Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tapasztalt Anyukák! Hogy...

Tapasztalt Anyukák! Hogy kezeljem az alábbi hisztiket?

Figyelt kérdés
2 hete vettem észre a másfél éves lányomon, hogy valami megváltozott. Eddig is elég akaratos volt, de ez most más. Mindenre a válasz "nem" és kőkeményen hadakozik is ellene. Üt, dobál, harap, toporzékolva hisztizik. Ha megyünk valahová és öltözni kell az a baj, ha bemegyünk a boltba és leveszem a sapkát, sálat, akkor az. Ordít mindenért, sokszor már okát sem tudom. Ezt még valahogyan kezelem is, de ami nagyon durva, vagyis a számomra, hogy elkezdte azt, hogy dühében kiborítja az ételt. Szépen elmondom, hogy nem szabad, ez csúnya viselkedés, anya szomorú lesz, de mosolyog rajta egy jót és újra kiborítja és újra. Pár szép szó után mérgemben kivettem az etetőszékből és betessékeltem a szobájába, ha nem , akkor majd eszik legközelebb, de nem tudom, hogy mit szűrt le ebből... A másik az ütések, harapások, dobálás, rúgás. Szépen megfogom a kezét és mondom, hogy nem szabad, anyának fáj. Mosolyog rajta, mintha azt hinné játszok és pár perc múlva újra megcsinálja. Próbálom szép szóval, türelemmel, de úgy érzem nem sokat érek vele, mert már előre tudja, hogy anya most megfogja a kezem és megint elmondja, hogy nem szabad és fáj, mintha játéknak fogná fel. A pelenkázásnál rúg, menekül, mászik el. Itt is próbálom bevonni, hogy segítsen bekenni a popsiját, de van amikor nem jut el a tudatáig, hogy mit is mondok úgy veri magát. Igen, úgy gondolom beköszöntött a dackorszak nálunk is...Hogy kezeljem jól, hogy legyünk minél hamarabb túl ezen? Segítsetek! Ma már eltört a mécses és jól kisírtam magam, amikor a boltból hazaérve a babakocsi aljában hagytam a folyékony mosószert és ő kivette, majd jó erősen, mérgesen földhöz vágta és szétfolyt az egész a padlón... :'(
2015. dec. 15. 13:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy írok csak szeretném én is látni a válaszokat, mert ugyanebben a cipőben járok mint te és kíváncsi vagyok hogy azon kívül, hogy legyek következetes és összeszorított foggal bírjam ki ezt a korszakot tud-e valaki jó tanácsot adni :)
2015. dec. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Semmi gond, remélem kapunk hasznos válaszokat! :)
2015. dec. 15. 13:38
 3/12 anonim ***** válasza:

Az ételkiborításra azt tudom javasolni, hogy elmondod: "ha kiborítod, elveszem". És ezt be is kell tartani, ha kiborítja, nincs evés, nincs második esély, rögtön vedd ki az etetőszékéből. Helyzettől függően 10 perc múlva vagy a következő evésnél lehet újra próbálkozni.

Az ütés/rúgás/harapásra meg ajánlj fel neki alternatívát. Pl. nem ütünk, hanem simogatunk, nézd csak így - és megsimogatod magad a kezével, vagy ne harapj hanem puszit adj. De az is megoldás, ha azt mondod: másokat nem szabad rúgni, ezt a labdát szabad rúgni.

2015. dec. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy "idepofátlankodok", de a fiam lassan 21 hónapos lesz, és nálunk kb. 2 hete tetőzik ez az egész. Előtte pontosan azt csinálta, mint a te lányod. Most annyival "bővült a repertoár", hogy ha rászólok, hogy nem szabad valamit, elmegy tőlem pár métert, és morog, nyávog, hisztizik magában (nem tudom jobban körülírni), birizgálja a kezét közben. :)

A megoldásokra én is kíváncsi vagyok, mert sajnos nálam is el szokott szakadni a cérna. Akkor rákiabálok. :(

2015. dec. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Fiam 2,5 éves, mostanában jött ki rajta nagyon a "nem".

Olyannyira, hogy hiába figyelmeztettük, hogy meleg a kandalló, csakazértis megfogta... Csak hogy ellenkezőleg cselekedjen, mint ahogy mondjuk.


A kajával ha játszik, kiborítja, már elsőre határozottan beteszema szobájába, és rácsukom az ajtót.

