Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem szívesen engedném a...

Nem szívesen engedném a nagyszülőknek, hogy vigyázzanak majd a gyerekre. Van így még valaki? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Baba egyelőre 3 hónapos, még nem aktuális, de már mindig téma anyósoméknél, hogy majd egyszer otthagyjuk náluk a gyereket több napokra...4 órányi autóútra laknak tőlünk. (eleve nem ér meg 16 óra autókázást egy gyerekmentes hét/hétvége nekem, de mindegy, nem ez a lényeg..)

Most végülis nem részletezném az okokat, nem akarom hogy csak az anyósomék savazására menjen ki a dolog, de a lényeg hogy én egyáltalán nem szeretném hogy akár csak egy órára is ők vigyázzanak rá. Idővel le fogunk utazni hozzájuk (mert muszáj, de egyébként én utálok lemenni), és amíg én ott vagyok a gyerekkel, és én gondoskodom róla, addig oké. De elképzelni sem tudom, hogy otthagyjam a gyereket náluk, főleg olyan messzire itthonról.

Ők is jönnek hozzánk, havonta egyszer-kétszer, de nálunk aludni nem lehet, mert kicsi a lakás.

Jöjjenek, és mi is lemegyünk, mert azt nem lehet hogy ne lássák egymást, de mennyire "gonoszság" az, ha én nem fogom engedni hozzájuk a gyereket egyedül? Megtehetem?

(Férjem egyébként a "sérelmeimben" a pártomat fogja, amikről panaszkodtam azt mondta mondjam el neki és ő megbeszéli majd a szüleivel... ami szép, csak tudom, hogy falra hányt borsó, és le sem tojják hogy mi hogy nevelünk gyereket és mit szeretnénk kérni.)

Én szüleimhez sem lesz lepaterolva hosszasan a gyerek egyébként, egyrészt dolgoznak is, másrészt amúgy sem nyitottak rá, és én sem.


2019. aug. 26. 14:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne mondj egyelőre semmit de ne is igérgess. Rendezd le egy majd meglátjukkal. Utána meg egyszerüen nem hagyod ott őket és kész. ( nincs időtök elmenni értük, nagyon anyásak, stb..stb....) Ha nyiltan szembeszállsz te leszel a gonosz, igy meg nem tudnak mit mondani, hiszen a körülmények.... Mondjuk ha nagy lesz ( mondjuk 8-10 éves) és ott akar maradni akkor viszont engedni kell.
2019. aug. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Én is így vagyok vele, többek között azért mert egyáltalán nem veszik figyelembe, hogy mi hogyan neveljük, vagy, hogy mit ehet mit nem stb.. Nem bízok bennük. Első körben azt mondtam, hogy amíg nem tud beszélni, hogy elmondhassa mit szeretne, mit nem addig biztosan nem megy oda nélkülünk, később pedig az ő döntése lesz természetesen.
2019. aug. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
18%
2 éves a fiam, egyedül anyukám vigyázhat rá. Apósomékat imádja, kb fél óra autóval hozzájuk az út, de még úgy sem bíztam rájuk még soha hogy ők eljátszanak vele a mozi halljában míg én a férjemmel beüök egy filmre. Mondogatják ők is, hogy szívesen vigyáznának rá, de hál istennek ők is tudják, hogy ez még nem most lesz. Majd 6-8-10 évesen, ha lesz kedve, akkor oké. De pl napokra vagy akár egy éjszakára se hagytuk még anyumra. Napközben nem alvás időben 3-4 órára működik kb egy éves kora óta. Anyósomat itt most meg sem említem inkább.
2019. aug. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
40%

Manapság mennyire ördögtől valónak gondolja azt sok anyuka, hogy esetleg a nagyi vigyázzon a gyerekre. Nehogymá, azt se tudja, mit kell csinálni egy gyerekkel, nem tud nevelni, blablablaaaa....

A nagyinál nem nevelés van, hanem szórakozás, akár későn lefekvés,nasi stb. A gyerek tudja, mit lehet a nagyinál, és mit lehet otthon.

Nem mondom, hogy le kell passzolni, és nekem sem jutott a legobb anyós, de a fiam először 8hósan aludt ott, már majdnem mindent evett, aztán mióta nagyobb, imád ott lenni. El kell fogadni a nagymamát, nem szabad eltiltani tőlük. És persze, hogy a nagyi nem veszi figyelembe a nevelési elveidet, ő felnevelte a párod, az unokát nem kell nevelniük, area vagytok ti.

Viszont az felettébb érdekelne, hogy van-e valami nyomós érved, amiért nem biznád rájuk? Csak olyan érv lehet, ami nyomós, mondjuk alkoholisták, egész nap isnak, trehányak, koszban fetrengenek és a lakásban gyújtják sorra a cigiket.

2019. aug. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nem ígérgetek, ha szóba kerül nem mondok semmit... eleinte azt akarták hogy majd a pár hetes babával menjünk le, akkor mondtam, hogy "majd meglátjuk", ebből az lett hogy egy végigüvöltött autóút után mondtam a férjemnek, hogy szeretnéd ezt hallgatni 4 órán keresztül? Így végül a férjem mondta a szüleinek, hogy amíg nem lesz nagyobb a baba, addig jöjjenek ők, mi nem vállalkozunk az útra még.


