Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ahol kicsi baba van, pl 4...

Ahol kicsi baba van, pl 4 hónapostól 1 éves korig, a baba miatt mentek vagy magatok miatt?

Figyelt kérdés

Pl programokra, gondolom ki a 4 fal közül. Nekem ég csak pár hónapos a gyermekem, de a városon kívül nem sok felé megyek vele (túra, programok a fővárosban) és kicsit aggódok mi lesz, ha már totyogni fog. Akkor raerek elvinni erre arra nem? Azért így is van közösségben, mert városon belül azért leviszem pl maminbabazni.

Ti mikor kezdetek el az aktívabb programokat? Valahogy nehéz elindulnom.


2019. aug. 30. 16:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Külön nem szervezek úgy programot,hogy csak a gyerek miatt. Ha megyünk valahova,visszük őt is pl Balatonra vagy vásárolni vagy akármi. Ha gyerekprogram van,olyanra megyünk,ahol együtt jól érezhetjük magunkat hárman. Sosem akartam ebből nagy ügyet csinálni,természetes hogy a kicsit hozzuk-visszük,jól érezzük magunkat :)
2019. aug. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Magunk miatt de neki is kell a levegő.
2019. aug. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja 7 hónapos, 3 hónapos kora óta.

Étterem, túra, wellness stb

2019. aug. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kialakul, egy darabig nekem is nehéz volt kimozdulni, aztán megjött a kedvem. 4 hónapos még különösebben nem igènyel egy-egy jó sétán és vendégségen kívül programot.

Az èn babám 8 hónapos, mi napi kettőt sétálunk, ebből 1x általában játszótérre is megyünk, szeret ott nézelődni, illetve van ilyen gumiborítású rész, amin a kisbabák szoktak lenni, és ő nagyon örül ha másik babát lát.

Heti 1x szoktunk menni ilyen mondókás cuccra.

Szintén kb heti 1x nagyobb séta Apjával együtt (parkerdő, folyópart).

Heti 1x jön a nagymamája.

Ezenkívül kb havonta 1x elmegyünk fél napra a rokonaim nyaralójába találkozni velük.

Plusz piacra szoktam még vinni meg néha a bevásárlóközpontba (az innen fèl óra bkv, szóval neki egy komplett program).

Volt párszor nálunk sütögetés 1-1 ismerős családdal.

És egy ötnapos belföldi nyaralás.

Kb ezek voltak a párommal közös progik is, mert nincs segítségünk. De gyerek előtt is mi főleg nagyobb sétát, kirándulást szerettünk meg néha 1-1 mozit (azt most itthon csináljuk altatás után).

Lènyeg hogy Nektek jó legyen. A babának egy jó napirend és sok játék, szabad mozgás a legjobb, és néha 1-1 olyan program, ami vagy nem hosszú vagy tud közben aludni, és érdekes, biztonságos, viszonylag érthető szàmára (pl családi ünnepet tökjól értik a maguk módjàn).

2019. aug. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha elmegyunk a nagy városba, főleg alszik a baba kocsiba, de egyedül nem szeretek nagyvárosba menni, kiránduló hely nincs itt. Igen séta marad :)
2019. aug. 30. 20:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Még kicsi. Őmiatta nem éri meg több órás közlekedéssel, kényelmetlenséggel járó programot szervezni MÉG.

De ha miattatok felmerül, akkor jó szervezéssel kènyelmessé lehet neki tenni. Pl. mi is voltunk 3 hónapos korában az állatkertben, mert több baráti család is ment, szerintem a baba semmit nem fogott ott fel, az állatokból biztos nem, de mèg akkor az emberekkel is èpp csak kezdett barátkozni.

De mivel ő jól autózik, ott tudott aludni, vittünk hordozót és babakocsit is, illetve a babamama szobát tudtuk ott használni, és amúgy is 3 óránként eszik (igèny szerint szoptatott, ez az igènye), így teljesen jó volt.

Előtte egy hónappal nem bírta volna. Illetve most az szokott lenni a dilemma, hogy nem egy túl gyors mozgásfejlődésű baba, és ezért próbálom a lehető legkevesebbet babakocsiztatni, vagy a hátamon van vagy a földön, utóbbit otthon tudom megoldani vagy a játszin.

Ettől függetlenül a nyaráson volt kirándulós nap, de az egyszeri volt.

Viszont olyan is van, hogy látom, hogy igènye van vmi nyüzsire, akkor piacra vagy vásárolni el szoktunk menni, ezeket szereti.


Szóval ezek nagyon egyedi dolgok és hétről hétre is változik, ezért teljesen jó, ha a babádra és Magadra figyelsz, és azt csinálod, ami jó Nektek.

2019. aug. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!