Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6-7 hónapos baba sokszor...

6-7 hónapos baba sokszor teszi keresztbe a lábát, ez tényleg baj?

Figyelt kérdés
Egy barátnőm gyógytornász az egyik babák/gyerekek fejlődésével foglalkozó központban (nem irnám le hogy hol). És mikor látta hogy a babám néha hátonfekv és sokszor a hordozóban is keresztbe teszi a lábát akkor azt mondta egy nem annyira jó. Kérdeztem miért, de nem tudta megmondan, csak hogy nem annyira szeretik🤷🏻‍♀️Mas babaja is csinalta? Mert az enyem mar 7 honapos lesz a napokban es még mindig csinalja. Probalkozik a kuszassal es az üléssel de de még ugy igazan nem megy egyik sem. Meg negykezlabazik is egy ideje. Mivel ezt nekem gyogytornasz mondta elkezdtem gondolkozni rajta hogy talan visszavetheti a mozgasfejlődesben? Mit gondoltok?

#mozgásfejlődés #labkeresztezes
2019. szept. 11. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de követem, mert az én 7 honaposom is csinálja.


Az szomorú, hogy gyógytornász és nem tudta megmodnani...

2019. szept. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, amugy az ilyenek miatt neha elbizonytalanodom ebben a nagy “fejlesztes”, “gyogytorna” őrületben.

Ezt mondta szó szerint:

“Azt nem jó, ha keresztezik a lábukat”. De mondom miért? Mert nem szeretjük..🙄”

🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

2019. szept. 11. 18:55
 3/10 anonim ***** válasza:
De birom az ilyet. Nem jó, hogy keredztezi de nem tudja megmondani, hogy miért? Milyen gyógytornász ő? Soha nem hallottam ilyet amúgy, hogy nem jó, pedig látta orvos mind2 gyerekem. És mindkettő csinálta
2019. szept. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Akkor nem jó, ha a fokozott izomtónus miatt ez a baba alaptartása. Ha amúgy minden rendben van vele, jól mozog és a mozgásformák próbálgatása közben néha ez a tartás is megjelenik, azzal semmi baj.

Hasára és vissza fordulni tud már a kisbabád?

2019. szept. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én 4 hónaposom vicc nélkül már az ultrahangon is keresztbe tett lábbal volt. Azóta rengetegszer van így a lába, hanyatt, hason, mindenhogy. De ettől függetlenül 4 hónaposan gyönyörűen tartja magát, forog minden irányba, pontosan és ügyesen fog, szóval tökéletesen fejlődik, egyszerűen így szereti hordani a lábát. Én kérdeztem dokitól, elcsodálkozott hogy miért gondolom bajnak.
2019. szept. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

4 gyerek van szűk családi körben. 5-2 éves korig, mind csinálja/csinálta.

Ha nem tudja megmondani miért, azzal a lendülettel engedném el a fülem mellett a megjegyzést. Biztos kevés a kuncsaft és vmivel be akar titeket vonzani magához.

2019. szept. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is keresztbe teszi a lábát, 7.5 hós. Sosem gondoltam hogy baj lenne :D már kúszik-mászik, kiül oldalra, néha fel is. Feltérdel, mostanság félig felhúzza magát. Szóval a mozgásfejlődése is oké.
2019. szept. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! En sem ertettem mi a baja vele. Es tenykeg nem akarnam leirni, hogy hol de egy nagyon neves helyen dolgozik. Sérült és kevésbé sérült gyerekkekel foglalkozik. Na mindegy.

Valaki kerdezte hogy forog-e a babám. Persze, már 3,5 honapos kora óta hasra. 5 honapos kora óta vissza is. Gurul. Körbe kúszik magám, 4kézláb hintázik. Próbál elindulni. Mondja pl.hogy babababa, mindent szajba vesz, pontosan fog. Targyakat összeütöget, vagy a földhöz. Cumiját ki/be-teszi. Próbálkozik az üléssel is. Mindenki azt mondja hogy teljesen rendben van, pedig viszonylag nagyobb súlyú baba, és mégis jól mozog.🤷🏻‍♀️ Csak hat szöget üt az ilyesmi az ember fejeben, főleg ha valaki szakertő mondja. Amugy meg most mit tudnek csinalni?!

2019. szept. 12. 18:31
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok. Ne aggódj nincs semmi baj, abszolút rendben van :) az enyém is nagy súlyú, most perpill 10.5 kg :D
2019. szept. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez valamiféle idegrendszeri problémára utal?
2023. máj. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!