Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mennyit cipelitek 10 kg...

Ti mennyit cipelitek 10 kg körüli babátokat és hogy bírjátok?

Figyelt kérdés
Kislányom 9 kg és még elég sokat igényelné de már elég nehezen bírom. Persze így is viszem amennyit csak tudom(néha még többet is) lábaim dagadnak, visszeresek, hátam is fáj. Ti hogy bírjátok?
2019. júl. 3. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen
2019. júl. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Mivel már félévesen 8,4 kg volt és csak 1,5 évesen indult el önállóan... bizony elég sokat cipeltem, ráadásul babakocsival együtt, mert lift nélküli házban lakunk. Rendesen megizmosodtam.

Most az öccsét cipelem. Ő még csak 7 kiló, de úgy tűnik nagyon eltunyultam a terhességgel (akkor nem cipelhettem vérzés miatt), mert most őt se nagyon bírom. :)

2019. júl. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Három éves koráig, 15kg volt akkor. Hurciban, háton, imádtuk, mindkettőnknek kényelmes volt.
2019. júl. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

10 kg és még nem jár, tombol a szeparációs szorongás (ha még az, mert hónapok óta tart),iszonyú anyás, úgyhogy sokat van kézben. Néha olyan nyűgösen ébred, hogy 30 percig egy métert se hajlandó mászni vagy a földre kerülni/etetőszék, nekem meg haladni kell, így fél kézzel cipelem.

Nem egyszerű, szerencsére nem fáj tőle semmim, max. a karizmom durran be :)

Most viszont 8 hetes terhes vagyok, így próbálom redukálni az emelések számát, ha nagyon kézben akar lenni és nem s.o.s semmi, akkor leülök vele a kanapéra, persze akkor kitör a hiszti, kádból ki-be az apja emelgeti stb. Nem egyszerű, de biztos nem hagynám ordítani a földön.

2019. júl. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én 5 hónaposom közel 9 kg, szóval képzelheted :D messze a vége...
2019. júl. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én is úgy 16-17 kilóig cipeltem, 4,5 éves volt, amikor végleg elhagytuk a hordozást.


Felveszem-lerakom időszakban babaerszényben és karikásban volt, sétakor a hátamon.


Mei tait használtunk legtöbbször, ott volt némi technikai malőr, így gyorsan megfájdult a csípőm hordozás közben. Aztán tanácsadó javított egy kicsit (pár centin múlt) a kötésen és onnantól mintha nem is lenne rajtam a gyerek, meg sem éreztem.

2019. júl. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5hónapos a babám majnden 9kg és már most le szakad a hátam,derekam,vállam.. már félek hogy mi lesz még mire el indul :O
2019. júl. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
21 hónaposom az Anya, cipel! korszakot éli. 10 kilós, nem egyszerű.
2019. júl. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!