Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet fogzástól lázas a baba?

Lehet fogzástól lázas a baba?

Figyelt kérdés
Kislányom 11hónapos,eddig 2foga van.Hétvégén ömlött a nyála,kipirosodott a feneke és az álla is.Ma délelőtt semmi baja nem volt,viszont délutáni ébredés után belázasodott.Kedve továbbra is jó hálistennek és az étvágya is.Hutőfurdőztettem,utána Nurophent kapott.Az a legrosszabb az egészbe,hogy házi orvoshoz nem tudunk menni,mert délig rendelt,ugyelet este 7től van.Védőnő nem veszi fel a telefont,várom hogy vissza hívjon.
2019. szept. 23. 14:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Mennyire lett lázas, hogy fürösztöd?


A szemfogaknál 38 fokig is felment nálunk..

2019. szept. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ha magas a laz az nem a fogzastol van.

Hoemelkedese siman lehet tole, esetleg ahogy az elozo valaszolo irta, meg a 38 fok belefer.

2019. szept. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
51%

Te jóóóóó ég! Hűtőfürdőztetted??? Mégis mi a jó fenét csinálsz? Ezt ki mondta neked? Ez egy elavult, az égvilágon semmi értelme és csak kínzod vele a gyereket!

Olvass már utána könyörgöm, a láz nem valai ördögtől való dolog, hanem azt jelenti, a babádnak működik az immunrendszere. Ugyanis esélyes, hogy vírusfertőzése van, így működésbe lépett az immunrendszere a lázzal. Nem kell lázat csillapítani!! A láz jó! Csak akkor kell nurofent vagy panadolt adni, ha rossz a baba közérzete! Egyébként meg magától lemegy a láz és hamarabb gyógyul! Légy oly kedves és olvass utána! A hűtőfürdő pedig egyenesen értelmetlen kínzás! A hidegebb víz összehúzza az ereket, így átmenetileg lemegy ugyan a láz, de amit kiszáll a kádból, még magasabbra is szökhet! Semmi értelme! Barbár szokás! [link]

Sajnos annyira elavult szokásos vannak még mindig, én már a szülőszobán tájékoztatnám a leendő anyukákat, hogy mit szabad és mit nem!

2019. szept. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Simán lehet a fogzástól! Kislányomnak mielőtt kijött az első foga 3 napig egyfolytában 38 volt a láza, se fel se le nem ment neki. Kibújt a fog egy az egyben lement a láz.
2019. szept. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
55%

A magas láz nem fogzástól van. A fogzás legyengiti az immunrendszert, így könnyebben elkaphat fertőzéseket, amik okozhatnak magas lázat.

Én kiegészíteném, hogy a láz bizonyos fokig jó, tartosan pedig kifejezetten karos lehet(pl a nagyfiamnak majd 2 hétig nem ment le a láza,mire kiderült, mi a baja és celzott kezelést kapott).

Soha nem tapasztaltam hűtőfürdő után lázvisszatérést egyik gyerekemnél sem, viszont ha magas lázuk volt a nurofen nem használt, csak a kúp.

Ha nyűgös, vagy felmegy megint a láza,vidd holnap orvoshoz, legalább megvizsgálja.

2019. szept. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
38,3volt a legmagasabb hője
2019. szept. 23. 16:37
 7/18 anonim ***** válasza:
54%
3 azért nyugodjál már le, egyáltalán nem minden babának olyan baromi nagy kínzás a hütöfürdö, vélhetően neked is sokszor volt benne részed, mivel régebben ajánlották. Én magamnak szoktam csinálni, tök jól leviszi a lázat. Viszont 38,3-nál se hütöfürdöt, se lázcsillapítót nem adnék, maximum ha nagyon rossz a baba közérzete, akkor nurofen. Fogzástól nálunk nem volt láz egyébként.
2019. szept. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Lehet, persze. 38,3-nál szükségtelen volt a hűtőfürdő is.


#3: Láthatóan halvány lila segédfogalmad nincs a hűtőfürdő alkalmazásának módjáról. Az megvan, hogy nem azt jelenti, hogy jeges vízbe mártom a gyereket? Gondolom ezt hiszed. Szó nincs ilyenről.

2019. szept. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
39%
A hűtőfürdő egy elavult, értelmetlen szokás, amit még sok év lesz kiverni a csökönyös fejekből! Minden értelmes orvos elutasítja ezt a módszert. Gondolom disznózsírral se kenegeted a gyereket, ha köhög...
2019. szept. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Reméljük,hogy a 3as válaszoló nem gondolta komolyan,hogy 3fokos vízbe tettem bele a gyermekemet és hagytam benne órákon keresztül.Több mint valószínű,hogy a foga lesz,mert észrevettem,hogy 3 fog is jön
2019. szept. 23. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!