Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő után lehet látogatn...

Mennyi idő után lehet látogatni egy újszülöttet?

Figyelt kérdés
Nekem nincs még gyerekem, a testvérem a héten szült. Alig várom már, hogy lássam már a babát, de a tesómat nem "stresszelem" ezzel, majd szól, ha mehetünk. Anyósom szerint 3 hétig nem találkozhat a baba mással a szülőkön/orvoson kívül, nehogy elkapjon valamit. Ez tényleg így van? (Nyilván kivárom, ha igen, csak kíváncsi vagyok)
2019. szept. 8. 18:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Majd az anyuka dönti el, mikor szeretne elhívni benneteket, addig is telefonon/üzenetben érdeklődhetsz a piciről.
2019. szept. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez a szülőktől függ elsősorban, hogy ők hogy viszonyulnak hozzá, mennyire lenne nekik (főleg az anyukának) megterhelő a látogatás. Anyukám már akkor eljött hozzánk, mielőtt haza engedtek a kórházból. Testvéremék a baba születése után egy héttel jöttek. Nekünk és nekik is így volt jó, de vannak olyanok is, akik hetekben nem engednek senkit a baba közelébe.
2019. szept. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, írtam is, hogy kivárom, amíg a testvérem azt mondja, mehetek, csak az érdekelt, van-e ilyen "3 hetes szabály".
2019. szept. 8. 18:22
 4/12 klopusz ***** válasza:
38%

Régen, amikor én születtem, volt. Akkor még 5-6 hétig "védték" az újszülöttet.

Mostanában azt hallottam, hogy a gyerekorvos három hetet mond.


Mondjuk ez engem egy kicsit sem érdekelt, mikor megszületett a lányom, hazahoztuk a kórházból, már másnap mentem vele a piacra. Természetesen nem lett semmi baja :)


A látogatást inkább kérdezd meg a tesódtól. Nem az ilyen áltudományos hetek miatt, hanem azért, hogy ő hogyan érzi magát szülés után, van-e kedve jópofizni bármilyen vendéggel. Ha azt mondja, még ne, akkor ne, de lehet, örülne a látogatásodnak korábban is.


Remélem, segítettem.

2019. szept. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelő higiénia mellett akár pár órás újszülöttet is lehet látogatni. Pl.a Welsi klinikumban ha letelt a 2 órás megfigyelés és minden OK, átvisznek a gyermekágyas osztályra és fogadhatod a látogatókat. Senki nem szól bele, kinek adod oda a gyereket. Minden szobában van kézfertőtlenítő meg kézmosási lehetőség, így minimális a fertőzésveszély. Ha betartanak alap dolgokat (tiszta ruhát húzunk babalátogatáshoz, betegen nem látogatunk babát, alaposan kezet mosunk mielőtt a babához nyúlunk) nagyon pici a fertőzés valószínűsége.
2019. szept. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Első babával mindenki túl gondol mindent. Második, harmadiknál már hogy véded ezt ki, ahol a nagyok suliba, oviba járnak, simán haza hozhatják a betegséget első héten...
2019. szept. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. szept. 8. 19:59
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmet a kórházban meglátogattuk. Mikor hazamentek chaten érdeklődtem felőlük, és mikor már készen álltak, szóltak hogy mehetünk. Nem annyira azért, mert hogy a gyerek elkapna valamit csak szegény azt se tudta merre van arccal előre, nemhogy hány óra van meg ilyenek. 😃 amúgy azt hiszem mikor 5 hetes volt a baba ők jöttek hozzánk szalonnát sütni kb 3 órát maradtak, azt mondta már nagyon kellett, hogy kimozduljanak.
2019. szept. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

Szülők döntenek



Tesóm jött 1 hetesen



Anyósomég 200 km-ről 2 hetesen

2019. szept. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Tesómmal ott voltunk egymásnál hazajövetel napján. Sógoroméknál most volt egy hetes a kicsi, most mentünk át először egy 15-20 percre, vittünk ebédet, meg ránéztünk a kicsire. Inkább a nagyobb gyerkőc re vigyáztunk a héten ha kellett, így nem volt idő kórházba szaladgálni, stb.

A kórházi látogatást is teljesen másképp látom mióta nekem is van gyerekem.

A lényeg, hogy tesók közt ezt simán meg kell tudni beszélni. Legalább is nálunk nem okoz ez gondot.

2019. szept. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!