Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet kezdeni mégis egy...

Mit lehet kezdeni mégis egy ilyen erőszakos hisztis gyerekkel?

Figyelt kérdés
Kisfiam még csak 13 hónapos de ha valami nem tetszik neki akkor hátravágja magát és üvölt. Most példaul az volt a baja hogy nem szedhette szét a laptopot meg nem engedtem hogy játszon a zsinórjaival. Sose hagytam sírni a gyereket!! De most belefáradtam hogy földhöz veri magát így kb 5 percig hagytam hadd sírjon egyedül, mert sajnos nagyon elborult az agyam és nem szerettem volna felpofozni. (Hozzáteszem egy hangos szót se mondtam neki, csak nyugtatgattam, de ő csak ordított tovább a sikító hangján) Ja gondolom most én vagyok a szaranya hogy ilyet mondok de kicsit már kiakasztó ha valami nem tetszik neki hátravágja magát és üvölt. Van valakinek valami tanácsa hogy ilyenkor mit lehetne tenni? Félek hogy később ez rosszabb lesz csak...
2019. aug. 28. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Ha valami olyat akar amit nem lehet szoktam felajánlani mást.Mondjuk nem játszhatsz a zsinórral, de gyerek játszunk a kockákkal.Általában működik, de mindenhogy fárasztó:) Ha nagyon elkapja a gépszíj akkor átviszem valami más helységbe így azt is elkerüljük, hogy én kapjak agyvérzést.:D Amúgy nálunk ez a hátra csapom és hisztizek séta közbe jött rá többször,a lehető legforgalmasabb helyen akart volna sétálni az út közepén(ugye hol máshol?:D) én ott csak simán fel szoktam kapni és vinni.Szinte mindent lehet nálunk, viszont a nem mindig nem és ezt tartjuk következetesen.Most 2 éves lesz lassan, egyre nyitottabb a kompromisszumokra, egyre többször lehet vele megegyezni.Bár gondolom majd még jönnek időszakok amik miatt újra hullani fog a hajam.
2019. aug. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Nem vagy szaranya, de tény hogy később rosszabb lesz, hisz még csak tart a dackorszak felé. Az én fiam is kb 13-15 hósan kezdte, akkor még egész lájtosan.

Nagyon sok mindent tanácsolnak erre, millió cikket olvashatsz a neten. Szerintem nem ördögtől való egy ilyen hisztirohamnál 2 percre kimenni a szobából és venni 3-4 mély levegőt. Sajna mi vagyunk a felnőttek, nekünk kell gondoskodnunk a saját és mèg az ő önuralmukról, érzelmeikről is.

Ami nálam beválik, ha hagyom tombolni, olyan helyen ahol nem zavar másokat és nem teszt kárt se magában se semmiben (az ilyen olyan pillantásokat magasról leszarom), aztán ha már eljut vmi a füléig a lehető legnyugodtabban próbálok beszélni hozzá. Az ő szintjén persze. 13 hónaposan csak annyit kérdeztem odajön-e hozzám megöleljem e. Most hogy már 2 éves kicsit szoktam beszélni a történtekről is, de csak akkor ha nem borítja vissza, akkor a terelés hasznosabb. De a szeretnél idejönni anyához még mindig bejön. Szeretni kell akkor is ha “rossz” és sokkal hamarabb lesz újra “kis angyal”. Illetve sokszor nem is a tiltás okozza a kitörést, sokkal hamarabb áll szomjúság, éhség, fáradtság a dolog mögött.

Nagyon nehéz egy dackorszakos mellett napi 24-Ben azon kattogni, hogy most épp miért visít és 100-adjára is higgadtan megkérdezni mi baja, nekem sem megy, főleg ciklus végén :D de ez van túl kell élni és sajna több múlik rajtunk mint rajtuk.

2019. aug. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Ha már ilyen korán ezt csinálja,sajnos akkor ilyen az alap természete.Szerintem is az lenne jó ha ilyenkor lefoglalnád mással,amivel szabad játszania.
2019. aug. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Szokj hozzá, majd egyszer valamikor elmúlik. Addig meg túl kell élni. Egyik percet a másik után.
2019. aug. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Nekem is az eltereles hat leginkább, van hogy kiviszem a fürdőbe, ha van épp ruha valahol felteregetjuk, aztán visszaérve már nem akarja szetszedni azt amit addig nem engedtem. Mindig magyarazom neki, hogy most gyere, csináljuk ezt, együnk egy banánt, almát, menjünk a fürdőbe... Általában használ
2019. aug. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%
Egyetértek a korábbi kommentelőkkel, az indulatod is érthető de kerüld el a címkézést. Gyakori és káros evelési hiba az adott viselkedés helyett a gyerek karakterét jellemezni. A hisztis jelző megalázó is, eröszakosnak meg kb a bünözőkez hívják.
2019. aug. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Ő már nem baba. Másrészt a sírni hagyni dologra babákra vonatkozik, nem pedig hisztiző tyotyogósokra.
2019. aug. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
Ki az a birka aki mindenkit lepontoz?!
2019. aug. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%

Neten nagyon sok módszert találhatsz hisztire. Próbáld ki őket, mert minden gyereknél más használ. Ekkoráknál még általában a figyelemelterelés a leggyakoribb - felkapod, átviszed egy másik helyszínre és elkezdtek együtt valami totál mást csinálni. Van, akinél az válik be, ha megölelgetik és kimondják helyette az érzelmeit, hogy most "mérges vagy, ugye, hogy nem szabad" és megvigasztalod. Másnál semmi info nem megy át az ordítástól és ha ölelgetnéd is, ellök, őket hagyni kell egyedül feldolgozni, aztán ha megnyugodott, ki lehet békülni (ez jó, ha nem marad el).

És azért egyet értek valamelyik előttem szólóval is, vigyázz, hogy ne ő legyen a hisztis, erőszakos címkéjű a családban, mert úgyis hallják és bizony úgy működnek, hogy akkor ezt elhiszik magukról és be is váltják, hogy megfeleljenek neked (és magaddal is kiszúrsz). Mondd inkább neki, hogy ez meg az a viselkedés, azaz amit csinált a rossz, de te tudod, hogy tud ő ennél jobbat, okosabbat is.

És vigasztalásul: amelyik gyereknek nagy az akarata, az ha jó irányba tudja fordítani, nagyon sikeres is lehet.

2019. aug. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!