Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt a 7....

Miért csinálja ezt a 7. hónaposom? Részketek lentebb.

Figyelt kérdés

Épp ma lett 7 hónapos a kislányom. 3-4 napja borzasztó ahogy viselkedik. Maxmimum 1 órát van el nyugalomban és aztán engem vagy a férjemet néz és hisztizve kiabál. Ha odamegyünk általában nem elég. Ha megis azonnal hisztizni kezd, ahogy arrébb állunk. Sokszor csak az segít ha felvesszük és sétálgatunk🤦🏻‍♀️ Gondoltam már mindenre, de szeparációs szorongásnak talán még korai, illetve mindez felváltva jelentkezik akkor is ha lát engem/minket és akkor is, amikor nem. Tehát nem hinném hogy az. A legbosszantóbb hogy ha nem vesszük fel, vagy felvétel után picit sétalgatunk és letesszük..na akkor borzasztó sírásba kezd. Amolyan hisztérikus sírásba amiért nem az van amit ő szeretne.

Sosem volt felkapkodva, egesz nap a földön vagy a járókában van már kb 5 honapos kora óta. Nem mondom néha persze felvettük, de nagyon minimálisan. Szóval biztos nem szokott fel, de akkor ez mégis miert van? Nagyon idegörlő🥺



2019. szept. 9. 11:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy jön a foga és igényli a közelségeteket. Vannak ilyen babák az én fiam is kézben nyugodott meg amikor fogazott.
2019. szept. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, jön a foga az biztos, de már amúgy 2 kint van és ezek is jó rég óta mocorognak, úgyhogy ebben nem lennek biztos.
2019. szept. 9. 11:51
 3/9 anonim ***** válasza:

A mozgásfejlőse hogy áll?

A kisfiam egy-egy nagyobb mozgás előtt volt ilyen hisztis/nyűgös. Már nagyon csinálta volna, de még nem tudta ezért dühös volt és frusztrált. Csak a karunkban nyugodott meg.

De lehet fogzás is. Vagy a front.

Szerintem 1-2 nap és elmúlik.

2019. szept. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mozgásfejlődése
2019. szept. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A mozgásfejlődése nagyon furcsa számomra. Nagyon régóta ( 1,5 ) honapja rugozik már négykézláb, de nem tud elindulni. Kúszni csak a tengelyén körbe tud. Sokszor “lefelénéző kutyapózba” teszi magát és emelgeti a lábait, mint egy gólya vagy egy pisilő kiskutya🙄😅 ez is régóta megvan már. De elindulni sehogy se tud. Az az egy tenyleg biztos hogy ez nagyon frusztrálja.
2019. szept. 9. 11:59
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet a foga, a frontok és bizony szeparácios szorongás is. Lehet az is, hogy nem tud úgy mozogni, ahogy szeretne.
2019. szept. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet a foga,de lehet simán szepa is.Nezted a foginyet meg van e duzzadva? Amúgy lányom 2 hónapos kortól a játszószőnyegen volt szinte non stop, aztán 7 hónapos korában mintha elvágták volna csak akkor nyugodott meg ha mellette ültem napi 0-24.Mikor azt mondtam szerintem szepa kirohogtek,korai, nem létezik a szepa stb..stb.Kb 1 hónappal később ahogy jött úgy elmúlt, egyik napról a másikra.Enyem pld nem fogzott.Utolag a védőnő azt mondta rá, hogy hát akkor ő előbb szepazott.Szivesen mondtam volna neki valamit 😂
2019. szept. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%
Ekkora gyerek még nem hisztizik. Nem manipulál sírással, nem tart ott az idegrendszeri fejlődése. Ha nem is volt "felkapkodva", attól még igényli a közelséget. Egyszerűen így nyugszik meg. Ösztön. Ennyi idősen nagy ugrás van a mozgásfejlődésben, hozzátáplálás, fogzás, stb. Az ok-okozatokat nem értik. Nem lehet biztos benne, hogy visszajössz a szobába, ha egyszer kimentél. Ezt is fokozatosan tanulja meg, számtalan ismétlésre. Ha esetleg újat mondanék....az az izé ott a földön/járókában egy gyerek, nem szobanövény.
2019. szept. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is pont ma lett 7 hónapos. Ő is elég nyűgös mostanában, ma meg különösen. A védőnő szerint fogzás, szeparációs szorongás, időjárás, fejlődés is állhat a háttérben. Szerinte ez normális.
2019. szept. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!