Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem kötődik hozzám?

Nem kötődik hozzám?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy rossz anya vagyok, de nem érzem azt, hogy a babám szeretne engem, vagy kötődne hozzám :( pedig hordoztam, sose hagytam sírni, rengeteget játszottam vele, szoptatni nem tudtam, de ugyanolyan meghitten etettem cumisüvegből, sokat puszilgattam, ölelgettem, mondogattam neki, hogy szeretem.


Már 14 hónapos, de simán elmegy kézenfogva idegenekkel is, ha mondom neki, hogy adsz egy puszit anyának? Le se tojja a fejem, de tudja miről van szó, mert mikor mondom, hogy adjon egy puszit a kutyusnak, annak szó nélkül ad. Rokonokat, idegen gyerekeket is állandóan ölelget, simogat. Mikor nem akar jönni, és mondom neki, hogy jöjjön, mert itthagyom, akkor leül és elkezd játszani, nem rohan utánam, mint a többi gyerek.


Tudok még ezen változtatni? Mit tehetnék még, hogy jobban kötődjön hozzám?


2019. márc. 28. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, ez így jól van, ne aggódj. Neki természetes, hogy ott vagy, te vagy a biztos fix pontja, és lesz majd az az idő, amikor le sem tudod vakarni magadról. Nincs semmi baj.
2019. márc. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Miért lennél rossz anya? Teljesen normális a gyereked... Ez nem jelenti azt, hogy nem szeret vagy nem kötődik hozzád. Tudja, hogy mindig ott vagy neki. Te vagy a biztos pont. Én inkább úgy gondolom, hogy kiegyensúlyozott a babád. Egyáltalán nem biztos, hogy az a jó, ha egy baba rögtön ordít ha fél meternèl messzebb megy az anyja. (De ne aggódj mèg ilyen korszaka is lehet) 😀
2019. márc. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Leginkább abból gondolom, hogy nem kötődik hozzám, mert mindenkinek szó nélkül puszit oszt, meg ölelget, de hozzám se nem bújik, se puszi se semmi. Ez nagyon rosszul esik, és nem értem miért van :( Hiába kérem, hogy adjon puszit, csak rávágja, hogy nem, és megy vissza játszani, de mikor mondom neki, hogy adjon a plüsskutyusnak puszit, szó nélkül ad :(
2019. márc. 28. 20:44
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Pont azért ilyen, mert biztonságosan kötődik :) Tudja, hogy mindig, minden körülmények között ott vagy neki, segítesz ha baj van és a te figyelmedért nem kell produkálnia magát. Tudom, hogy ez most nagyon nehéz így, mert az ember várna valamilyen viszonzást, de ő ahhoz még kicsi. Nála a puszi/ölelés/simi sem a szeretet kifejezés eszköze, egyelőre, hanem a figyelemfelhívásé. Szerintem egy ilyen kicsi gyerek nem is tud szeretni a szó magasztos értelmében, mert a szeretet egy absztrakt fogalom... Ő kötődni tud, fizikai kontaktust szerezni, a személyére visszajelzéseket szerezni. Neked azért nem pörög a feje tetején és csinálja a környezet által nyilvánvalóan cukinak gondolt dolgokat, mert nem kell. Mert te szereted ahogy van, foglalkozol vele mindig és feltétel nélkül.


Ez most nem hálás dolog, de majd látni fogod a gyümölcsét 1-2 év múlva :)


Amúgy visszájára fordítva a dolgot: amelyik gyerek azonnal sír az anyja után, az fél, hogy ha szem elől téveszti vagy messze megy tőle, akkor örökké elszakadnak. Sok minden lehet ennek az oka és még csak az se biztos, hogy az az édesanya kevesebbet vagy lrosszabbul” foglalkozott a gyerekével. Mindenesetre pont hogy ez a kötődési séma tekinthető instabilnak.

2019. márc. 29. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, egy kicsit most megnyugtattál. Remélem tényleg nem lesz gond a kapcsolatunkban, mert én nagyon szeretném, hogy szoros leg,en a kapocs közöttünk, és próbálok mindent megtenni ennek érdekében
2019. márc. 29. 05:57
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs itt semmi gond :). Kötődik ő, biztonságban érzi magát a világban, te ott vagy neki mint biztos pont, tudja hogy nem hagyod ott sehol, hogy nincs veszélyben. Az én lányom is ilyen, csak nagyobb kiadásban. Simán barátkozik bárkivel, a puszi meg az apja "kiváltsága", neki adja, a nyakába ugrik amikor hazaér. Engem egész nap lát, a szomszéd gyerek, az idegen bácsi/néni újdonság, őket megkell ismerni. Én inkább mondanám a kislányodra, hogy nem csak benned bízik, hanem a világban is, tudja hogy ott vagy és vigyázol rá. Igen vannak gyerekek akik anyuka mellől szemlélődnek, akiknek idő kell a felengedéshez és vannak olyanok mint a tied (és az enyém) aki egyből megy felfedezni. Mindkettőn kötődik, mindkettő normális. Lesz még olyan, hogy nem tudod magadról lefejteni, mert 0-24ben az öledbe vágyik, most abban a korszakában van, hogy felfedez, nyit a világ felé. Mi felnőttek sem vagyunk egyformák, vannak nyitottabb és zárkózottabb emberek.
2019. márc. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Coffelia ***** válasza:
Kérdező, valaki azt mondta neked, hogy a kisgyerekek mind félnek az idegenektől, és csak az anyjukba bújva érzik magukat biztonságban? Sok ilyen gyerek van, az tény, de sok másmilyen is, akiknek olyan az alaptermészete, mint a tied. Barátkozós, nyílt, és nem félős. Ez nem a szeretet vagy a kötődés minőségének a jele, hanem a bizalomé és az alaptermészeté. Örülj neki, mert neki jobb, hiszen nem félelmei vannak, hanem jól érzi magát, neked pedig könnyebb, mert nem fogsz szellemileg és fizikailag kifacsarodni azért, mert a gyereked rendelkezésére kell állnod 0-24-ben. El tudsz fogadni segítséget, tudsz töltődni. Ez megfizethetetlen az első három évben, ha arra gondolsz, hogy vannak anyák, akiknek egyszerűen nincs lehetőségük kifújni magukat, és idegileg kiengedni a figyelésből és folytonos adásból.
2019. márc. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!