Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi a normál testhőmérsékle...

Mennyi a normál testhőmérséklet a babáknál és mennyi a felnőtteknél?

Figyelt kérdés

Tuti, hogy rosszul mér a lázmérőnk és szeretnék rájönni, hogy mennyit téved! Ezért kellene tudnom a felnőttekét is!

Köszi


2010. júl. 14. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Nincs külön normál hő gyerekek és felnőttek részére :)) Az ember hője közel állandó.

"A normális testhőmérséklet 36,5 – 37 C, e fölött hőemelkedésről, 38 C felett lázról, 39 C felett magas, míg 40 C felett igen magas lázról beszélünk. Csecsemő- és kisdedkorban a testhőmérséklet labilis. Külső tényezők hatására is előfordulhat felmelegedés vagy lehűlés. A lázat, hőemelkedést erős sírás, nyugtalanság, kiadós testmozgás, kiszáradás is előidézheti, de leggyakrabban fertőzések okozzák. Gyakran védőoltások után is előfordulhat. Lokális baleset, vérzés, daganat és bizonyos agyi rendellenességek esetén is magasabb hőmérsékletet mérhetünk.

Az átlagos napi hőmérséklet reggel 6 órakor a legalacsonyabb, és délután 4 – 6 óra körül a legmagasabb. Láz esetén a hőmérséklet napszakonkénti változása megfigyelhető, hypothalamikus lázban a napszaki ingadozások eltűnnek. A nők átlagos napi hőmérséklete kb. 0,2 C-kal magasabb, mint a férfiaké. Peteérés után egészen a menstruációig a reggeli testhőmérséklet megközelítőleg 0,6 C-kal magasabb, az azt megelőző 2 héthez képest."


Hogyan és hol mérjük a testhőmérsékletet?


A hagyományos higanyos hőmérő mérési ideje hosszabb, mint az elektronikus hőmérőké. A hónaljban mért hőmérséklet 0,5 C-kal alacsonyabb értéket mutat, mint a szájban, végbélben vagy fülben történő mérés. Sajnos gyakran van eltérés az egyes eszközök által mért értékek között, ezért célszerű többszöri mérést végezni.

2010. júl. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ezek szerint ha magamnak 35,2-t mértem hónaljban, neki pedig fenékben 37,7 akkor valószínűleg a valós hője 38,2 és 38,7 között van... valaki javítson légyszi, ha rosszul számolok! Tehát olyan 1-1,5 fokkal mérünk kevesebbet ezzel a szuper lázmérővel :-S

2010. júl. 14. 15:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem....nem hozzáadni kell fél fokot, hanem levonni. Ha fenékben 37,7-et mértél neki, akkor valójában 37,2 a hője. Mérd meg neki pár perc múlve hónaljban is (én pár hetes babámnak is mértem hónalljban épp ezért), hogy akkor mit mutat a mérő. De mindenképpen várj pár percet a két mérés között, hogy a lázmérő visszahűlhessen.
2010. júl. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
egyébként nem biztos, hogy a te hődhöz kell viszonyítani. Nekem volt egy időszakom, amikor állandóan 35,5 körül volt a hőm, sose érte el a 36-ot. Körbemértem mindenkit a családban, nekik normális, 36,5 körül volt. Lehet, hogy neked alacsony alapból a testhőd. Főleg, ha le vagy izzadva, és épp párologtatsz.
2010. júl. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De érzem, hogy forró az egész teste, a kis feje szinte "lángol". Napközben is megfürdettem, direkt egy kicsit hűvösebb vízben, mint a rendes fürdő, és ahogy töröltem a fejét textil pelussal, az egy pillanat alatt átforrósodott. Tehát tuti, hogy nem jó a lázmérő, biztos, hogy nem 37,2 az ő hőmérséklete, hanem lázas, csak az a kérdés, hogy mennyivel mér el, mert azért az sem mindegy, hogy 8,2 vagy 8,7 :S
2010. júl. 14. 18:44
 6/6 A kérdező kommentje:
De egyébként köszi a tanácsot, meg fogom mérni neki hónaljban is, hátha közelebb jutok a megoldáshoz.
2010. júl. 14. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!