Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos kisfiam repülözik....

6 hónapos kisfiam repülözik. Valamelyik babaújságban azt olvastam, hogy gyermekgyógytornászhoz kell fordulni ebben az esetben? Valakinek tapasztalat?

Figyelt kérdés
2010. júl. 15. 07:57
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Bocsi, de milyen az, mikor repülőzik? Az én fiam 5 hónapos, és néha ő is csinál cifra dolgokat...
2010. júl. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Milyen a repülőzés?
2010. júl. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
0%

csak gyerek, próbálja lefoglalni magát, kipróbálni új dolgokat

tesómnak is voltak furcsa dolgai

2010. júl. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Én nem értem a repülőzés alatt mit értesz, de érdekel, mert az én babám is féléves.
2010. júl. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
27%

Én kiskoromban csak ettem és aludtam. De hihetetlenül sokat. Volt, amikor a szüleim egy pillanatra azt hitték, hogy meghaltam.

Nem kell azonnal orvoshoz fordulni, de ha akarod, menj nyugodtan.

2010. júl. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
77%

Amiben segíthetünk

– Legalább a nap egy bizonyos részében fektessük a babát hasra. Ebből a testhelyzetből indulnak ki az első fejlettebb mozgásformák, így erősödhet a hát és a csípőízületek.

– Ha a baba nem szeret vízszintesen hasalni, fektessük őt a mellkasunkra, és dőljünk hátra félig ülő vagy fekvő helyzetbe, ahogy nekünk és a kicsinek is megfelel.

– Ha a baba kitámasztás helyett „repülőzik” (vagyis a karok segítsége nélkül emeli ki a mellkasát, hason fekvő helyzetben), végezzünk vele kiegészítő gyakorlatokat, hiszen a karok erősítése elengedhetetlen a következő fejlődési szakaszok megjelenéséhez. Feküdjünk a hátunkra, térdünket behajlítva emeljük meg a lábunkat. A baba hasaljon a lábszárunkon, tenyerét tenyerünkbe támasztva nyújtott karral tartsa magát. Közben hintáztassuk a lábunkon: ez élvezetessé teszi a „tornát”, és hasizomgyakorlatnak sem utolsó.


Forrás: [link]

2010. júl. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Tényleg leírhatnád milyen az amikor repülőzik, mert lehet, hogy a babaújság írt róla, de úgy látszik itt senki sem tudja :-)
2010. júl. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
90%
Repülőzésnek nevezik,ha a baba hason fekve oldalra nyújtja a karjait és megemeli a felső testét.Általában letapadt izmokra utal,én tuti elvinném gyógytornászhoz.Mi is jártunk és nagyon hasznos volt.Nem vesztesz vele saemmit,ha megmutatod egy szakembernek.
2010. júl. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Az én lányom 7,5hós és még mindig imád repülözni(hason fekve keze-lába levegöbe). Miért lenne baj? Elvileg minden gyerek csinálja.Tegnap ota brümmög is hozzá.
2010. júl. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Az mellett, hogy repülözik azért rendesen kutyázik is már,és szeret négykézláb lenni is. Kérdezd meg a dokid.
2010. júl. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!