Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyjam aludni vagy felkeltsem...

Hagyjam aludni vagy felkeltsem? Normális ez így?

Figyelt kérdés
10 hós fiam nem alszik délután, pedig álmos. Viszont elalszik 5-6 körül, és ez már az esti alvása, így alszik olyan reggel 4-5-ig. Viszont éjjel sokszor felébred, nyugtalanul alszik. Felébresszem vajon mondjuk este 7 körül, hátha akkor 10 körül alszik el, és éjjel jobban alszik? Vagy hagyjam? Délelőtt alszik, ma majdnem 2 órát aludt, amúgy 1 órát szokott, de van, hogy csak felet.
2013. máj. 24. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
MEgpróbálhatod felébereszteni 7 körül, de nem biztos, hogy hajlandó lesz enni. Ha nem akar, akkor másik nap ne eröltesd. A fiaim voltak ilyenek, hogy este korál elaludtak és hiába próbáltam ébreszteni, nem ettek, hanem csak nyafogtak és sürgösen visszaaludtak.
2013. máj. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon rosszul altatod.

Nem jó, hogy 5-6 óra körül már alszik és hajnalban kel.

Este 7-8 óra lenne jó, ha elaludna és akkor nyugodtan végig tudná aludni az éjszakát. Azért nem alszik nyugodtan éjjel, mert tulajdonképpen este kipiheni magát.

Próbálj meg te is délután lefeküdni aludni, te sem aludnál éjjel!

Ha mondjuk reggel 7-ig aludna, akkor 10 körül letenném aludni, aludna mondjuk 1-2 órát, aztán mondjuk délután 2 körül letenném, akkor is aludna 1-2 órát és akkor el tudna már szerintem aludni este 7-8 óra körül és nyugodtan aludna reggelig.

De ez így, ahogy most van, az szerintem nem jó.

2013. máj. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én drasztikus lennék, este 5-6 körül már nem hagynám elaludni, akkor elvinném fürödni, kicsit játszanánk és csak 7kor tenném le. így talán beállna pár nap alatt.

szerintem nem jó ahogy alszik, az nem baj ha csak napi 1x alszik, enyém is egyszer aludt már 10 hónapos korától, de az legyen ebéd után és ne 4kor keljen, az nem reggel, hanem éjszaka :)

2013. máj. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is úgy csinálnám, ahogy az utolsó válaszoló. Sajnos nagyon nem jó, ahogy most alszik a fiad.
2013. máj. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ha délelőtt mondjuk 10-kor ébred a délelőtti alvásból, és nem alszik délután, akkor 5 órára álmos, és nem lehet ébren tartani. De olyan is volt, hogy 7-kor, fürdés után aludt el, mégis felkelt egy óra múlva, újra meg csak este 10.kor aludt.Férjem 4-kor jár dolgozni, hajnalban, nekem az már reggel, mivel akkor indul neki a

nap:)

2013. máj. 24. 20:29
 6/6 anonim ***** válasza:

NAPIREND kell!!!!

Nálunk akár tetszik akár nem, ÉN iránytok!

Alhat délelőtt, 10 ig ha látom, h álmos. HA nem álmos, akkor már fent tartom ha minden pillanatban új játékot kell Neki mutatnom, vagy le kell foglalnom, akkor is. És így elalszik szépen délben, kb szűk 3 órára.

Ha aludt délelőtt, akkor 1 utána alszik el.


DE soha nem engedtem 4 után szundítani már!

Akkor legalább húzd ki a dolgot 6-7 ig.

Az én lányom 8 kor alszik és hajnalban 5-6 körül kel.

Úgyh Te még szerencsé vagy, ha ennyit alszik összességében éjjel, de mivel ennyire nyugtalan éjszaka ezért tuti Neki sem jó ez a napirend.

Szóval pár hétig ki kellene próbálnod, mert egy alkalom, nem alkalom, szóval hetekig így csináld, hogy ha délelőtt nem alszik, délben tuti el fog majd. Egy próbát megér! Sok sikert!

:) Jah és mindig legyen alvás előtt fáradt... :)


Egy egy éves tündérke anyukája! :)

2013. máj. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!