Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti is szoktatok babaolajat...

Ti is szoktatok babaolajat csepegtetni babátok fülébe hogy ki bírjátok tisztítani a fülzsírtól?

Figyelt kérdés
Doktornőnk mondta mert legutóbb mikor megnézte picurom fülét, semmit nem látott a sok fülzsírtól. Mondtam is neki hogy fürdéskor, egy pelus sarkával szoktam tisztítani a fülét, de ennyire sikerül. Fülpiszkálót ugye nem dugok bele, csak a külső részein használok. Akkor mondta hogy reggel csepegtessek mindkét fülébe 1-1 csepp babaolajat, este fürdés után pedig tisztítsam ki. Nagyon jól bevált, azóta havonta csinálom, csak eszembe jutott, hogy azért ez olyan fura, ilyet még nem hallottam, vajon sokan csinálják így?
2019. júl. 2. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kisgyermeknevelőnek tanulok, gondozáson mi úgy tanultuk, hogy a vattát belemártjuk a babaolajba és kívül, a fülkagyló mögött és magát a fülkagylót is (bele nem nyúlunk, csak akkor töröljük, ha kifolyt) megtisztítjuk.
2019. júl. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Soha. Fül-orr-gégén is csak annyit mondtak, hogy elég csak a kijövő trutyit letörölni. Ha mégis bedugul, menjünk és kitisztítják ők (ingyen).
2019. júl. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Babaolajat nem, de olivaolajat pipettaval irtak fel az egyik gyerekemnek, amikor fulzsirdugo alakult ki nala. Szukebb a hallojarata es folyamstosan problemak voltak a fulevel.

Nem kimostak neki, hanem olajat kellett cseppenteni a fulebe napjaban ketszer, kb masfel het mulva tisztult ki ettol a fule. Csak kiesett a dugo, semmit nem kellett csinalni vele.

Utana meg hasznalni kellett az olajat heti par alkalommal, amig ki nem notte ezt a szuk hallojaratos dolgot vegul.

2019. júl. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem 1 csepp paraffin olajat mondott a doki, hogy cseppentsünk bele. Tenyleg jol kipucolodik, utana eleg csak vattakoronggal áttörölni.
2019. júl. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!