Szóval maximum annyit fogok mondani hogy majd meglátjuk... azért biztos meg fognak sértődni, de ez van. Mikor teherbe estem hívtak hogy menjünk le, férjem ment le nélkülem, mert nekem már volt egy missed ab-om, ez a terhesség is veszélyeztetett volt, alig telt le az első trimeszter, még rettegtem, és erre mondta a férjem hogy közölte vele az anyja, hogy miért nem mentem le vele, reméli hogy a gyerek nem olyan lesz, mint én. Szóval ezek után nem tudom, úgyis sértődés lesz belőle.

2019. aug. 26. 14:34
 6/20 anonim ***** válasza:
92%

"És persze, hogy a nagyi nem veszi figyelembe a nevelési elveidet, ő felnevelte a párod, az unokát nem kell nevelniük, area vagytok ti."


Ezen jót nevettem.

Igen,mi neveljük éppen ezért mi ismerjük a legjobban. Tehát a nagyi is legyen szíves figyelembe venni a "nevelési elveinket" . Itt nem arról van szó, hogy este 8 helyett 9kor fekszenek le aludni, netán kihagyja a fogmosást. De senki sem akar egy hisztis, kezelhetetlen gyereket visszakapni. Mert ugye, a nagyi azt mondta, hogy.... És kezdődik a vitatkozás.

2019. aug. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

#4 Kosz az van. Nulla higiénia. Félek is, hogy a már csúszó-mászó kisbabával mit fogok náluk csinálni. Más amit felsoroltál valóban nincs.

Egyébként nem is az a legnagyobb gond, hogy mit adnak enni, vagy mit rosszalkodhat. Mondjuk azzal sem értek egyet, amit a férjemmel csináltak, hogy 3 évesen basszuk ki a pusztába aztán innen-onnan szedjük össze, nekem ez a fajta veszélyeztetés nem fér bele.

A nagyobb baj ami miatt ezt mondom viszont a lelki oldala. Apósom már most olyanokat mond a babáról/babának, ami hogyha megérti majd nálam elfogadhatatlan. A gyerek nem szeret sétálni amikor már nyűgös, vagy kakilnia kell, fáradt, mit tudom még. Utálja a meleget is, én direkt korán reggel viszem csak ki. Kivittük a legnagyobb hőségben, mert ők úgy akarták. Oké. Mondtam, hogy nehezen fogja bírni. így is lett, a kocsiban sírt, kézben kellett cipelgetni. Apósom mindenfélét mondott a gyereknek, hogy milyen egy rendetlen rossz gyerek, hogy nem leszünk így jóban, mi az hogy nem szeret sétálni. Amikor visszaraktuk picit, és elkezdett sírni elkezdte rángatni a babakocsit.

Na az ilyen dolgok nálam nem játszanak. Türelem, elfogadás. Ha sír akkor sír. Nem rángatom. És ha nincs kedve sétálni akkor nincs, ettől nem rossz gyerek.

De tegnap már azt is benyögte, hogy ne aggódjunk a következő gyerek biztos lány lesz. Kösz, egyikünk sem a lányra gyúrt, nekem mindegy a neme, férjem meg még fiút is akart jobban. Ők akartak lányt, azt tudom. De mindegy. Számunkra ez a mondat nevetséges, de ha a gyerek már megérti akkor nem szeretném hogy ilyeneket halljon.

Na ilyesmik. Még számtalan dolog. Az már a legkevesebb hogy anyós megtömné tejbegrízzel és nem tud pelenkázni.

2019. aug. 26. 14:43
 8/20 anonim ***** válasza:
40%

A "sérelmeidet" éppen nem részletezted, ami fontos lenne, mert így csak szimpla hiúsági kérdést csinálsz abból, hogy a nagyszülők is huzamosabb ideig vigyázzanak a gyereketekre!

Szóval, mivel sértettek meg ennyire???

Nálunk most volt aktuális az "itt alszanak az unokák" - 3 óra autóút oda- de megkérdeztük a 8éves nagyot, aki élből azt mondta, hogy ő biztosan nem megy nélkülünk, így nyilván a kisebb sem megy.

Én sem ugráltam az ötletért, pedig az én szüleimhez mentek volna egyébként, de jobb, hogy nem mentek. Azt nem részletezem, hogy én miért nem szívesen engedem őket, de nyilván a gyerekek is érzik ezeket a dolgokat.

2019. aug. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk apósom az akire nem szívesen bíznám a gyereket bizonyos okok miatt. Sokat gondolkodtam ezen és úgy döntöttem, hogy megadom számára is az esélyt ha úgy alakul, de ha bármi lesz ami nekem csak kicsit is nem tetszik, akkor soha többet nem bízom rá. Én nyílt vagyok a párom családjával is. Simán megmondom neki H ezért és ezért nem vigyázhatsz rá többet.
2019. aug. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%

Hát, bocs, de te/ti nem vagytok 100asak. Komolyan kivittél egy 3hónapost a legnagyobb melegben csak, mert anyósodék azt mondták???

Ne haragudj, de nálatok nincs rendben valami! Kérek-perec ott kellett volna meghúzni a határokat, hogy mit lehet, és mit nem, és nem, nem viszünk ki 3 hónapos gyereket a melegben, akkor sem, ha anyós/após fejreáll, max reggel vagy este mikor nem tűz annyira a nap.

Ugyanez igaz apósod beszólásaira. Ezeket értelmes, felnőtt, határozott kommunikációval le lehet reagálni, ha csak magadban puffogsz, azt senki nem fogja érteni.

2019. aug. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!