Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor elviszem a nagyot oviba...

Mikor elviszem a nagyot oviba a kicsit is muszáj magammal vinnem korán és ez így nem jó mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves lányom ő már jár oviba a kicsi 7 hónapos ő szeret aludni 8ig is alszik. Na és majd mikor megyünk oviba már 7 kor elkell indulni akkor fél 7kor kell kelni, kocsival megyünk ha sír meg sem tudom nyugtatni én nem tudom mit csinaljak. Férjem 6ra jár dolgozni ő már korán elmegy

A kicsi nem szeret autózni nem is szoktunk vele csak ha muszáj és akkor is úgy hogy én ott vagyok mellette a férjem vezet.

Arra gondoltam valahogy úgy kéne betenni az autóba hogy ne ebredjen fel, de hogy? A nagyobb mindig beszél hangoskodik felebred rá


2019. szept. 1. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell 7-kor elindulni az oviba? Nálunk 8:30-ig kellett beérkezni.
2019. szept. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is elég volt 8.15-kor indulnunk, hogy beérjünk. Ti nem tudtok később?

Amúgy nagy variációk nincsenek, korábban fekteted, reggel felkelted, és indultok, majd megszokja.

2019. szept. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Keltsd fel a kicsit, etesd meg, és ennyi. Nem egy atomfizika, majd a rázkódástól visszaalszik.

Én mikor megyünk a nagyert, mure hazaérünk, belecsuszunk az altatásidőbe,mégsem szenvedek ennyit.

2019. szept. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%

Nekünk nincs ilyen, hogy be kell érni valameddig. Volt már, hogy közel 11 óra volt már, mikor vittem, de többségében 9 és 10 között jártunk, pont ezért, mert otthon vagyok a babával. Nem lehet, hogy nálatok is rugalmasak volnának az óvónők?

Viszont amikor kisiskolás mellett volt picibabám, akkor simán felkeltettem a babát, indulás előtt mondjuk 15-20 perccel, akkorra már mindenki más indulásra készen állt, gyors peluscsere, öltöztetés, kis szopi, aztán indulás, általában a kocsiban aludt is tovább. Ha ki kellett szállni bekísérni a nagyot, ami szerencsére ritkán fordult elő, mert többnyire csak kipattant a kocsiból, autóshordozóstul vittem a babát, és nem ébredt fel. Ha meg felébredt, felébredt. Nem baj.

Voltak sírós reggelek is persze, ilyenkor próbaltunk a naggyal együtt énekelni neki a kocsiban, de olykor semmi sem segített, úgyhogy sírt, és mindenki igyekezett nem megőrülni.

2019. szept. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
12%

Hát ezért sem jó a 3 év korkülönbség...


1 órára van az ovi???

2019. szept. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Új napirend fog kialakulni a két gyermek számára. Nem nagy ördöngösség. A nagy 4 éves, most megy középsőbe, a kicsi 9 hónapos. 3 hónapja volt ovis a nagy, mikor született a kicsi, nem volt 2 hetes, mikor már mindenhova vinnem kellett magammal, mert segítség nem volt. Megszokták.
2019. szept. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem tudsz a gyerekek mellett vezetni akkor nem holnap reggel 7kor kellene ezt elkezdeni, amikor felbolydul mindenhol a közlekedés 🙁
2019. szept. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor sétáltok.. Milyen messze van az ovi???


Új napirendet kellett volna mar kialakitani, nem utolsó nap..

2019. szept. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!