Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor vágjátok babátok körmeit?

Mikor vágjátok babátok körmeit?

Figyelt kérdés

Eddig én akkor vágtam amikor elaludt,de most egyszerűen nem bírom levágni,mert felébred rá,és elkezd sírni.Ha fent van na akkor meg abszolút nem engedi!:( (10.5 hós)

Tanácstalan vagyok,ti hogyan csináljátok??

(már jó nagyok a körmei)


2010. júl. 13. 19:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ez mennyire segit mert az en kisfiam meg csak most mult 5 honapos de en akkor vagom neki amikor apa eteti. Estenkent apa szokta neki odaadni lefekves elott a cumisuveget es amig fekszik apa olebe es eszik az uvegbol, en ugykodom a kormein. Eddig nem volt gond de lehet, ha nagyobb lesz mas lesz nallunk is a helyzet.
2010. júl. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Egy időben egyszerre csak egyet vágtam le neki, max kettőt. Sosem volt egyszerre levágva a 20 köröm. Ez így ment kb 6 hótól 15 hóig.

Mostanában már akkor vágom le neki, amikor skype-on beszélünk a nagymamával, mert akkor a mama beszél hozzá, én meg addig az ölemben tartva simán levágom neki az összeset.

19 hós.

2010. júl. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
17 hónapos a lányom, mindíg reggeli ébredés után vágtam le neki. Pici kora óta így van, sosem volt vele gondom, csak ritkán a lábkörmöknél mert nagyon csikis. Az ölembe veszem, mondom neki hogy mit csinálok, milyen szép lesz, és hogy még mennyi van hátra. Úl és nézi, néha ha végzünk még mutogatja "mit rontottam el"... :o)
2010. júl. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Úl= Ül :o9 Bocsi!
2010. júl. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Pelenkázás előtt, közben, utána. Eddig elég simán ment akár mind a 20 is. Nagyon figyel mit csinálok. Ugyan most már nyúl az olló után, de csak ennyi a nehézség.

8 hós baba anyukája

2010. júl. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Mindig amikor ébren van az ölemben, de már nem túl aktív (alvás előtt kb fél órával). Külön a kezét, külön a lábát, egyszerre a 20 még csak egyszer sikerült.

5,5 hós

2010. júl. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Akkor vágom, mikor ébren van. Közben mondom neki azt a mondókát, hogy 1, megérett a meggy....stb.

Teljesen jó tűri, csak néha nyúl az olló után.

Nekem is azt tanácsolták, hogy alvás közben vágja, de hál Istennek nem hallgattam rájuk, így később sem lesz kínszenvedés.

2010. júl. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A lányommal gáz volt, én is naponta 2-t ha le tudtam vágni. De annyira kapkodta, hogy volt, hogy belevágtam a kezembe. Alvás közben nem lehetett, azonnal felébredt, és elkapta a kezét. Most 2 éves, már engedi, ha olyanja van. A kisfiam 5 hónapos, ő simán engedi. De nagyon nézi, hogy mit csinálok. Én még azt olvastam, hogy körömcsipesszel jobb, nekem nem jött be, de talán érdemes kipróbálni.
2010. júl. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Míg pici volt nappal, amikor fent volt,amikor aludt, nem bírtam, mert felébredt rá.Ez kb. 9-10 hós koráig. Utána csak akkor bírtam/bírom amikor alszik, mert nem hagyja. 17 hós holnap.
2010. júl. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én is akkor vágom, amikor ébren van. Nincs rituáléhoz ötve, amikor úgy látom, hogy vágni kell, akkor odateszem a pelenkázóra és levágom. Persze néha nagyon kapálózik és akkor hagyom, megpróbálom pár órával később, vagy másnap. Egyébként meg csak azt szoktam neki mondani, hogy "anya most levágja a körmödet, még ennyi meg ennyi van" és van, hogy ez is hat és teljesen nyugodtan hagyja. A lábikón még csak egyszer vágtuk, gondolom mostantól ott is gyakrabban kell majd, de eddig nem volt rá szükség, mert alig nőtt a lábkörme :-) 4 hónapos
2010. júl. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!