Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felkeltsem vagy hagyjam aludni?

Felkeltsem vagy hagyjam aludni?

Figyelt kérdés

Sziasztom, A babám ma 6 napos, de lassan már 4 órája alszik. Felkeltsem ilyenkor szopizni, vagy várjam meg míg magától ébred?

Általában 20-10perceket szopizik a 2 ciciből, utána magától bealszik :)

Köszi a válaszokat


2019. szept. 16. 08:53
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Hacsak nem sárga vagy nagyon kicsi súlyú, alvó babát nem keltünk föl. A kórházból engem úgy indítottak útnak, hogy a gyerek nem sárga, hagyjam addig aludni ameddig akar, ne keltegessem, ha éhes lesz majd fölkel. Volt, hogy aludt 3,5-4 órákat, majd ébredés után farkaséhes volt. Megszoptattam, jóllakott, ennyi.
2019. szept. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Jól mondja az első. Csak sárga meg kis súlyú babát kell ébreszteni.
2019. szept. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Minimális sárgasággal jöttünk ki a kórházból (arc és mellkas) doktornéni szerint (kórházi) ez semmi, nincs teendő vele, el fog múlni.
2019. szept. 16. 09:07
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az tényleg semmi. Vidd sokat a levegőre, érje egy picit a finom őszi nap, menjetek rengeteget sétálni, villámgyorsan el fog múlni. Nekem tavaszi a babám, ugyanilyen minimálisan volt csak sárga, tündéri doktornénink mondta hogy érje őt a tavaszi nap és sok-sok levegő, pikkpakk nyoma se lesz. Így hát én lányom már 5 naposan kint aludt a teraszon, gyönyörű idő volt és 3 nap múlva nem volt nyoma a sárgaságnak.

Az alvásról pedig annyi, hogy igaza van az elsőnek. Ha időre, jó súllyal született és csak ilyen icipicit sárga, akkor nyugodtan hagyd aludni, jót tesz az idegrendszerének, meg ki is kell pihenni a születést. De arra készülj, hogy aszályt csinál a ciciben, ha felébred 🙂

2019. szept. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs rá különösebb indok, ne keltsd fel. 😊
2019. szept. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
34%

Nekem azt mondták keltegessem.

Orvos is, védőnő is, kórházban is.

De első 1 hétben kelteni sem lehetett. Mint egy kis szobor olyan volt, 23 órát aludt.

Aztán utána már azért nem, de 3 óránként keltegettem, nekemnazt mondta a gyerekdoki, hogy ha nen keltem és nem eszik álmában még könnyen leesik a cukruk, és azért nem kelnek fel már enni utána maguktól, mert a leesett cukor miatt sokkal mélyennen alszik.

Igaz az én babám 2420 grammal jött haza a kórházból.

2019. szept. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 ez azért szerintem nem egészen így működik, mint amit neked mondtak


A fiam nem volt 1400 gramm se mikor született. És bár a kórházban 3 óránként kapott enni, én láttam hogy őt nem kell ébreszteni. Minden etetési idő előtt már rég éhes volt. Persze az intenzíven nem adtak neki csak cukros vizet... 😰

Na mindegy, onnantól hogy haza mentünk 2010 grammal, soha többet nem ébresztettem. Rá bíztam magam, persze ésszel. Nem hagytam volna 6 órát aludni az elején de kelt magától volt hogy 20 perc múlva újra evett és volt hogy 4 órát is aludt. Mindig tudta mikor éhes. Én ezzel nem sarkallok senkit erre, én inkább arra utalok hogy figyeljük a babát. Ha kis súlyú és láthatóan nem jelez akkor azért ne hagyjuk a végtelenségig aludni, de ha jelez akkor rábízhatjuk magunkat.


Ha pedig időre és normál súllyal született akkor meg aztán pláne nem kell ébreszteni.

2019. szept. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!