Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan hűsítitek babáitokat...

Hogyan hűsítitek babáitokat ebben a nagy melegben?

Figyelt kérdés

Tetőtéri lakásban lakunk és mostanság nem ritka a 34 fok körüli hőmérséklet délutánonként. Félek lassan hőgutát kapunk...

Már volt hasonló kérdés ott a fürdetésen volt a hangsúly. Egyéb ötlet?


2010. júl. 14. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is csak a fürdőkádas pacsálás jut eszembe. Ez a leghatékonyabb. Esetleg egy kismedence a szobába? Az érdekesebb, mint a fürdőkád, bár a vizet biztos kilocsolja a gyerek...
2010. júl. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Talán nem kifejezetten hideg vízbe, de a fürdés valóban a legjobb. Ezen kívül a lehető legkevesebb ruha van rajta (34 fokban csak pelust adnék, vagy akár azt is levenném!), és sokszor kell itatni! Anyatejes babát többször mellre tenni, akár óránként (hidd el, csak egy-két percig fog szopizni, tényleg csak ami ivásnak megfelelő). Ventillátor is mehet a szobában, ha nem közvetlen a babára fújja a levegőt.
2010. júl. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én egy textilpelenkát vizeztem be és azzal törölgetem folyamatosan, meg már ő is húzza magára.
2010. júl. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Dettó! Nekem hiába mondták, hogy anyatejes babának nem kell inni adni, az én babám sokat sírt, mire rájöttem, hogy nem elég neki, ha mellre rakom, amikor szomjas. 5 és fél hós.

Szinte minden órában, szoptatástól függetlenül megkínálom forralt vízzel és 10 millit is iszik belőle, utána jókedvű és látszik rajta, hogy jólesik neki. Én nagyon sokat fürdetem, csapban, pancsolóban...(kádban csak este)utána pelus nélkül hagyom "garázdálkodni":)

Vizes pelenkával is át szoktam törölni.

Én használok légkondit (kint van az előszobában és az ő szobáját fokozatosan hűtöm le úgy, hogy az ajtót egyre jobban kinyitom és csak épp elviselhető hőfokra)9.en lakunk és a panelprogramnak köszönhetően még nincs redőnyünk, a sötétítő meg sz..t sem ér, mert maga az ablak ontja a hőt. Tudom, hogy miről beszélsz hidd el!

2010. júl. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

34 fok van nálatok? Atyég, az nagyon kemény!

Nálunk 27, de ömlik rólunk a víz.

Erkélyetek nincs? Mi délután oda költözünk ki fürdőkáddal, akkor árnyék van és ott jár legalább a levegő, a lakásban viszont nem.

A ventillátorra szoktam nedves textilpelust tenni, az is hűt kicsit.

2010. júl. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Beállok vele a kádba és eggyütt letusolunk.
2010. júl. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!