Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon elvagyunk késve? Ennek...

Nagyon elvagyunk késve? Ennek lehet következménye? Gyógytornászhoz kellene vinnem?

Figyelt kérdés
Kislányom mindjárt 1 éves és össz vissz 2 szer állt fel ugyhogy kapaszkodott valamibe.mászni imád.késve van nagyon? Mit tegyek hogy ösztönözzem rá? Hiába teszek fel neki mondjuk az ülőgarniturára valmit hogy hátha feláll érte de csak térdel.vagy hagyjam saját tempojába fejlődni?

2013. szept. 20. 12:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
Dokit/védőnőt kérdezd,de szerintem hagyd saját tempóban.Hisz 2x felállt már,tehát tud állni,csak nem akar.De persze inkább kérdezz rá azért,mert mostanában kevés ilyen "lusta" baba van,a legtöbb már 6-8-10hónaposan feláll.De egyébként nekem 8hós korától áll a kicsi,lassan 1 éves és még mindig kapaszkodik fél kézzel,szóval ő se halad különösebben.
2013. szept. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyjad, ha mászik akkor izmosodik a háta fejlődik a gerince. 18 hónapos koráig kell hogy elinduljon, szóval még van fél éve hgoy felálljon és elinduljon. ne erőltesd mert elmegy a kedve az egésztől és még annyira sem fog felállni mint eddig.
2013. szept. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
31%
Én elvinném gyógytornászhoz, lehetőleg dévényeshez. Persze, az is lehet, hogy lusti, de szerintem jobb, ha látja szakember. Az én kisfiam későn kezdett el járni (pont 18 hós kora előtt), viszont már 10 hósan felállt, és nem sokkal utána kapaszkodva lépegetett is. Nála egyébként nem találtak semmilyen eltérést, de azóta már látom, hogy ő minden dologban ilyen kis megfontolt. Lehet, hogy nálatok is ez van, de bajt biztos nem csinálsz azzal, ha megmutatod valakinek.
2013. szept. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy mindjárt 1 éves lesz? 2 nap múlva, vagy 3 hét múlva? Csak azért, mert 3 hét alatt még nagyon sok minden történhet. Elvileg az 1 éves státuszon az a követelmény, hogy kapaszkodva lépegessen. A mi lányunk is elmúlt pár nappal 11 hónapos, amikor először felhúzta magát, majd 1 hétig semmi. Utána megint felhúzta magát és 1 évesen már szépen lépegetett kapaszkodva.
2013. szept. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
1 hónap múlva lesz 1 éves.Debrecenben tud valaki Dévény tornászt? A doki azt mondta még nincs gond
2013. szept. 20. 12:22
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
11 hónapos gyereket miért akarsz elvinni Dévényeshez amiért 'csak' kétszer állt fel?
2013. szept. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha most kezdene mászni és még soha nem állt volna fel akkor sem lenne elmaradva.
2013. szept. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
32%

Kezd elmenni a kedvem ezen az oldalon a válaszolgatástól. Nem értem, miért haszontalan az én jószándékú, inkább mutasd meg valakinek a babát, minthogy később a fejedet verd a falba válaszom, de egészségére annak, aki így gondolta.

Akkor ne mutasd meg senkinek, kedves Kérdező, várakozz, őrlődj rajta, amíg el nem indul a kicsid (én anno ezt tettem, mert mindenki nyugtatgatott, hogy nincs elkésve a kisfiam). Aztán 15 hósan már mindenki ámuldozott, hogy nahát, nem jár még??? Én meg egyre idegesebb lettem... Persze, lehet, hogy két hét múlva szaladni fog a kislányod, ezt nem tudhatjuk előre. De én - a saját tapasztalatomból kiindulva - azt mondom, jobb félni, mint megijedni. És lehet újra lepontozni, kedves többi válaszoló, akinek valószínűleg fogalma sincs arról, hogy milyen az, amikor azon izgulsz, hogy minden rendben van-e a gyermeked mozgásfejlődésével... (Akinél nem volt zökkenőmentes, tutira nem ír ilyet, hogy ne mutasd meg senkinek...)

2013. szept. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Ja, egyébként talán segíthet ez, ha Debrecenben keresel dévényest:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2013. szept. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Szerintem szépen is lehetne vàlaszolni.mind1 Már kaptam 2 db telefonszámot probálom hivni őket
2013. szept. 20. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!