Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik nagyon gyakori (top...

Akik nagyon gyakori (top 10-es) nevet adtatok a gyermeketeknek, megbántátok? Miért?

Figyelt kérdés
Keresgélünk most neveket, és ami mindkettőnknek tetszik, az mind top 10-es gyakoriságú. Viszont a vezetéknév ritka mellé, szóval gondolkozunk, hogy csak emiatt megéri-e egy kevésbé tetszőt választani.
2019. júl. 14. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Nem bántam meg.

Fiamé top5-ben van. De egyébként is vicces dolog. A lányunknak nem volt top 10-es a neve mikor született, mostanra mégis az.

2019. júl. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem én adtam, hanem én kaptam. A szüleim egyáltalán nem bánták meg, hiszen tetszik nekik. Viszont én azért örülnék, ha egy kicsit egyedibb nevem lehetne.
2019. júl. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A lányom Anna lett. Ez volt a leggyakrabban adott női név a születésének évben. Ma már tizenéves, soha semmi gond nem volt belőle, soha egyetlen hozza korban közel álló Anna nevű gyerekkel nem találkoztunk
2019. júl. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

szerintem nem a top 10-es nevekkel van a gond, hanem, hogy mi kerül bele a top 10-be.

pl. a Szofi, Zoé, Zselyke, Lilien, Noel, Benett, meg hasonló nevek szerintem gázok.

Régen is azok voltak, de mióta divatnevek lettek, már egyenesen szánalmasnak találom, ha még egy gyereket így neveznek el a szülei.

Amiket mi választottunk, azok nincsenek benne a top10-ben, de nem is különlegesek.

A divatnevek is lehetnek ízlésesek, pl. Dávid, Patrik, Kristóf, stb., de az ilyen külföldről nemrég átvett nevek majmolása számomra nevetséges.

Ami még nem tetszik, az az, amikor egy régi nevet felkapnak és elveszti az egyediségét. pl. Áronnak hívnak már szinte minden 3-4. fiút, pedig 20 éve egy Áront ismertem csak és az is nagyon különlegesnek számított. Szerintem a Benedek névvel is ez fog történni hamarosan.

2019. júl. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Ha nektek az tetszik, adjátok. Van a családban Anna, Hanna, Emma, Ádám is. Hanna osztályában négyen vannak Hannák, ő ezért nem szereti. Mindannyian adtak a gyerekeknek valami egyedibb becenevet, azt használják a suliban is. Nekem is olyan nevem van ami abban a pár évben nagyon felkapott volt (se előtte, se utána nem) és az oviban ötünknek volt ez a neve, utáltam. Ráadásul nem nagyon becézhető sem, állandóan kavarodás volt hogy kiről van szó. Mi ezért olyan nevet kerestünk a lanyunknak ami régies-klasszikus, de manapság ritkán adott, ezért lett Lujza. Lujzinak becézzük, nagyon jó választás volt, mindannyiunknak tetszik és illik is rá. Semmiképp nem adtam volna tömegnevet.
2019. júl. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Nem bántuk meg, mert tetszik és illik a lányunkhoz, arról nem beszélve, hogy senkit nem ismerünk személyesen ilyen névvel, szóval ez a gyakoriság dolog is elég relatív.
2019. júl. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én 23 vagyok. Nálunk a Nikolett(a), Viktória, Vivienn volt magyon népszerű. A kézicsapatunkban volt 3 Niki, 3 Viki és 2 Vivi. Persze zavaró volt mert hasonló hangzású mind. Rövid idő alatt mindnekinek lett beceneve ami a vezetéknevünkből alakult ki. Azóta is így hívjuk egymást.

Egyébként nekem nem volt bajom vele, mindíg tudtam, hogy épp rólam vagy a másik Nikiről van szó. De sosem volt olyan, hogy egy osztályban/társaságban ne legyen mégegy Niki.

2019. júl. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Abszolút nem érdekelt minket ez.

Nekünk tetszett a név és kész.

2019. júl. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A településünkön három egyén viselte azt a nevet, amit én. Ebből egy osztálytársam volt, egy pedig két évvel fiatalabb. Nem jelent semmit.
2019. júl. 15. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!