Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti szoktátok evésnél kicsit...

Ti szoktátok evésnél kicsit erőltetni azokat a dolgokat is gyermeketeknek amiket nem igazán szeretnek?

Figyelt kérdés
Tízóraira barackot és vajas kalácsot kapott 1 éves kislányom. Először a barackot adtam mert ugye azt fontosabb hogy megegye. De nem igazán ette, csak eszegette. Erre x személy lecseszett hogy nem látom hogy nem ízlik neki, adjam neki a kalácsot.Mondtam neki hogyha tényleg nem kérné még harapofogóval sem tudnám beletuszkolni, egyébként meg a gyümölcs fontos, ha rajta múlna csak kiflit enne. De nem baj az, - ez volt a válasz. Azért elgondolkoztam hogy lehet tényleg nem kellene erőltetni mert megutáltatom vele az evést?
2019. szept. 16. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én azt szoktam csinálni, hogy kipakolok néhány ételt. Gyümölcsöket, felvágottat, sajtot és ő választ. Amíg eszi eszi. És végül ha már ebből nem kért, akkor előveszem amit szeret. Nálunk az abonett a nyerő meg a keksz. ha előre látja, hogy ott van akkor más nem is kell. Amúgy én nem erőltetem. Becsukja a száját és mondja, hogy nem. Én sem akarnám, hogy valaki tuszkolja a számba amit nem kérek.
2019. szept. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
64%

Én is így szoktam mint te, ötvözve a 1. Verzióját.

Választhat több közül, amit nem eszik meg, az általában az én nasim


Mivel rossz evő, ha rajta múlna csak kenyeret enne vagy kiflit...

Esetleg üres tésztát

2019. szept. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Coffelia ***** válasza:
100%
Abszolút nem erőltetek soha semmilyen kaját. A gyümölcs nálunk másfél éves kora óta úgy megy, hogy tízórai időben egy tálkában beviszek a nappaliba szeletelt gyümölcsöt, és játék közben szabadon lehet eszegetni. Annyit, amennyihez kedve van. Most hároméves, és kérni is szokott már simán. Adj neki lehetőséget és egyél te is, akkor természetes szokása lesz, de nem kell belediktálni.
2019. szept. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!