Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiválthat a hozzátáplálás...

Kiválthat a hozzátáplálás megkezdése nyugtalanságot?

Figyelt kérdés
4 hónapos nevelt babámnál megkezdtem a hozzátáplálást. Elfogadja az új ízeket,de azóta nyugtalanabb,rosszabbul alszik éjszaka és nappal is. 1 hónapos korától végigaludta az èjszakát este 8- reggel 7-ig aludt. Most hajnalban nyöszörög alvás közben,de annyira,hogy fel kell ébresztenem,magától,és simogatás hatására sem hagyja abba. Védőnőhöz 1 hét múlva kell mennünk. Addig álljak le a hozzátáplálással? Van egy másik nevelt babám,ő 5 hónapos. Nála simán ment a hozzátáplálás bevezetése. Ő 3x eszik tápszert, 2x pedig vagy gyümölcsöt vagy főzeléket vagy tejpépet kap felváltva.
2019. szept. 19. 06:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a foga jön?
2019. szept. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Vagy esetleg csinált valami új mozgást. Nem feltetlen a kajára kell gondolni.

Mivel kezdted? Ha esetleg almával, az csinálhat savat neki.

2019. szept. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam a fogzásra. De nem korai még? Almát kapott,de kezdeni nem azzal kezdtem. Milumil tejpépet kapott először,gyógyszertárit. Már azután,és még az alma előtt is nyugtalanabb volt. Hozzá kell tennem,hogy nem volt hasfájós baba.
2019. szept. 19. 07:53
 4/15 A kérdező kommentje:
Ja,hason alvós baba. Még nem fordult az oldalára.
2019. szept. 19. 07:54
 5/15 anonim ***** válasza:
Én kihagynék egy hetet, megnézném, használ-e az alvási gondnak. Nekem az a gyanúm, hogy nem, mert inkább a foga lesz a gond.
2019. szept. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi. Megfogadom a tanácsod,és egyelőre leállunk. Aztán meglátom,nyugodtabb lesz-e.
2019. szept. 19. 09:14
 7/15 anonim ***** válasza:
Szia! Mi meg a hozzataplalas elott allunk , elvileg jovo heten kezdjuk. 2-3 hetig ataludta a 2,5 hos kislanyom az ejszakat, majd egyik naprol a masikra felebredt fel3-3kor. Ennek mar 1 hete... foglalmam sincs miert, kirpobaltam nehany alap dolgot(tul melegen oltoztettem e stb stb). De nem hes mert ahogy felveszem kb egybol visszaalszik. A megoldast nem tudom, csak azert irtam le, mert nalunk pl tuti nem a hozzataplalas megis hasonlo a problema. Fog sztem meg tul koraiak de ki tudja...
2019. szept. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Szia. Persze,sokminden kiválthatja,hogy az addig jó alvó baba hirtelen nyugtalanabbá válik. Nálunk ez egybeesett a hozzátáplálás kezdetével,emiatt gondoltam,hogy az az ok,de biztos nem lehetek benne. A fogzást én is korainak tartom,bár azt olvastam,hogy hónapokkal a fog megjelenése előtt már bánthatja a baba ínyét,számára ismeretlen és kellemetlen érzéseket tapasztalhat. A következő kérdés nem tartozik ehhez a problémához,de jól értelmeztem,a kislányod kb.3 hónapos lehet? Ha igen,korai még a hozzátáplálás. Tápszeres babáknál 4 hónaposan,anyatejeseknél 6 hónaposan javasolt. Bocs,ezt csak zárójelesen jegyeztem meg.
2019. szept. 19. 15:22
 9/15 anonim ***** válasza:
A kislanyom korrigalt 2,5 honapos tapszeres baba, de biologiailag 5,5 honapos(koraszulott, 27.het) ezert a neonatologus es a haziorvosunk is azt javaolta kezdjuk el hozzataplalast😉
2019. szept. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Értem. Így már tényleg elkezdheted a hozzátáplálást. Remélem,minden rendben van a babával,és simán veszi majd a hozzátáplálást.
2019. szept. 19. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!