Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos kisfiam repülözik....

6 hónapos kisfiam repülözik. Valamelyik babaújságban azt olvastam, hogy gyermekgyógytornászhoz kell fordulni ebben az esetben? Valakinek tapasztalat?

Figyelt kérdés
2010. júl. 15. 07:57
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Szerintem is a legtöbb baba csinálja. Az én fiam is csinálta ilyen idős korában, semmi baja. Tetszett neki, hogy ilyet is tud, jókat nevetett magán.

9,5 hónapos, már mindent csinál, felül, mászik, feláll, lépeget...

2010. júl. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

A repülőzés természetes folyamat, erősíti a karjait, lábait a babának.

Googleba írjátok be (aki nem tudja mi ez), hogy 'repülőzik a baba', és dob ki képeket és videókat. Az én fiam is csinálta, sok fénykép készült róla, feltölteném ide, csak kimoderálnák...

2010. júl. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Mi is jártunk gyógytornára, mert a neurológusunk szerint a repülőzést a 4 hónap környékén el kell hagynia. Az nem gond, ha néha csinálja pár másodpercig, de ha ez rendszeresen előfordul naponta többször, az hipotóniára utal.

Persze az is fontos, hogy miket csinál mellette. Könyököl-e, stabilan tartja a fejét stb.

Szerintem nézesd meg, mert ha szüksége van tornára, akkor azt minél előbb érdemes elkezdeni.

2010. júl. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Én itt vmit nem értek. A kisfiam 7 hónapos, még mindig repülőzik. Meg mászik, meg kúszik, meg 2 hete felkapaszkodik a bútorok mellett állásba. Hm?
2010. júl. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is csinálta hetekig 6-7 hónapos korába is,a védőnő azt mondta rá,hogy jó,mert rettenetesen erősödik tőle a hát meg karizma.Akkor most nem értem én sem?Ő semmi letapadásról nem beszélt?!?!?!
2010. júl. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Nem azt írtam, hogy tuti baja van a babának, csak, hogy arra utal!!!

Szerintem a baba kibír egy fél órás vizsgálatot...

10:31-es

2010. júl. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
A hipotónia nem letapadás, hanem laza izomzat.
2010. júl. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Bennem fel sem merült, hogy ez probléma lehet. Ő is 6-7 hónaqpos kor körül csinálta, kezek lábak a levegőben. 7,5 hónaposan mászott, pár nap múlva kapszkodva felállt, most 11 hónapos, és pár másodpercre megáll kapaszkodás nélkül.
2010. júl. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
miért kell ijesztgetni az anyukákat!? Pont inkább normális dolog a repülőzés! Ösztönösen erősítik magukat vele, ezután jön a könyökölés, majd a támaszkodás és a négykézláb állás. Nem tudom miért kéne mindenért orvost felkeresni.
2010. júl. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is csak repülőzőtt 7,5 hónaposan még, és nem fordult. Nála enyhe hipotóniát állapított meg a Dévényes tornász. Egy kezelés után már tudott fordulni hasról hátra és vissza is. Ha csak repülőzik az nem jó jel, de ha mást is csinál, akkor nincs baj. Bár ő még csak 6 hónapos, elvileg nincs lemaradva, de ha 1 hónap múlva is csak repülőzik még és nem forog, akkor érdemes megnézetni.
2010. júl. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!