Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a helyes megoldás szeparaci...

Mi a helyes megoldás szeparaciós szorongás idején?

Figyelt kérdés
Kislányom 10,5 hós nagyon anyás kb 1 hete..de durván. A nap 80%át az ölemben töltené ha tehetné,de muszáj letennem,elterelem a figyelmét, adok valami újat a kezébe. El van azért kicsit ha egy légtérben vagyunk,amúgy mászik utánam,és rengetegszer szorítja a lábam,sír és szinte lehúzza a nadrágom annyira kapaszkodik fel. Nagyon bújós is.Játék közben sokszor inkább otthagyja és jön bújni. (Apjával nincs annyira el most. A mamák rikácsoló beszéde eltereli kicsit,szóval velük elvan úgy ahogy.) Annyira aranyos,hogy sokszor elsírom magam,úgy meghatódok. De nem tudom,hogy jó e ha majdnem mindig felveszem ha kéri,vagy legyen a figyelem elterelés. Néha segít neki,néha nem. De az ha csak beszélek hozzá,nyugtatom az nem elég. Nem baj ha otthon is ezt csinálja? Szóval,hogy nem idegen a hely mégis.. Fogzik is alsó 2 és egy felső kibújt.

2019. szept. 16. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jol csinálod valaszolsz az igenyeire :) ugyan ez a helyzet ugyan ezt csinalom en is (11Honapos) bar o mostmar jol elvan ha en is a kozeleben vagyok.
2019. szept. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ugyanennyi idős a kisfiam. Én mindig felveszem, ha arra van szüksége. Szerintem ezzel bem rontjuk el.
2019. szept. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az egyetlen megoldás, hogy felveszed amikor kéri.
2019. szept. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
4 hónapon át tartott a szeparációs szorongása. Eleinte próbáltam elterelni, nem felvenni, hogy ne legyen mindig kézben, ne szokja meg stb.... aztán feladtam, mert rossz volt őt nézni, ahogy ordítva sír utánam. Hosszú-hosszú heteken át szinte egész nap kézben volt, semmit se tudtam csinálni itthon, senkivel nem maradt el, nagyon nehéz volt. Aztán ez is elmúlt, most másfél éves és egy kezemen meg tudom számolni hányszor kéri fel magát naponta, egyáltalán nem rontottam el őt, hogy felvettem, vittem, ölben tartottam, amikor csak kérte.
2019. szept. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1,5-2 hónap volt a fiamnál, 11 hónapos volt mikor robbant nála. Az alatt az idő alatt sehová nem mentem nélküle, de szó szerint. Ő akkor már járt egy ideje, komolyan nem volt akadály előtte.

A leggyorsabban úgy vagytok túl rajta ha hagyod megtörténni. Egyszer rá fog jönni, hogy akkor is minden rendben van ha épp nem lát. Kitartást.

2019. szept. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én sem tudom nézni ahogy sír értem,ezért ha nem sikerül a figy.elterelés,felveszem. A baj az h nekem 2 hét múlva kezdődik egy tanfolyam,heti 1 nap 9-16:00ig. Akkor nem tudom mi lesz..
2019. szept. 17. 05:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!