Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezeljem jól? Tapasztalt...

Hogy kezeljem jól? Tapasztalt anyukák!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy olyan problémával fordulok hozzátok amit egyszerűen nem tudok jól kezelni, mert túl impulzív vagyok hozzá.

Van egy 9 hónapos nehéz természetű koraszülött fiam. Valamint van egy gyermekkori legjobb barátnőm, akinek nincs gyereke és bár nagyon szeretem őt de folyton tesz valami megjegyzést arra, hogy kezelem a babát.


Én tudom, hogy az anyaság az a téma amihez mindenki baromira ért, főleg a gyerektelenek. Okos, tanult, intelligens nő de ebben a témában egyszerűen nincs otthon. Anno sokat beszélgettünk a gyereknevelés kapcsán, ki hogy képzeli el és annyira mindketten voltunk intelligensek, hogy a végén mindig megjegyzetük, hogy azért gyerek nélkül könnyű okosnak lenni és meglátjuk milyen ez valójában...


Azóta többször is jeleztem felé, hogy jól sejtettük nem is olyan egyszerű ez. De csak hajtja a magáét, hogy hagyjam sírni és miért nem húzom már meg a határokat, hogy nem lehetek mindig vele. 9 hónapos nyakig merült a szeparációs szorongásban és jelenleg lépni nem lehet tőle. De ez természetes. Hogy magyarázhatnám el neki, hogy ne keltsem a sértődött ősanya illúzióját de megértse végre, hogy normális anya nem hagyja üvölteni a csecsemőt. Nem egy hisztiző gyerekről van szó, aki határokat feszeget..

Tudnék én is reagálni persze, csak abból nagy lesz a sértődés ezért várom a higgadtabb és nálam bölcsebb anyukák ötletét, hogy kezeljem?


2019. aug. 29. 05:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt a sima jelzés szerintem nem működik.


Egyrészt barátnőd.

Lehet vele így, ahogy írtad, nyíltan megmondani neki.


Hogy egyrészt zavar, másrészt, ha szeretne beleszólni ( amit ne tegyen) , akkor előbb olvasson "szakorodalmat", és kicsit többet a babatémában.


Nyugodtan azt is, hogy kellemetlen ez neked, mert nem akarod, hogy " ősanyának" nézzen, de vannak dolgok, amivel valóban alkor szembesül az ember, amikor gyereke lesz.

Otthon a fotelből, vagy tudva azt, hogy a fotelbe vissza gog ülni, könny az észt osztani.

Így is elég frusztrált vagy, inkább támogasson, mint vele is hadakozni kelljen.


Ilyesmi


Szerintem itt az előadás a lényeg.

Nem szabad vehemensnek, Sértődöttbek, adott pillanatban elszállt aggyal megmondani.


De muszáj tisztázni, mert ràmegy a barátságotok

2019. aug. 29. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Gondolom tudod mitől fél a legjobban a baratnőd, mond neki, hogy gondoljon, csinalja, éljen azzal egész nap és megtudja mit érez egy csecsemő. Félek a pókoktól, kiakadok, ha csak egyet is látok. A fiadnak ugyanez most a szepa, most választja szét, hogy te meg ő nem egy, így fél ha ott hagyod nem jössz vissza.


Ilyenkor nem célszerű önállóságra " nevelni" a gyereket. Én a 2 évesemet simán hagyom bömbölni, mert csak hisztizik. Mikor rájön, hogy nem érdekel a hisztije jön és szeretget. Mikor szepás volt, vittem magammal mindenhová, mikor meg mar tudott jött ő magatól is (8-18 hóig tartott)

2019. aug. 29. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen mondd el neki így.


Amúgy van, aki hagyja üvölteni. És ami meglepő, hogy nem rossz, felelőtlen szülőkről beszélünk.

2019. aug. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én már nem pörgök azon, hogy kit bántok meg. Elegen voltak akik engem egy szempillantas alatt megbantottak. Diplomatikusan megfogalmaznam a mondókam, majd közölném vele a "nem szeretnélek megbántani, de" kezdetű mondattal elmondom a bánatom.
2019. aug. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy barátságban el lehet fogadni az ellenkező álláspontot. Nem hiszem, hogy megsértödne mondjuk azon, hogy Zsuzsi én nem hagyom bőgni, mert ellenkezik az elveimmel, majd te úgy csinálod, ahogy akarod, hagyjuk a témát.
2019. aug. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5 nagyjából szó szerint ezt mondtam neki az első ilyen alkalommal. De azóta is időről időre megkapom. Mert anno őt is hagyták sírni és mégis milyen magabiztos és kötődő és bízik másokban. Ez az ő érve.


Egyébként köszönöm mindenkinek a választ, hasznosak voltak. (nem tudom megint ki lelhető örömét a lepontozásban)

2019. aug. 29. 10:07
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a lehető legbutabb érv. Olyan mjnt az anyám is kenguruban hordott és semmi bajom. Én ilyenkor azt mondtam mindig, hogy szerencsére fejlődött a tudomány és most nem kell rögtön visszaszaladni a munkába, így van idő és információforrás jobban csinálni.
2019. aug. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem gyerekeim mellett kellett felismernem hogy sok ember nem a barátnőm. Nem fogadták el, hogy nem hagyom sírni. És csak nézni sem bírták azt, hogy folyton rajtam, velem, mellettem van a gyerekem. Mert a szabadság meg a függetlenség az elveszik. Én lekoptattam az ilyen embereket, sajnos, nem sajnos nincs szükségem olyan emberre aki nem az én értékrendem szerint él.
2019. aug. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként mennyire ver ez éket közétek?


Ha anyaként mondaná ezt, akkor mi lenne a beszélgetés kimenetele?


Szeritnem ezeket is beszéljétek át.

2019. aug. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez nem baratno...

En is ilyen vagyok mint te ennyi idős babaval.. Allandoan a nyakamon lóg en meg rajta, együtt alszunk ha pityog veszem is fel.. Első baba ez van akkor elrontom.

De a volt nekem is egy baratnom par honappal fiatalabb a babaja.. Ő az elejétől fogva hagyja sirni.. Elfogadtam de nem bírtam ki h ne kérdezzem meg h h birja ezt csinalni vele?

Erre annyit mondott h o is sajnalja de o ebben a nevelési dologban hisz becsukja az ajtot felhangositja a tv-t h ne hallja..

Azóta nem vagyunk olyan joba mert engem ez vhol bant gonoszsagnak tartom de ez van nem vagyunk egyformat de nem is basztatom h h csinalja..

2019. aug. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!