel, akkor is ha már minden étkezés ki van váltva. Bár ha bármi mást normális adagban megeszik (gyümölcs, főzelék, tejpép) az már megnyugtató lehetne valamennyire. De ezek szerint az sincs😳😔 Minden esetre én nem várnék, mihamarabb orvoshoz vinném.

2019. aug. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!