Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor vágjátok babátok körmeit?

Mikor vágjátok babátok körmeit?

Figyelt kérdés

Eddig én akkor vágtam amikor elaludt,de most egyszerűen nem bírom levágni,mert felébred rá,és elkezd sírni.Ha fent van na akkor meg abszolút nem engedi!:( (10.5 hós)

Tanácstalan vagyok,ti hogyan csináljátok??

(már jó nagyok a körmei)


2010. júl. 13. 19:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nekem 8 hónapos a kisfiam mi úgy szoktuk hogy leülünk az asztalhoz rakok az asztalra egy tükröt és amíg ő nevetgél, sikongat meg beszélget a babának addig én lenyisszantom neki mind a 20 kis körmét!! Ja meg ha nem engedi akkor mindig mondom neki így csodálkozva hogy:"nézd mekkora cicaköröm" és akkor ő meg nézi hogy hogy anya mit csinál!!
2010. júl. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Amikor látom, hogy nagyok a körmei, felteszem a pelenkázóra, mondom, hogy mi lesz és megcsinálom neki. Ha nem akarja annyira engedni, akkor ölben, kanapén. Sosem akkor, amikor aludt, ezt is meg kell szoknia, én is örülök, hogy nem hallgattam azokra, akik az alvás alatti vágást erőltették.

De a barátnőm fiának állítólag lehetetlen ébren vágni a körmét.

2010. júl. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Mi épp ma vágtuk 1 évesemnek a körmét. Apa ölében volt, alvás előtt, esti tápszer után. Mindketten "hülye" hangokat adunk ki ilyenkor (pl. tiptiri-tiptiri-tiptiritipp-ez volt a mai) hol hangosan, hol halkan, de mindenképp furcsa hanglejtéssel, hogy eltereljük a figyelmét. Másképp nem megy. A lábkörmeinél meg lefogjuk, mert különben leszakítanám a körmét, annyira nincs nyugton sosem. De szerencsére azt ritkábban kell vágni :)
2010. júl. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

1 éves, lehetetlen levágni neki, egy módszer vált be, leültetem a dvd elé mesét nézni (letöltöttem neki régi meséket pl mazsola és tádé, kockásfülü, stb) és szinte tátott szájjal nézi, és simán levágom közben a kezén is meg a lábán is

előtte sok mindennel próbálkoztam semmi nem jött be

2010. júl. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Bár nem túl egészséges, de én Tv nézés közben szoktam levágni. Ritkán engedem hogy nézze, úgy bele tud felejtkezni, hogy észre sem veszi. Egyébként meg ha mégis látja, hogy mit csinálok, akkor is tűri, csak figyelni kell, hogy ne kapjon az olló után. Eddig ez volt, most 6 hónapos...majd meglátjuk mi lesz később:-)
2010. júl. 14. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a sok jó ötleteket(várok még,ha van kedvetek)

Tegnap nekem is sikerült neki levágnom,úgy hogy az ölembe tettem,és mondtam mit csinálok,lehet ez beválik.:))

Üdv!!!Jó babázást!

2010. júl. 15. 07:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!