Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van erre valami megoldás?...

Van erre valami megoldás? Esetleg ezek a gyülekezetek még létező dolgok?

Figyelt kérdés

Tegnap volt egy nagyon komoly mental breakdownom szóval most eléggé megzuhantam és alvás helyett csak kattogtam mit kellene most tennem mert ez már nem normális és én is észreveszem, hogy gond van, belátom.

"Barátaim" csak akkor keresnek ha akarnak valamit vagy mondani/mesélni akarnak valamit nekik milyen jó (és én meg rosszul érzem magam de lehet nem direkt akarja minden esetre nekem ezek után mindig rossz érzésem van..) Találkozni nem tudok velük a nyáron mert mindenki más van a prioritásban, ha én és egy másik ember találkozni akarna mondjuk vele nem velem menne el, én lennék hoppon hagyva.

A problémám leginkább az "Anxiety" ez a folyamatos aggódás és szorongás az átlagos pillanatokban is, munka előtt, ebéd közben, ha társaságban vagyok, még a barátaim társaságában is (ott talán még jobban mert ilyen kényszerítési vágyam van, hogy jó társaság legyek és ne egy unalmas élettelen izének gondoljanak) A magány is eléggé bánt és az érdekes az benne, hogy soha nem jó. Mikor egyedül vagyok társaságot akarok mikor ott vagyok akkor meg haza akarok menni (?) én sem értem saját magamat és ez nem normális! Nehezen ismerkedek, nehezen beszélek magamról és nyílok meg, mindenkit kizárok és csak ÉN vagyok, ÉN akarom megoldani a gondjaimat és mindenkit kizárok. Nem normális de ilyen vagyok és remélem ez nem végleges és lehet valamit csinálni mert nem érzem magamat jól a testemben, vagyis a tudatom nem jó vagy nem tudom az összkép, hogy én én vagyok az nem tetszik. Az alkohol sokszor segít egy kicsit a gátlásosságban csak aki ismer az meg tudja nem ilyen vagyok és megijednek mi történik velem, meg nem vesznek komolyan mert "jaj csak részeg" mikor leginkább olyankor jön ki belőlem aki én vagyok. Szeretnék jobban nyitott és normális lenni anélkül, hogy mielőtt elmegyek bárhova innom kéne sok alkoholt.

Szakembert nem akarok bevonni, nem is vagyok olyan anyagi helyzetben és nem is szeretném ennek a hátrányait elszenvedni... De ebbe nem szeretnék belemenni, csak nem.

Inkább valami gyülekezet, csoport vagy valamire gondoltam ami segít, esetleg hasonló emberekkel beszélni vagy csak hallgatni valami ilyesmi HÁTHA segítene. Filmekben láttam ezt a gyülekezős dolgot és logikus meg minden szóval gondolom működik. De ha van bármi más módszer akkor szívesen meghallgatnám :)

Köszönöm azoknak akik végigolvasták és még jobban akik valamilyen formában próbálnak segíteni!

19/F



2019. jún. 30. 19:44
 1/2 anonim ***** válasza:

A gyülekezet abban lenne jó hogy minél többet legyél társaságban, még ha a vallási része annyira nem is érdekel.

Ki kell próbálni több közösséget hogy hol érzed felszabadultabban magad.

Ingyenes orvos valóban csak gyógyszert ír fel ami esetleg kicsit oldja a szorongást, de nem szünteti meg.

Magán orvosnál lehet inkább hosszabb távú terápiáról beszélni.

2019. jún. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Jó lenne csak nem tudom ez egy létező dolog-e mert soha nem hallottam semmi ilyesmiről... Mert igen, ezek kellenek. Budapesti vagyok, aki esetleg tudna ilyen helyekről az kérem ne tartsa magában :)

Orvosokat kizárom mondom, az nem megoldás, hogy csillapítja egy gyógyszer, meg akarom szüntetni! Meg a pénz is mondom nem opció.

2019. jún. 30. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!