Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol kezdődik a hőemelkedés és...

Hol kezdődik a hőemelkedés és mikortól beszélünk lázról? Melyiket milyen módszerekkel lehet csillapítani? A hőemelkedést is kell vagy csak ha tartós?

Figyelt kérdés
Köszi előre is a válaszokat!
2010. júl. 13. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
popóban mérve,félfokot levonva 37,5-től hóemelkedés,38 felett láz.először próbáld a hűtőfürdőt,ha nem használ,akkor kúp,vagy szirup.
2010. júl. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

és a hőemelkedésnél is kell a lázcsillapító?

Csak estére van egy nagyon kis hőemelkedés, és szerintem a rendes fürdés után az is kicsit visszamegy, de persze nem szeretném, ha éjjel belázasodna. Viszont feleslegesen kúpozni sem szeretnék. :s

2010. júl. 13. 21:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Hőemelkedésre semmit nem kell adni.Ha lefekvés előtt van egy pici még akkor sem.De ez azzal jár hogy éjjel pár óránként be kell hozzá menni és meg kell mérni a hőjét.Mert ha hőemelkedése van az később még feljebb is mehet:(
2010. júl. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor egyelőre semmit nem adok csak figyelem!

Éjjel úgyis legalább kétszer ébred még enni, úgyhogy akkor rögtön érezni fogom, ha emelkedett a hője :-)

2010. júl. 13. 21:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Pont, mintha én tettem volna fel a kérdést! A kisfiamnak 37,6 (miután levontam a fél fokot), ma kapott oltást. Talán azért. Mindenesetre beadtam neki egy fél kúpot. A hűtőfürdőt 3 hónaposnál hogyan kell?
2010. júl. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A hűtőfürdőt úgy tudom minden korban ugyanúgy kell. Leírom, nekünk hogy mondta a védőnő:

rendes fürdővízbe kell tenni a babát és a lába felől lassan engedni hozzá a hideg vizet, egészen addig, amíg fokozatosan le nem hül (azért nem kell jégcsapnak lennie). Ezt valószínűleg nem fogják szeretni, de sürgős esetekben nagyon hatásos!

2010. júl. 13. 21:58
 7/7 A kérdező kommentje:
2010. júl. 13. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!