Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire biztonságosak a...

Mennyire biztonságosak a kenguruk? Melyik/milyen a jó kenguru? Beletennétek a babát egyáltalán?

Figyelt kérdés

Most találtam a Brendon oldalán két kengurut 5-6ezer forintért.Mi a véleményetek róla? Nem szeretnék 20ezer körül venni mert csak párszor mennénk le,esetleg sétálni vagy boltba vagy a védőnénihez. S a házban 6lépcsőfok van,nehéz nagyon levinni egyedül a babakocsit azért gondoltam vennénk egyet.Védőnéni azt mndta hogy jó jó,de majd egy hónap mulva(ha négy hós lesz) akkor lesz elég izmos hozzá.

Egyébként mikor lehet ülős babakocsiba tenni a babát? Vagy legalább nem mózesbe? [link] Ez az egyik.

Másik: [link]

A második jobban tetszik,de melyik a jobb?


2010. júl. 14. 12:45
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Én csak hordozókendőbe teszem a lányom!Most hogy megtanult ülni veszek neki mei-tait,mert az nem olyan meleg mint a kendő!A kendő anatómiailag sokkal megfelelőbb,és nagyon szeretik általában a babák!
2010. júl. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Én is inkább a kendőt ajánlanám,mert abban nem kell magát tartania-a fejét sem-,bele tudod húzni,és az egész testét megtámasztja.Az én gyerekeim imádták,akkor még nem volt mei-tai,úgyh kánikulában is kendőztünk,nem zavarta őket,hatalmasakat aludtak benne.A felnőttnek is kényelmesebb,mert sokkal jobban eloszlik a súly amit cipelsz,sokkal könnyebb vinni.
2010. júl. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Én sem vettem meg a drága kengurut, de nem is bántam meg. Az én gyerekem még csak 1,5 hós volt, amikor már használtuk (persze csak keveset), de mivel akkor még nem tudta stabilan tartani a fejét, csak befelé fordítva lehetett benne és azt nem nagyon szerette (melegítettük is egymást). Viszont miután kifelé is fordulhatott, onnantól kezdve már imádta. Mi mindig abban visszük pl nagybevásárlásra, tök jól elvan benne és nézelődik. Hosszú távon viszont nagyon meleg... Egyébként szerintem teljesen jók a pár ezer forintosak is, nekem legalábbis bevált. A babakocsiról: én már nagyon korán használtam a sport részét a babakocsinak, mert már rosszul volt a babám a mózestől. Perszer az elején fektetve használtuk, de legalább tudott nézelődni, később pedig 45 fokos döntésben.
2010. júl. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Szia! A kengorunál arra figyelj, hogy belül valami pamuttal legyen bélelve különdben beleizzad ha meleg van ha nincs. A vállpántja pedig mindenképpen szivacsos legyen mert különdben neked elég kellemetlen lesz. Amugy ha nem rendszeresen használod csak alkalmanként akkor szerintem nyugodtan használhatod, semmi baja nem lesz a babának benne. Nekünk bennt van az autoban és ha megállunk valahol ahova csak be akarunk szaladni akkor bele a kengoruba és egyszerübb a mozgás. Szoval szerintem jo. Bár erről megoszlanak a vélemények. Amiket belinkeltél nézd meg élőben és probáljátok fel. A Brendonban megengedik és segitenek is.
2010. júl. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
54%

Semmiféle kengurut nem ajánlok: csípőből lóg bennük a kicsi lába. Ez nem egészséges a csípő fejlődése szempontjából.


Kifelé hordani meg pláne nem egészséges. [link] Tartáshibákat okoz a babánál, a kisfiúknál herezúzódást okozhat stb, olvasd végig.


Hordozókendő, csatos hordozó, de a legjobb a mei tai. Ebben a kicsi lába térdig meg van támasztva, és a popsiján ül.Ki lehet váltani vele a terpeszpelenkát is. Elöl és hátul is lehet benne hordozni a babát. Itt vettük: [link] Én 2,5 hónapos kora óta (mióta biztosan tartja a fejét) ebben hordozom, ezerszer könnyebb vele közlekedni, mint babakocsival. Az csak porosodik az előszobában...

2010. júl. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! A hordozókendőtől kicsit félek,mert nem sok jót hallottam róla. Az a mei-tai az mi? Arról még soha nem hallottam.

4,76kiló és 60cm volt most a 3hós ellenörző vizsgálaton.Ez megfelelő vajon? Szegénykét már ugy ültetném a babakocsiban... (2600grammal született)

2010. júl. 14. 14:14
 7/30 A kérdező kommentje:

Egyébként voltunk csipőszürésen két helyen is.Azt mondták hogy ugy néz ki rendben van minden. Fontos volt mert anyumnak csipőficama volt s nem vették észre.

Utána olvasok ennek a mei-tainak.:D

2010. júl. 14. 14:17
 8/30 anonim ***** válasza:
A mei tai egy ázsiai típusú hordozó: négyzet alakú anyagdarab, rajta négy kötővel, amivel derékra és vállra lehet rögzíteni a babát. Nagyon kényelmes a babának és a hordozójának is, és anatómiailag helyes testhelyzetben lehet vele hordozni. Keress rá. :-)
2010. júl. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Igen beletenné, sőt (le lehet pontozni) bele is tettem.

Most kendő és térsai divatját éljük, hirtelen egészségetel lett a pár éve még teljesen jó kenguru.

Akárhányszor látok babát kendőben, vagy bele van nyomorítva(ma is láttam az Árkádban) vagy ugyanúgy van benn, mit egy kenguruban.

Sokszor lóg fejük, a kenguruban legalább nem lóg.


Jó üzlet eladni egy darab rongyot msáfél kenguru áráért.


Nekünk Chicco Go volt, 10 hós koráig használtuk, most hátihordó van (16 hós)

2010. júl. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Utolsónak:nincs belenyomorítva a gyerek.Anatómiailag jól tartja és támasztja a kendő,a feje pedig nem lóg,mert bele lehet húzni.Ha x-ben ül a csípőjének is jót tesz,ezt konkrétan ortopéd orvos is mondta.Egyébként a kendő kicsit régebbi találmány mint a kenguru.:))
2010. júl. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!