Ha nem segít öltözni, megmondom neki, hogy ok, egyedül megyek, ő otthon marad... Erre egyből segít.

Ha nem pakol össze, én pakolok, de akkor a szekrény tetejére teszem a dobozt.


Sajnos nekem sincs sok ötletem, ütni nagyon nem akarom.

2015. dec. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

Háááát, amit írok nem mindenkinek fog tetszeni de nekünk ez vált be. 2 gyerekem van, a kicsi most 14 hónapos de már nagyon akaratos és mellesleg csatkodós-verekedős. Én amit kapok visszaadom. Amikor annak idején a fiam röhögve tépte a hajamat én visszahúztam neki és elmondtam hogy na látod, nekem is pont ennyire fáj, azóta nem húzza a hajam. Amikor pofozkodott, vagy a kezére ütöttem rá vagy jelképesen én is visszapofoztam (nem vertem meg, nem ütöttem meg erősen, egy kicsi paskolás volt de nem tetszett neki). Ha hisztizik, dobál, azonnal beküldöm a szobájába, nincs anyával apával játék, ha játszik az étellel akkor elveszem tőle többszöri rászólás után és beküldöm a szobájába. Ez működik mindkét gyerekemnél, a nagyobbik egyébként lassan 3 éves. A kicsit persze nem küldöm a szobájába, őt mérgesen kiveszem az etetőszékből és lerakom a szobába, elmondom neki hogy ha nem eszik akkor nem kell, nem kötelező, majd szól ha éhes. Én nem könyörgök már senkinek.

Ha az én gyerekeim csinálnák meg hogy jó erősen a földhöz vágnák a mosószert, bizony tajtékzanék, lehet hogy még a fenekére is ráütnék de biztos hogy keményen érzékeltetném vele hogy rosszat csinált.

Kicsit te is keményedj meg különben a fejedre nől... Persze van az a vélemény is hogy türelemmel, szeretettel bánj vele akkor is amikor rosszat csinál, biztos bejön valakinek, nálunk ez nem működött, kiröhögnek.

2015. dec. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A fiamnál csak az működik, hogy kétszer "megfenyegetem", harmadjára megteszem.

Ha az ételt borítja, nem eszik tovább, ha dobál, harap, rombol, tép, akkor kiságy. És addig ott is marad, ameddig nem kezd el magának szépen játszani a semmivel is / vagy bealszik, ameddig fáradt.

Mivel az enyém régebben kezdte, és elég sok kárt is okozott már + a kistesója szemébe is belekapart rendre, nem érdekel a hiszti tovább. Abbahagyja, vagy kispadra kerül.

Ha a boltban rombol, akkor adok akezébe egy fél kiflit/valami rágcsát, cerbonat bármit, amit elrág és van a táskámban épp.

Ha a játszótéren dobál, akkor másik játékokat ajánlok fel neki, ha nem felel meg, akkor megyünk haza. Nem visszakozok, elegem lett és ez be is jött azóta.

2015. dec. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
a pelenkézásnél viszont már mellultrahangon is voltam, mert úgy megrúgott hogy nem múlt el a belső fájás, azóta ha belémrúg, a fenekén csattan a kezem és azonnal megembereli magát. Egyébként legtöbbször bejön az, amit tanácsolnak, hogy mást felajánlani, mással elterelni stb. de ezek nem azok a hisztik, amiket te is írsz. Olyankor nincs kegyelem, kiságy, ordítás 5 percig.
2015. dec. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is a kisággyal próbálkoztam, egyszer-egyszer be is jött, de legutóbb kb. 3 perc után úgy behergelte magát, hogy hányt. Én sem tudom mit tegyek a dacos 21 hónapos fiammal. Próbálom szépen, higgadtan, kérem, erélyesen rászólok, de nem sok hatása. Máskor rácsaptam a kezére, kinevetett. Még egyszer rácsaptam, az sajnos fájt neki, de ugyan úgy csinálja tovább a dolgokat. Azóta nem csapok rá, mert semmi hatása nem volt. Bántani meg nem akarom. Szóval tanácstalan vagyok, várom én is az ötleteket.
2015. dec. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ja, igen, írjátok a csapkodást. Fiam ma kezdte el, hogy csapkodja a lábam hiszti közben.

Az vált be nálunk is, hogy elterelem valamivel a figyelmét. Elviszem onnan, ahol hisztizik, játékot adok neki vagy gyümölcsöt, na attól mindig elhalkul. :D

2015. dec. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!