Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy és a lakás melyik részén...

Hogy és a lakás melyik részén csináltok kúszó-mászó babáitolnak teret a mozgáshoz?

Figyelt kérdés

Kicsit dilemmában vagyok ezügyben mert ilyen szempontból a jàróka nem megoldás, viszont felügyelni sem szeretném 0-24-ben, így meg nem biztonságos.

Nézegettem a babakarámokar, de eleg drágák, és nem is olyan nagy teret enged mind. Egyenlőre most nincs elkerítve sehogy sem. Igaz még lassan halad, meg nem is mindig sikerül, de félek már csak rövid idő kérdése, hogy beinduljon és akkor bajban leszek ha nem lesz elég helye. Tudtok ötletet adni? Egyébként mi napközben a nappaliban “tartjuk” a babát. Mivel amerikai konyhás így (eddig) tudtam főzni, meg mindenfélét csinálni mellette.



2019. szept. 2. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Használtan is lehet karámot venni, egy 6 elemes azért már elég ahhoz, hogy legyen mozgástere, nálunk abban voltak egy darabig, most pedig a saját kis szobájukat "akadálymentesítettük", jönnek-mennek, teszik a dolgukat. 😊
2019. szept. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk is amerikai konyhás, pont belátok onnan a nagy szobára. Azt alakítottam ki úgy ahogy. Szerintem 100%os biztonságos kialakítás nincs. Habtapi a földön, de ez nem lényeges mert padlószőnyeges a szoba. Éjjeliszekrényekről elpakoltam, ruhásszekrény elé raktam egy párnát hogy ne tudja kinyitni. Másik szekrény egy részét kialakítottam az ő játékának így ha kinyitja sincs gond. Másik része biztonsági záras. Zsinórok szekrény mögé rejtve, konnektoron zár.veszélyes sarkokon sarokvédő, élvédő. Így nagyjából biztonságos a szoba. Ettől függetlenül nem igazán hagyom egyedül. Max amíg eszem, kávét főzök vagy ilyen gyors műveletek, de úgy hogy rálátok, főzési idő akkor van mikor alszik vagy akkor berakom a járókába, ha jól viselkedik lehet a konyhában a földön is,kutathat az alsóbb szekrények e, amelyiken nincs zár.
2019. szept. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én inkább felpakolnám a törékeny és fontos dolgokat, meg az éles részeket szivaccsal, valmivel tompítanám. A karámok, járóka híve nem vagyok, az nem enged épp annyi mozgásteret, ami szükséges nekik. De persze mindenki maga dönt és felel a gyerekéért
2019. szept. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elvileg a gyereknek pont az a jó, ha nincsen korlátok közé szorítva.Mi nem kerítettünk el neki helyet, a nappaliban arra barangolt amerre akart(simán bababiztossá tettük, vakdugók a konektorba és olyan bútorokat vettünk eleve aminek az éleivel nem lehet gond.Egyedül a dohányzó asztalt száműztük egy időre, de már az is vissza került a helyére.A konyhába jöhetett utánam ha akart, ott jól el pakolászott mellettem míg főztem, bepakoltam a mosogatógépbe vagy épp megettem egy szendvicset esetleg megittam egy kv-t.Volt ugyan egy járóka beállítva a konyhába, ha esetleg sütőbe nyúltam akkor be szoktam tenni, de szerintem kb 3-4 alkalommal használtuk összesen.Babakarám is volt 6 hónaposan mászott át rajta először akkor szétszereltük, eltettük.Sokkal baleset veszélyesebb volt mint úgy hogy közlekedhetett amerre látott.
2019. szept. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem csináltam neki külön teret. Becsuktam a szobaajtókat, fürdőszobát, amerikai konyhás nappali van, így ha bármit csinálok a konyhában tökéletesen rálátok, ha a nappali részen van. Amúgy meg igyekeztem elpakolni a törékeny/veszélyes dolgokat lentről, a nappaliban van a játékainak 90%-a, igazából az egész konyha/nappali/előszoba területen nyugodtan garázdálkodhat. Másfél éves, eddig semmi gond nem történt.
2019. szept. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
En engedem hogy menjen amerre akar. Eltettem a vegyszereket gyógyszereket es tarsaikat plusz vakdugokat aztan kész. Vettunk egy jarokat vegszuksegletre ha vmiert muszaj 5 percre beletenni de ennyi. Én ugy hiszem hogy a szabadmozgasterrel segítjük őket a legjobban de a te dontesed ha megis szeretnel karamot vagy valamit.
2019. szept. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Engedtem menni mindenfelé. Igyekeztem úgy csinalni, hogy bababiztos legyen, de nem pakoltam mindent fel a felső polcokra. A viragok a falra kerültek, ahogy a tisztítoszerek is, bár egy idő után elmagyaraztam neki, mire valók, így nem nyult hozzajuk, mikor visszakerült a földre.

Karámot egy okból veszek majd, a kandallo köré a kicsi miatt.

2019. szept. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2 szobás panelban lakunk, mehet ahová akar, ami veszélyes számára, az el lett pakolva. El sem férne a baba karám, vagy járóka.
2019. szept. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!