Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak bevigyem az...

Mit csináljak bevigyem az ügyeletre? Fiam dél óta lázas, akkor még olyan 38 körül volt, probáltam csillapitani nurofen kuppal. Azota még jobban felment neki

Figyelt kérdés
most este kb 40 perce 40 fok volt adtam kupot,még mindig 38,5.ja és csináltam hütöfürdöt.mi a teendö?hagyjam aludni?felkeltsem és vigyem ügyeletre?
2011. jún. 23. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindazt amit ide leìrtàl a telefonba mondd el annak aki felveszi a telefont az ûgyeleten, ha nem nyugszol meg azutàn sem, hogy esetleg azt mondjàk max holnap, akkor meg szépen bemész vele az ûgyeletre, onnan màr nem hajtanak haza vizsgàlat nélkûl... Az azért elég meredeken hangzik hogy kb dél òta làzas a gyerek... Kitartàs, nyugi, minden rendben lesz, de ôrizd meg az itélôképességed és a nyugalmad!!
2011. jún. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne keltsd fel, qz izzadás a legjobb gyógyszer. Viszont reggel első dolgod legyen elvinni az orvoshoz.
2011. jún. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én a múltkor felhívtam az ügyeletet, megmondták mit adjak a kisfiamnak és mikor vigyem be, végül nem kellett bevinni. 3-szor is hívtam aznap este őket.
2011. jún. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,nagyon félek,egyedül vagyok vele itthon,tehetetlen vagyok,10 percenként mérem neki a lázát,de nem akar lejjebb menni
2011. jún. 23. 21:39
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha felkelne akkor mérd meg a lázát,ha van akkor vidd az ügyeletre!
2011. jún. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia! kétféle lázcsillapító kéne, én Nurofen szuszpenziót és Noraminophenazoni kúpot szoktam felváltva használni + hűtőfürdő. A fürdő 10-15 percig tartson.

A kétféle lázcsillapítónál az a lényeg, hogy más legyen a hatóanyag. Pl az egyik ibuprofen, a másik paracetamol. És akkor kb 3 óránként lehet adni a gyógyszert, mert egyféle közt 6 órának kell eltelnie. De érdemes odatelefonálni, hátha megnyugtat. Azért az semmiképp sem jó, ha folyamatosan 38,5 fölött van a hője. Igyon rendesen, és próbáljátok 38,5 alá vinni a lázát. Így ne hagyd éjjelre!

Jobbulást!

2011. jún. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia nekünk 3 napos láz volt, és akkor volt az, hogy 38 alá nem bírtam vinni, akármit is csináltam, rémisztő félelmetes volt. amit én csináltam:

- 3,5 óránként lázcsillapító, de napi 1 germicid c mindenképp, mert az megelőzi a lázgörcsöt, én a panadol baby, és nurofen között váltogattam, meg kapott gyógyszertárit is, amit a doki írt fel(semmit nem ért).

hűtőfürdő, amit végig üvöltött. felvágtam egy kis törölközött csíkokra, és a bokáját, csuklóját, homlokát folyamatosan borogattam, 1 percenként mert felmelegedett a törölköző, olyan forró volt. meg volt, hogy a mellkasára is tettem.és itattam szigorúan ha akart ha nem! fontos!

2 napig nem aludt semmennyit, rettegtem, pláne, hogy én apukámtól örököltem a lázgörcsöt, és volt rá esély, hogy ő iy örökli(szerencsére nem volt gond)

Én is hívtam az ügyeletet, ők 4 órát mondtak a 2 lázcsillapító között, de én volt, hogy 3 óránként adtam, mert semmi nem vitte lejjebb. Készülj nurofent, és panadol ivós lázcsiallítóval is, mert nekem a 2 nap végén szegény üvöltött a kúptól, már ki volt a végbele. reggel mindenképp orvos, én vittem azonnal, és bementem soron kívül. ja 1 este nekünk is 40 fok volt.

CSak azért írtam, és közel sem biztos, hogy nektewk is ez van, de nekünk a 3 napos láznál volt ilyen magas csillapíthatatalan láza! jobbulást neki!neked meg kitartás!

2011. jún. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én nem aludtam(előző voltam), elírtam
2011. jún. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nurofen és Panadol is adható felváltva, ha van otthon. De inkább kérdezd meg az ügyeletet, hogy a doki ott mit javasol. Taxival be tudsz menni, ha kell.
2011. jún. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ahogy írták több féle lázcsillapító kéne. nekünk pl. a nurofen és a panadol csak a germiciddel hatásos. az leviszi a lázat ezek meg a hőemelkedést, nem olyan erősek ezek, kéne még valami :/ és 4 óránként felváltva, ha nagyon nem megy le 3!
2011. jún. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!