Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Úgy erzem, hogy még nem...

Úgy erzem, hogy még nem kötődik hozzám. Ez baj lehet?

Figyelt kérdés

Kislanyom 7,5 hónapos.

Azt vettem észre hogy egyenlőre nem különősebben kötôdik hozzám/hozzànk. Szereti a felvesszük és kéri is, de idegenek a kezében is teljesen jól elvan. Sőt az sem zavarja, ha én adom oda. Barátnőm babája ennyi idősen már majdnem kiugrott a babakocsiból örömében ha az anyukája csak ránézett. Természetesen az enyém is mosolyog, nevet velünk ha játszunk, de ennyi. Talán az apukájánam jobban örül,illetve az néha nagyon látványos, aminek én ugyanúgy örülök. Csak kicsit most már aggaszt, hogy irányomban nem látok, nem érzek felőle semmit. Biztos ez is egyfajta “szociális” érés, de azèrt a témában a legtöbb helyen azt olvasni, hogy ennyi idősen a babák már édesanyjukat megismerik, megkülönböztetik.

6 hónapos staruszon volt egy ilyen rublika, hogy a baba “szüleit megkülönbözteti, hozzájuk kötődik”. Hát én néha ugy erzem hogy ha elvinne egy idegen házaspár se biztos hogy nagyon zavarná.

Nehéz természet, sokat nyűglôdik, de sokat is mosolyog, figyel érdeklődik, sokazor nevet. Kúszni ugyan még nem kúszik, de alapvetően nagyon aramyos baba.

Szerintetek gond hogy ez a kötődés még ennyire nincs jelen?



2019. szept. 6. 05:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanmár, mégis mi gond lenne? Ő ilyen baratkozos, nyílt gyerek. A nagyobb fiam is ilyen mind a mai napig. Ti mindig ott vagytok, ezt ő tudja és kész.

A kicsi ilyen, a nagyanyja pl meg se tudja fogni, mert sír tőle, bármit csinálhat. Csak engem, vagy az apját fogadja el, meg 1-2 ember veheti kezbe, amugy kb mindenkinél sirva fakad. Pedig visszük, csavargunk. Ő ilyen. Én is ilyen voltam. Mai napig hiába van nagy szám, nrhezen bizok meg bárkiben.

2019. szept. 6. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is pont ilyen volt míg be nem köszöntött a szeparációs szorongás... Na azóta meg aztán levegőt sem vehetek nélküle.
2019. szept. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!