Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos kisfiam repülözik....

6 hónapos kisfiam repülözik. Valamelyik babaújságban azt olvastam, hogy gyermekgyógytornászhoz kell fordulni ebben az esetben? Valakinek tapasztalat?

Figyelt kérdés
2010. júl. 15. 07:57
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
78%
Na, a Dévényes tornászokat sem kell félteni! Nekik a legegészségesebb baba sem felel meg mozgásilag! Persze, hiszen ebből élnek...
2010. júl. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is jól megfogalmazta valaki:

Ha csak repülőzik az nem jó jel, de ha mást is csinál, akkor nincs baj!

Ez a lényeg szerintem, hogy csinál-e mást is?! Ha szépen tartja a fejét, felkönyököl, így nézelődik, esetleg megfordul (vagy próbálkozik vele), akkor nincs baj. Ha viszont ezeket nem és csak repülőzik, akkor mindenképp keresd meg az orvost, hogy időben tudják kezdeni a tornát!

2010. júl. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

szia, az enyém se nyomta magát kézzel, 3 hós kora óta ártznk dévény tornára, mert hipotón volt, utált is hason lenni. de még 7 hósan is csak repülőzött. aztán utána beindult a fejlődése, és 8 hósan 1 hetesen elkezdett mászni.

én a hyledben elvinném neurológiára vagy fizioterápiára, nem árt, ha ránéznek, legfeljebb megynugtatnak, hogy nem hipotón.

2010. júl. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok., mi nem fizettünk a dévényért, mert sopronban jártunk, itt ingyenes! ill. egy barátnőm pesten elvvitte, hogy megnézzék, és nem kellet tjárniuk, pedig az fizetős lett volna. szóval erről ennyit. persze mindenki magából indul ki......
2010. júl. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy ingyenes dévény, ha nem te fizetsz, akkor kifizeti nekik az oep, emlékezz vissza, kértek beutalót a gyerekorvostól és megvan nekik a gyereked taj száma.


Egyébként a dévény nagyon jó, de csak azok gyógyulnak meg, akiknél nincs idegrendszeri károsodás. Akiknél van, PONT beletartoznak abba a 20-25%-ba, akiken nem lehet segíteni. A többi meg egyébként is kinőné.:S

2010. júl. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Én is olvastam, azt hiszem a BABA-Patika újságban volt.

A repülőzés hozzá tartozik a fejlődéshez. Így erősíti a hát és váll izmait a baba.

Nekem mindkét gyerek csinálta. A kisebbikkel fél éves státuszon a dokinő azt mondta, fél évesen a forgás és a repülés a kötelező tudomány.

Ha pl. még 9-10 hósan is csak repül és nincs alkartámasz, nem kúszik, mászik, na akkor van esetleg izomletapadás.

2010. júl. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Igen, a legutóbbi Baba-Patikában volt benne:-( A babám hál istennek csinál mindent mellette, fordul, forog a tengelye körül, stb. Elnézést, hogy ilyen lavinát indítottam el, de nem volt egyértelmű a cikk:-( De mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat, megnyugodtam.
2010. júl. 15. 20:45
 28/28 Lyoni ***** válasza:
#25 mit értesz idegrendszeri károsodás alatt?
2022. ápr. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!